Staré vánoční osvětlení- oprava, ND (vyřešeno)

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#16 Příspěvek od VonBahnhof »

To jsem přehlédl, ale šlo mi hlavně o obrázky... V Brně má ty žárovky každý rok Kars, Rastr je má ( http://obchod.rastrservis.cz/Žárovky-zá ... ní-žárovky ), osobně jsem je letos viděl za výlohou brněnské pobočky Tipy. Např. v Bystřici n. P. znám na náměstí dvě nejzaprděnější elektra a každý rok je v prosinci měli... Nenapadlo mě, že by mohl být problém tyhle žárovky sehnat... I když je asi fakt, že je to sezónní zboží a každý to nemá na e-shopu. Kdyby s tím měl někdo opravdu problém, tak jsem ochoten se domluvit, sehnat a poslat.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

Ekkar- jsem psal včera příspěvek, ale dívám se, že se někam zatoulal. Tak ještě jednou díky za snahu.
VonBahnhof- jestli máš těch sad víc, tak nemáš třeba nějakou mírně rozebranou? Mě by stačily tři objímky s příslušnými kabely (= nemusel bych se snažit objímky rozebírat, jen bych to napojil na stávající funkční část).
Kdyžtak klidně do SZ.
Díky

P.S.: V Karsu ty žárovky kupujeme už spoustu let, vždy je měli. Jinde jsme je ani nezkoušel shánět.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 171
Registrován: 18 lis 2015, 01:00
Bydliště: Brno-venkov

#18 Příspěvek od volente »

Ty asi nemáš svoji maminku moc rád, že?
Jak chceš napojovat nějaký objímky když to nerozebereš.
Nemám slov.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

volente- kdyby měl VonBahnhof tři objímky zapojené za sebou, tak je vložím do řetězu místo stávajících, napojím do smršťovačky. Určitě je to bezpečnější než to nechat tak, jak to je (rozpadená hadrová izolace, spoje zaizolovány nějakou třicet let starou kobercovkou, která se už taky rozpadá).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
J-Strilka
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2014, 01:00
Bydliště: Hlubočec (kousek od Opavy)

#20 Příspěvek od J-Strilka »

Zdravím,
dneska jsem tyto svíčky donesl ze SD :D, dvoje- jedny hadrové a jedny novější. Nechám si ty hadrové, jelikož jsou, až na jednu objímku zachovalé, ty druhé jsou na několika místech nadstavené. Problém je, že jsou bez žárovek. Nějaké doma mám ale jsou vybledlé, leč dobré. Nemá někdo tip, jak žárovku nabarvit? :?: Napadlo mě třeba nějaké obarvené lepidlo, nebo tak něco.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Před lety jsme je barvili čirým (bezbarvým) nitrolakem a v něm rozpuštěná náplň z propisovačky (červená, zelená, modrá).
Vhodně naředit, žárovky namočit (jen po závit!) a zavěsit (ovázané drátkem za závit) špičkou dolů. Z té špičky přebytečný lak odkapával. Ještě je vhodné (před namočením do laku) žárovku odmastit - zase, namočením do nitroředidla. :wink:
Naposledy upravil(a) kokun dne 14 pro 2015, 19:57, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

VonBahnhof píše:To jsem přehlédl, ale šlo mi hlavně o obrázky... V Brně má ty žárovky každý rok Kars, Rastr je má ( http://obchod.rastrservis.cz/Žárovky-zá ... ní-žárovky ), osobně jsem je letos viděl za výlohou brněnské pobočky Tipy.
Ale jo, tyhle nejsou problém. Jenže já mám verzi svíček, kde není krátká barevná žárovka zasazená do umělohmotné dlouhé nohy, takže tvoří jen špičku. U těch mých svíček je žárovka 7cm dlouhá, s nohou posypanou bíle jako vánoční ozdoba a jen s barevnou špičkou. O barvu nejde, to bych vyřešil, ale takovou dlouhou žárovku jsem už v nabídce nenašel.

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#23 Příspěvek od VonBahnhof »

Já asi tuším co myslíš, nebylo to něco takového ? http://www.svitidlafgl.cz//zarovka-scha ... 16v-t20637

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#24 Příspěvek od xsc »

Bylo, akorát ve 20V verzi. :(

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od Michal22 »

Včera jsem se stavoval v Karsu, svíček tam mají několik druhů, výšek, napětí atp.
Škoda žes to sem nedal dřív, mohl jsem se mrknout.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
J-Strilka
Příspěvky: 9
Registrován: 26 úno 2014, 01:00
Bydliště: Hlubočec (kousek od Opavy)

#26 Příspěvek od J-Strilka »

Ta souprava s 10 žárovkami se myslím jmenuje Diana, byly dva druhy, lišící se akorát ve vzhledu žárovek a patic.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

Dnes jsem koukal u GME v HK, že tam měli provizorní paticový platíčko, kde svítilo v řadě asi 1m různě barevných a tvarovaných žárovek do vánočního osvětlení toho typu, co se tu probírá.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od Michal22 »

Tak hlásím, že osvětlení je opraveno.
Tímto chci moc poděkovat uživateli Volente, který mě přenechal jednu sadu.
Tak jsem poskládal ze dvou sad jednu.
Původně má sada 16x žárovku 14V/0,1A, já jsem (stejně jako kdysi můj strýc) zachoval zapojení osmnácti žárovek za sebou. Alespoň nebudou odcházet.
Ještě mě vytrápila jedna objímka, ve které došlo k zaoxidování středního kontaktu, díky tomu sada nesvítila. Ale doměřil jsem se k této jedné konkrétní objímce, po očištění středního kontaktu pomocí skleněného pera je vše OK.
Takže ještě jednou děkuji.
A přeji příjemné svátky.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#29 Příspěvek od arambula »

Nemáte někdo jednu objímku navíc? Odporoučela se mi. Nebo raději dvě :)

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“