Zvýšení trvalé platby?!

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Zvýšení trvalé platby?!

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Teď jsem na diskusi ELEKTRIKA.CZ nalezl "děsivou" informaci. Něco se šuškalo, ale tohle: 28 Kč,- za 1A a jednu fázi, asi přímotop. Tj. 2100 ročně. Asi už jim došla trpělivost s D45d bez přímotopných spotřebičů, jak to dnes spousta lidí dělá. Také zisky klesají:-(((((

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Tak on to nejni zase tak výhodnej tarif,jak se zdá.Když spočítáš spotřebu elektriky a ty MWh porovnáš s různejma tarifama,tak se dostáváš pořád na skoro stejnej balík peněz.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Pro mně jo. Spotřeba dvou domácností v rod. domě, o náklady se dělíme napůl.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Teď jsem se díval na ceník E-on 2016 - jestli to nesouvisí s platbou POZE (podpora obnovitelných zdrojů) která je oproti loňsku v ceníku uvedená samostatně. V daném ceníku E-on produkt Elektřina činí u všech sazeb 28.99Kč s DPH na 1A a 1 fázi hlavního jističe. Platba může být počítaná buď podle velikosti jističe nebo podle skutečného odběru přičemž se výsledně vyúčtuje nižší z těchto částek.

POZE dle jističe........ proudová hodnota jističe v A × počet fází × počet měsíců × 23,96Kč (28,99 s DPH).
POZE dle spotřeby... spotřeba v MWh × paušální cena 495Kč (598,95 s DPH). Tato cena je stanovena jako maximální.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

Příští rok má být přechodné období. Mně se to ale nezvyšuje. BE

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Se zavedením této částky samostatně v ceníku zároveň mírně klesla cena za MWh. Když jsem si to spočítal tak celkovou platbu to v mém případě zvýší celkem bezvýznamně. Je otázka jaký záměr za takovým způsobem účtování stojí.

Uživatelský avatar
rob_brno
Příspěvky: 209
Registrován: 12 říj 2012, 02:00

#7 Příspěvek od rob_brno »

Mládek se dušoval, že změna způsobu výpočtu paušálu na OZE nebude znaMENAT zvýšení ceny EE - no čert sud, moc mu nevěřím.

Jinak silovka klesla průměrně o 10proc. Distribuce narostla o kolem 2,5 proc.

Všiml jsem si že 1.4.2016 vznikne nový tarif pro vytápění D57d.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Mládek je 🤐.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Hovoril jsem na tohle tema s nejakym sefem okresni pobocky CEZu, vicemene mi potvrdil to co napsal p32. Chlap si vubec nebral servitky a opravdu je oznacil za idioty. Pristi rok je prechodne obdobi - bude se uctovat podle toho co vyjde levneji. Jak to bude dal, pry nikdo nevi, ale ten navrhovany vypocet oznacil za vyplod choreho mozku.

Udajne to prechodne obdobi ma byt proto, aby se zjistilo jaky takove opatreni bude mit dopad na odberatele. Tohle ale taky nechapal, protoze pry neni zadny problem takovy vypocet provest i ze stavajicich dat.

Bohuzel kdyz si lidi zvolili strany s tak nekompetentnimi idioty, budou si to muset zaplatit.

Ja mam v jednom arealu vlastni trafo, ale doposud se tam nic nedeje a odber je nulovy, tak mne zajimalo jak to bude s cenou. Pokud bych mel platit za kapacitu jistice, nakopal bych asi hnupa Mladka i celou posr... CSSD do prdele.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Základní loupež je rozvod v majetku soukromníka . Takže kW od elektrátren může býtr sebelevnější , ale dopravci kradou ročně víc a víc . Stejnětak plynaři nebo pumpaři . Stejný kapitalistický svinstvo .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

To jo, ale za to kapitalistický svinstvo mohou jen socani.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Demokracie už je jen prázdné slovo, které nemá žádný obsah

Vášně budí především migrační krize, která u jedněch vyvolává jásot z příchodu uprchlíků, u jiných obavu z apokalypsy a zániku evropské kultury a demokracie. „Žádná apokalypsa to není. Jak bychom nazývali léta světových válek, dobu válek v Alžíru, Vietnamu, Kambodži nebo válek a revolucí posledních dvou staletí? Co třeba válka třicetiletá? A to jen počítáme mrtvé národů a dávno jsme zapomněli utrpení jednotlivců. Bojíme se zániku ‚evropské kultury‘. Jaké kultury? Té, která šířila a šíří nenávist do celého světa? Kultury Arbeit macht frei, Gott mit uns? Nebo kulturu ‚svobody a demokracie‘, jejichž jménem pácháme zlo? Čeští neznabohové se dovolávají lepšího a spravedlivějšího Boha nebo svobody znevolňovat ‚ty druhé‘, nebo dokonce kohokoli? A demokracie? Jaká demokracie? Prázdné slovo, logo ‚naší civilizace‘, které pro nás nemá žádný obsah,“ tvrdí Zdeněk Zbořil.
Slova pravice a levice jsou jen nadávky politických nepřátel

Podobný vývoj však probíhal i v jiných zemích starého kontinentu. Mimo jiné to ukázaly parlamentní volby v Polsku nebo regionální ve Francii či Rakousku. Velké počty voličů se odklonily od dosavadních elitních politiků typu Merkelové nebo představitelů Evropské unie a přiklonily se k euroskeptickým a protiuprchlickým silám. Objevují se názory, že jde o reakci na dlouhodobě neutěšený stav soužití menšin v Evropě s většinou a že se ke „krajní pravici“ kloní lidé, kterým se zdá, že je přestala hájit běžná levice. „Nemám rád to mávání ‚pravicovými‘ nebo ‚levicovými‘ praporky. To je jeden z dalších podvodů na voliče, protože málokdo umí srozumitelně vysvětlit, co se těmito slovy myslí. Je to jen jedna z dalších lží, která má posloužit tomu, abychom věci nepojmenovávali srozumitelnými jmény,“ říká pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“