problém se zesíkem

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#16 Příspěvek od denis15 »

🤐 nejseš ale pacient. Strč hlavu pod vodu. Ty jsi začal vyrývat. Zemnící smyčky znám a vcelku dobře. Jen jsem chtěl navrhnout více variant, na co se má kouknout aby se toho vrčení zbavil. 250kč pro mě ranec není, ale jen pacient, který si koupí rádio za 8tis. tím krmí sračkovité TDA-čka a nekoupí si za 4klacky opravdový zesák, tak mi řekni, kdo je tady škrt? Jinak, na kvalitním napájení zesu nic nezkazí.

O to vše tady ale nejde. Doufám, že se vy dva domluvíte a koukneš se mu na to, ať se s tím netrápí. Klidně to ty zemnící smyčky můžou být ale jak již opakuji: raději uvést 10 věcí, na které se má podívat, než aby se soustředil jen na jednu, která nebude třeba ta správná.

Vyvěšuji bílou vlajku, přeju hodně zdaru.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od DjRix »

OK,nebudem se hádat.Jinak já tam zesík za 4klacky mám pro tubu za 4klacky a ty TDA-čka budí jen repráky v zadních bocích a v platě,věř nebo nevěř ale ten rozdíl 55W oproti 20W z rádia tam znát je.Celý ozvučení auta za 50litrů stálo asi 20litrů,tak si myslím že žgrd roźhodně nejsem,pokud trávím hodinu a půl deně v autě tak si chci alespoň poslechnout pořádně muziku místo chrčícího šumítka od ťamanů.Ale připojuju se s tou bílou vlajkou,nebudeme se tady hádat.Zatím zdar.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#18 Příspěvek od denis15 »

Narazil jsem na nějaké schémátka zesilovačů tak se na to koukni (myslím k tomu měniči):
http://www.djpaul.czechian.net/schemata.htm

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od DjRix »

Jednou jsme s kamarádem předělávali zesák s měničem,byl tam v háji konec a tak jsme celou audio část uřízli a dali tam stavebnici od www.ezk.cz s TDA7250 + TIP142/147,je to asi za 500.- a fungovalo to dobře.Jinak super návod na autozesík s měničem byl tuším DPA270 od Pavla Dudka v některém z AR,jeden kousek tohoto zesáku jsem viděl a slyšel na vlastní oči a uši a stálo to za to.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#20 Příspěvek od denis15 »

To DPA je nádhera, ale nepatří mezi ty nejjednodušší a pokud Horcis zápasí s těmi TDA-čky tak nevím, jestli by to dal. Jinak ten modul z EZK je odzkoušený a jede slušně akorát míval sebedestrukční sklony-samozřejmě záleží na tom, co kdo do toho pustil a do čeho to pustil. Myslím, že ta EZK stavebnice bude nejsnadnější cesta k úspěchu.

Uživatelský avatar
horcis
Příspěvky: 31
Registrován: 08 črc 2005, 02:00
Bydliště: chomutov

#21 Příspěvek od horcis »

JÁ BYCH SE CHTĚL PODÍVAT NA TO SCHÉMÁTKO toho dpa270,nevite v jakým amaru je?nebo nemáte ho někdo?

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Jirka »


Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od DjRix »

Já to doma mám na CD tak ti to můžu dát v pondělí na upload,ale je to opravdu složitější zapojení,nic pro amatéry.(bez urážky).Byl tam volnoběžnej měnič na +-50V a jako vždy perfektní kocový stupeň od Dudka,myslím že to za to stojí.Kdyby jsi měl zájem,tak nabízím desku plošných spojů a případně i pomoc při konstrukci,ale není to zesilovač který by se dal udělat za babku. 8-)

Uživatelský avatar
horcis
Příspěvky: 31
Registrován: 08 črc 2005, 02:00
Bydliště: chomutov

#24 Příspěvek od horcis »

to bys byl moc hodnej,nakolik by tak vysel?

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od DjRix »

To teď z hlavy nevím,mrknu se na to doma a zhruba to sečtu,dám ti v pondělí vědět.Odhaduju to tak kolem 1000kč součástky + mechanika,muselo se tam navíjet trafo a nevím kolik stojí to jádro.V pondělí budu chytřejší. :marlboro:

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

Trafo

#26 Příspěvek od jasin »

Hoši, uklidněte se.
Pokud má někdo odlišný názor, není třeba ho hned napadat. :guns:

Pokud se týká trafa, zkusil jste někdo změřit s ním kmitočtovou charakteristiku?
Tipuji - hloubky v čudu a výšky s hrbama. :sasa:

Takže pokud to jde bez trafa, je to nejen levnější ale i věrnější. A když má rádio i zesilovač vlastní přívod mínus od baterky, nevznikne zemní smyčka.

Uživatelský avatar
horcis
Příspěvky: 31
Registrován: 08 črc 2005, 02:00
Bydliště: chomutov

#27 Příspěvek od horcis »

tak jo,tak to je v poho,až dás na upload to schémátko tak ti řeknu,kdyžtak baych od tebe koupil tu dpsku,zatím čus,měj se.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od DjRix »

To Jasin:
Co to kecáš???? Četl jsi vůbec o čem se tady bavíme? To trafo je v měniči 12V na +-50V !!!!!!!! :brutalbox:


A že by na 5-ti metrech drátu při proudu 15A nevznikala zemní smyčka? 8O

Návštěvník

#29 Příspěvek od Návštěvník »

Tim trafem Jasin asi myslel spis to oddelovaci trafo z Dexonu za 250Kc.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od DjRix »

Aha,tak to se omlouvám.Jeho Charakteristiku jsem neměřil,ale zvukově neshledávám problém ani v basech ani ve výškách.A v autě asi nebude potřeba mít ůplnej Hi-End.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“