Polskej software pro Amigu na návrh a simulaci el. obvodů

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

Polskej software pro Amigu na návrh a simulaci el. obvodů

#1 Příspěvek od MetalGod »

Je to už dávno, co jsem vlastnil Amigu CDTV a s ní asi 230 disket. Měl jsem tam spoustu her, na jejichž názvy si vzpomínám, ale i užitečný programy, jejichž název jsem bohužel zapomněl.
No a jeden bych si rád zase vyzkoušel, kdysi jsem si s ním dost vyhrál, přestože byl v polštině a šišlat mi nikdy nešlo. Jeho název mám furt na jazyku, jen ho nedostanu ani do prstů, abych si ho vygooglil.
Daly se s ním navrhovat elektronický obvody, analogový i digitální (asi jen TTL), dokonce měl simulátor (voltmetr, ampérmetr, oscilák,...). Knihovna součástek byla kupodivu docela bohatá na to, že byl program na 1-2 DD 880K disketách, matně si vzpomínám, že se daly navrhovat další součástky, nebo je upravovat (tuším, že jsem si hrál s diodou a ta byla definovaná matematickým vzorcem).
Nebylo to samozřejmě dokonalý, když LEDky nebo osmičkový LED displeje buď jen svítily, nebo byly zhasnutý, když se do nich daly pumpovat ampéry a vono to jen svítilo.
Název možná začíná na A, ale víc fakt nevím, bylo mi tak 12-13 let.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Juchů! :aplause: Odpovím si sám, je to AmiLab :hool:
Jdu to koštnout :coolglema:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#3 Příspěvek od lopez »

Akurát som pozeral....
http://aminet.net/misc/sci

Aj AmiCAD máš.
Naposledy upravil(a) lopez dne 02 led 2016, 19:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Jo, přesně tam jsem to našel :D. A je to asi jedinej zdroj. Doufal jsem, že to bude v obrazu diskety ADF, ale i s LHA si umím poradit.
Díky za snahu!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#5 Příspěvek od lopez »

Ideš cez UAE?
Aj AmiPCB jesto.
Pozerám že tam ešte nieje "mrtvo" :D

http://www.amigazone.fi/saku/45/muut/el ... ikkaa.html

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Přesněji řečeno přes E-UAE (pro linuxový systémy; E-UAE je zastaralý, ale držím si upravenej balík, protože mi jeho "náhrada", FS-UAE, absolutně nevoní).
Člověk zpočátku takříkajíc ronil nostalgický slzy. když po dlouhý době mu před zrakem obživnul Turrican - celá jeho trilogie, když si zapařil Dune a Dune II. skákačky SuperFrog, Fatman, Ruff 'n' Tumble, Yo Joe!, plechovou slepici Walker,... No, AmiCAD a AmiPCB rád vyzkouším. Dík za tip.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od Prochy »

Jojo amiga to byly časy. :-) Cannon fodder sem hrál pomalu od rána do večera. :-) Další, co si pamatuji, tak Superfrog, Ruff 'n' Tumble, titus of the fox, soccer kid. Dnes je možný všechny hry si zahrát online v prohlížeči. :-)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

To není vono, nejlepší bylo, když jsi měl nějakou vícedisketovou hru, a než sis mohl zapařit, půl hodiny jsi poslouchal zběsilý chrochtání disketovky a čekal na hlášku INSERT DISK <číslo>, abys ji mohl vyměnit. A po čtvrthodině hraní matka zasyčela: "Vypni to, ráno vstáváš do školy" :D
Jediný, co jsem doposud nerozchodil, byl titul na CDčku pro CDTV a CD32, a sice The Labyrinth of Time - měl jsem origoš oranžovo-černý CD, ale nevím, kam se podělo :cry:. ISO jsem si sice stáhnul, ale nenašel jsem funkční ROM pro CDTV. A taky mi chybí to dálkový ovládání, co k CDTV patřilo.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#9 Příspěvek od lopez »

Superfrog HD jesto na PC - celkom pekný pomerne nový remake.- skús. :D

Ja som ten AmiLab tiež spustil.

Naštartoval som to do PowerMac G4 - 400Mhz (som dostal zadara)
A nainštaloval som MorphOS - v ňom sa dá púšťať Amiga.
Tam to ale nieje ako UAE - ono celý ten MorphOS je v podstate Amiga Workbench - prekompilovaný na PPC procesor.
C,Libs,Startup-sequence.....- proste zábavka na dlhší čas. :D

AmiCAD - zatiaľ vypisuje že potrebuje daaké Libs - ale to hádam poriešim - ešte si čo to pamätám. :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“