Siemens FS246 V6, šasi CS9406

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

Siemens FS246 V6, šasi CS9406

#1 Příspěvek od arambula »

Dobrý den.
Opět se ke mě dostal pro mě tak trochu špek. U telky uvedené v předmětu ihned po zapnutí nejde barva. Obraz jde do růžova, takže zelená. Po nějaké době jde 3-4 hod normálně a vše se opakuje.
Prolezl jsem jak desku na hrdle obrazovky, tak dekodér barev a studenta, kterého jsem čekal jsem nenašel. Schema, nebo SM se mi nepovedlo najít, možná neumím dost dobře hledat. Mohl by mi někdo poradit, na co se zaměřit, jak dál?

Díky
Naposledy upravil(a) arambula dne 05 led 2016, 21:47, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Pokud to DPS rozumně umožní, prohoď přívody zelené a třeba modré katody. Pokud se závada přestěhuje, hledej dál, pokud ne, našel jsi, je KO obrazovka a SD to jistí.

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#3 Příspěvek od arambula »

Po přehození katod mi jdou jako na potvoru všechny :-D

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#4 Příspěvek od jirkati »

Třeba jsi zrovna našel toho správného studenta :D

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#5 Příspěvek od arambula »

Kéž by. Telka je to stará jak Metuzalém, ale má fajn obraz (pokud zrovna šla) a majiteli je líto jí vyhodit. Hrabu se s tím druhý den.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Předmět: Siemens FS246 V2 šasi A29701-085.27N

arambula
V každém případě uvádíš nesprávné č. chassis!
A začínám mít pochybnost i o správném označení toho modelu, páč (nejen) Google tento model nezná - nalézám pouze model FS246 V6, příp. ještě FS246 M6/U6.
Pokud chceš sehnat k tomu dokumentaci, tak je to přesné značení velmi důležité.

Jak jsem tu už kdysi psal, tak fa SIEMENS nevyrobila snad jediný televizor, byť vyráběla součástky do nich (namátkou: IC; různé vinuté díly - jako trafa, tlumivky ...) - přesto chtěla být na trhu zastoupena i tímto sortimentem - tedy tvp.
Proto si je nechávala dělat (pod svou značkou) u zaběhlých výrobců tvp - nejčastěji u fy GRUNDIG, či BLAUPUNKT.

V každém případě je tenhle "zázrak" výrobek Grundig, se šáskem řady Digi5 - tedy 100Hz-ovka.
V modelu FS246 V6 je pak šasi CS 9406, což je grundigácké: CUC 1824 - pokud máš ale skutečně model "V2", tak může být šásko odlišné (CUC 182x ?).
Pokud chceš tedy správnou doku, tak je potřeba model (a tím i šasi) upřesnit :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#7 Příspěvek od arambula »

Kokun: Sypu si popel na hlavu, je to samozřejmě FS246 V6, č. šasi jsem opsal z nálepky na něm.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

Tys tomu tedy dal korunu - a já hledám, přes všechny možné i nemožné vyhledávače, verzi "V2" :evil:
Tak v tomto případě je doku jasná - šasi CUC 1824 najdeš na NETu hravě - třeba tady.

Oprav č. šasi i v Předmětu - správně je: CS 9406 (= CUC 1824).
To, co je natištěno (sítotiskem) na zákl. desce, je jen její číslo (a ještě ne úplně přesné) - pro každý model telky se ještě upřesňuje samolepkou, nalepenou na ní, stejnětak je to i se všemi moduly !!!

"Stejnou telku", i když originál Grundig: ST70-150 IDTV (š. CUC 1824 !!), jsem před lety (2004) opravoval zákazníkovi, který si ji přivezl z NSR od dcery. Jeho dcera je tam vdaná a žije tam.
Když se ji tato telka porouchala a oprava prý stála 300,-€ (údajně vyměněn Feature box) a po ½ roce se závada opakovala s tím, že servisák chtěl znova měnit FB (za dalších 300,-€!), tak šla telka do sklepa a koupila se nová.
No a zákoš si ji tedy přivezl do CZ a ke mně.
Ten německý servisák zřejmě to šásko ani neotočil, jinak by ty studenty na konektorech FB musel vidět i bez lupy. Rovnou měnil FB - a tím jak nasazoval nový (pohybem), se kontakt na toho ½ roku "opravil" a telka (na ten krátký čas) zase jela. Druhou opravu (za ty tisíce) už majitelka ale nehodlala akceptovat.
Po mé opravě (studentů) a montáži OIRT kvazizvuku, jela ta telka dalších mnoho let (možná jede doteď - nwm) - já ji od té doby opravoval už jen jednou (někdy v r. 2009) s jinou závadou :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#9 Příspěvek od arambula »

Omlouvám se, upsal jsem se. Každopádně telka fičí i po zpětném přehození katod a na poklep speciálním přípravkem (vařečka) nereaguje. Ještě to jednou celé projdu pod lupou a pohledám. Ale co se takto může projevovat, krom barevného dekodéru a RGB zesilovačů?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

O důvod víc, proč chtít při každé opravě "vadné" díly zpátky.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#11 Příspěvek od arambula »

Habesan: Ano, dělám to tak vždy. Pokud si zákoš neřekne, vyhazuju to, ale do předání to syslím v pytlíku

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#12 Příspěvek od arambula »

Tak to vypadá, že mám jasno. Modrý záblesk v hrdle obrazovky a zelená pryč. Tudíž bohužel směr SD. :(

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

A jaká v tom je? Předpokládám, že nějaká Philips-ka 28".
Neměl by být problém takovou obražofku získat na téměř každém SD.

I u mně ještě leží několik tvp, které se už zprovoznění nedočkaly a s velkou pravděpodobností tam nějaká stejná bude. Stejně taky brzy skončí na SD - jenže je tu ta přeprava . . .
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“