ESR merač

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#556 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
no byl to onehdá nákup (omyl) za "pakatel". Kondy prý byly ze zrušené výroby čehosi... Jináč kondíky (Nichicon, Panasonic, Elna, event. ještě Rubycon, Samxon) hlavně kupuji v ECOMu, jsem zatím spokojený. Je fakt, že kondíky spec. konstrukce s např. velkou kapacitou, malým průměrem a vysokým tělem (viz. např. sekundáry PC zdroje) se obtížně shánějí (orig., od uvedených výrobců, ne pajcky)... Je to tak, chybama se člověk učí.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#557 Příspěvek od Behemot »

ECOM nemá nic tak extra zajímavýho a prodává stále věci s průměrným stářím tak někde 5 let od uvedení, přitom nakupuje od těch samejch dovozců, jako já. Onehdá dovezli pár nových řad, ale tak jsou pro mě tak 3-4 zajímavé kusy, tak jsem se minule naprdnul a vzal rovnou celou krabici KZN 100/35. I kdybych to měl sušit 5 let jak voni, stojí mě to třetinu co jejich stařičký LXZ a mají trojnásobnou životnost při o 4 mm nžižší výšce.

Jejich nejlepší snap-in řady co drží skladem jsou někde z přelomu roku 2000 (uvedení, ne výroba), možná. Dají se sehnat zpravidla nové řady tak s pětinásobnou životností a o pětinu až polovinu lepší kapacity v daném pouzdře a napětí.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#558 Příspěvek od gepard »

Asi na tom něco bude ... Již se i objevují Nippony řady KY (dost vychválené), jenže opět se u nás vyskytují snad jen u Farnella (je fakt, že je z čeho vybírat - jen ta cena!). Jinde jsem je nějak ani nezaregistroval. Pak už zase zbývá e-bay, aliexpress apod. - tím ev. šlápnutí do sraˇek...
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#559 Příspěvek od Behemot »

Cože? KY je dávno překonaná řada, já už mám roky KYA, KZN, KZM, KZH, teď v době, kdy Ecom objevil jejich existenci, přecházím na KYB. Oproti všem těm zlodějskejm farnelům a TME a distrelecům to mám zpravidla za poloviční cenu skladem v Praze… 8O

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#560 Příspěvek od gepard »

Napsal jsem to špatně .. KY_ (prostě K, Y a třetí písmeno ...) :lol: Prostě řada KY... Na tu řadu KZ-ek jsem zapomněl, hlavně, že jsem je taky kupoval.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#561 Příspěvek od rnbw »

TME ma Nichicony PW s dobrym vyberom hodnot.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#562 Příspěvek od Behemot »

PW je taky dneska prehistorická řada. A všichni to maj drahý :D

Možná by mělo smysl to oddělit někam do novýho vlákna :eat:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#563 Příspěvek od Sendyx »

Možná by ses měl vrhnout na kondenzátorové zásobování střední Evropy. Ono se to lehko kritizuje ceny ve Farnellu a nepružnost jinde, když máš minimální skadové zásoby. Nějaký group buy pár položek je docela o ničem.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#564 Příspěvek od Behemot »

Co to meleš? Mám skladem asi 20000 kusů v ceně kolem 150k :roll: Kolik mám mít na tohleto tvoje „zásobování“, sto mega?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#565 Příspěvek od Sendyx »

Kafe melu, Vávro :lol: .

Teď jsem si projel tu tvoji tabulku - jestli to jsou všechny zásoby co máš nevím, ale když si baj vočko proberu můj listopadový nákup - asi 17000 bez DPH za elektrolyty (Nippon, Panasonic, CD, Elna, Illinois Cap...), tak z tvého seznamu bych koupil leda 1 položku. Máš úzký sortiment.

A zklidni hormon, občas to čte pár lidí, kterým tvých 150K projde v kondíkách rukou za týden.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#566 Příspěvek od ZVUK2000 »

Sendyx píše:Kafe melu, Vávro :lol: .

Teď jsem si projel tu tvoji tabulku - jestli to jsou všechny zásoby co máš nevím, ale když si baj vočko proberu můj listopadový nákup - asi 17000 bez DPH za elektrolyty (Nippon, Panasonic, CD, Elna, Illinois C

Jen za elyty? A co zbytek? Podle toho musíš fungovat 30 hod. denně a nechodit spát :D

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#567 Příspěvek od Behemot »

Jo sou lidi kterejm projde za týden miliarda a půl, relevance? Aktuálně mám skladem téměř vše, co potřebuju pro svou činnost, tj. zdroje, monitory, UPS.

Pokukuju po tom, co naskladnit dál, pokud máš tip, napiš. Mám nějaký poptávky kolem 50-63 V pro audio, ale jak říkám - nebudu to už dělat jak třeba s těma KXJ jak všichni že jo určitě to budou chtít a pak koupí pár kusů…můžete dát nějaký typy co používáte nejčastěj.

Ale jak řikám, esli má někdo práva, už by se to hodilo oddělit, do ESR to vyloženě nepatří :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#568 Příspěvek od Sendyx »

Zbytek raději pomlčím, ale byla to kumulovaná objednávka na hromadu rozpracovaných zakázek, to se celé nespotřebuje za 2 týdny. Taky to nejsou žádné velké peníze, některé atypy v kusovce stojí třeba okolo 500Kč.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#569 Příspěvek od Sendyx »

Kdybych měl omezený sortiment spotřeby, třeba na pár desítek ks, tak to dávno nakoupím po balech a je to. Bohužel se servisuje takový sortiment a s takovou nepravidelností, že to naprosto nelze a modlím se, aby daný typ nebo jeho náhrada byl vůbec někde skladem. A je spousta dílů, zrovna v případě elytů, které v kusovce nelze sehnat. Stačí takové 330uF/350V v průměru 16mm s velkými nabíjecími proudy, a je problém, prakticky nikdo nemá.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#570 Příspěvek od Behemot »

330/350 D16? To nevím že by dělal kdokoli…

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“