tester igbt a mosfet tranzistorů

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

tester igbt a mosfet tranzistorů

#1 Příspěvek od vavy »

Zdravím máte někdo osvěčený a otestovaný nějaky dobrý tester.Je toho všude halda, ale nevím zda vše funguje a je prověřené....
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#2 Příspěvek od vlado5 »

Pozri sa TU, alebo TU

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#3 Příspěvek od vavy »

To jedno je něco takového, ale v tom druhém řeší ESR to je trochu něco jiného...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#4 Příspěvek od vlado5 »

V odkaze toho druhého je tiež riešený AVR component tester, len to treba stránku po stránke celé prelistovať. Ja ho mám hotový (mimo iného aj LCM3-ten meria len L, C a ESR). AVR tester z mojich skúseností zmeria pomerne dosť polovodičov, je pomerne lacný na zhotovenie. Zistil som zatiaľ u BF245 že mi zmeria poradie elektród rovnako, aj keď ho otočím. SW od Mareka je OK, to zobrazuje vývody dobre aj po obrátení BF245.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Nebo ZDE.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#6 Příspěvek od vavy »

Ja jsem právě chtěl tester unipolátních tranzistorů..ne bipolárních...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »


Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#8 Příspěvek od voitano »

Já si postavil jednoduché zapojení - podle odběru ze zdroje poznám , jestli je funkční, zenerka je na 16v, zátěž dle uvážení a možností zdroje, napájení díky zenerce může být i větší
Přílohy
mosfet tester.png
(4.58 KiB) Staženo 132 x

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Hejnicek »

Ja jsem si pred casem postavil tento:
http://mujweb.cz/pjenicek/radio/navodyj ... sfet1.html

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#10 Příspěvek od vavy »

Hejnicek píše:Ja jsem si pred casem postavil tento:
http://mujweb.cz/pjenicek/radio/navodyj ... sfet1.html
ten je pěkný...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#11 Příspěvek od pospisjak »

Ahoj, má někdo zkušenosti s tímto levným testerem komponentů a měřičem L/C , ESR?
M12864 Graphics Transistor Tester, má hodně různých variací, nejvíc se mi líbí tato verze s enkodérem pro výběr "menu" a páčkovou upínací paticí:
https://www.youtube.com/watch?v=cvPgaKA1kW4
tady označená jako M328 Transistor Tester: http://www.aliexpress.com/item/New-DIY- ... 8.4.BcHLZO
Líbí se mi u nich cena (kolem 500,-) a univerzálnost. To dvouvodičové měření ESR a kapacity bude asi hodně orientační, nastavení testovací frekvence to neumí. Nejvíc by mě štvalo to neustálé vypínání, ale asi to bude nutné, kvůli 9V baterii. Ochrana vstupů asi taky žádná, snad nebude problém přidat na každý vstup transil a pojistku, otázka, jak to zahýbá s měřením kapacity - kalibrace kapacity mi není dost jasná... Beru to jako alternativu k zajícovému component tester a zároveň měřiči ESR a kapacity, tady je to v jednom.

Na eBay jsou verze s menším/větším displejem, THT nebo SMD, jedno tlačítko, dvě tlač nebo enkodér, 9V baterie/ USB napájení, ale základ bude asi u všech stejný.
Přílohy
tester.jpg
(152.16 KiB) Staženo 173 x

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#12 Příspěvek od pospisjak »

Tak jsem zapátral po možnosti koupit samotný AT mega 328 naprogramovaný, kdybych jej třeba v budoucnu odpálil a zatím jsem našel jenom verze pro textový dvouřádkový displej...

Kódy asi přístupné budou (doufám, že i pro tuto verzi s enkodérem), co to vlastně obnáší, nalít kód z txt podoby do uP?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

Když to umíš, tak je to pár kliknutí, prostá reprodukční činnost.
Zapátrej po USB AVR ISP.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#14 Příspěvek od vavy »

to vypadá pěkně a je někde popsáno kam strčit jaký vývod tranzistoru?Třeba....
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#15 Příspěvek od pospisjak »

Vavy: Vývody nastrkáš libovolně a tester sám určí, co je to za typ a pořadí elektrod. Na youtube je o tom spousta videí, včetně různých tranzistorů.
Samozřejmě přesnost je úměrná ceně, nečekej od toho zázraky, ale jako orientační ukazovátko to snad postačí.
S měřením kondenzátorů je to složitější, mělo by se používat 4 vodičové zapojení pro nízké hodnoty Ohmů (ESR), používat různé frekvence (nižší C, vyšší f), ideálně by to měl být můstek, nic z toho tohle mrně neumí...

Taky nevím, jak si poradí s paralelním odporem, tedy svodem dielektrika, to platí i pro "tovární" RCL metry v ceně 3-5 tis, se svodem se taky někdy setkávám v kombiaci s nízkou kapacitou.

Habesan: To by šlo, případně bych to dal někomu, pro koho je to malina. Takže zásadní bude spíš ten kód samotný, někde získat pro správnou verzi. A těch verzí je několik a asi nejsou nějak označené.

Edit: tadyprodává tuhle verzi taky a má tam i odkaz na jakýsi manuál (stavba, používání) a taky odkaz na samotný uP naprogramovaný za 84 Kč :)
No, radši bych ten samotný kód a zkusit prodloužit čas k vypnutí, ale toto by v nouzi taky šlo.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“