Tesla Daria (minitesla) 4156 AB

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#31 Příspěvek od meno »

Vymeň ten kondik čo premosťuje D714 a ak nepomôže obávam sa medzizáviťaku vo VN trafe !!!

Edit: Skontroluj aj T710 - AU213 a elyty okolo môžu mať zvod.
:D :D :D

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od drabek06 »

Tak kondik nepomaha :? T710 se zda byt OK, teda proslehlej neni. Vic nezmerim . . .

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#33 Příspěvek od meno »

Skús zmerať napätia na meracích bodoch pred primárom TR2. V tej schéme na ktorú som tu umiestnil odkaz sú aj zakreslené oscilogrami v jednotlivých mer. bodoch. Máš osciloskop ?
:D :D :D

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od drabek06 »

Bohuzel osciloskop nemam. Ale ted jsem koukal ze ten tranzistor T710 je nejak uplne jinak zapojenej a je tam pouzitej BU407 coz je NPN, ale na origo planech a na plosnaku je videt ze to je pro PNP, tak jsem z toho uz jelen . . . :(

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#35 Příspěvek od meno »

drabek06 píše:Bohuzel osciloskop nemam. Ale ted jsem koukal ze ten tranzistor T710 je nejak uplne jinak zapojenej a je tam pouzitej BU407 coz je NPN, ale na origo planech a na plosnaku je videt ze to je pro PNP, tak jsem z toho uz jelen . . . :(
Tú telku máš zo zbernáku alebo s koša čo ?
Ale tam asi bude fungovať i NPN ! Samozrejme sa musí prehodiť polarita sekundáru TR2 a emitor sa dá na zem.
:D :D :D

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od drabek06 »

Ne, to ma mama v praci a prej to chcilku slo a pak ne a pak to zhaslo a bylo. Tak jsem do toho konce dal NPN (BU 508DF) a ono to nabehlo :D Takze se ten puvodni poskodil teplem.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#37 Příspěvek od meno »

Takže už ti to behá ako má ? No vidíš som ti písal že to bude ten tranzistor ! No tak to nechaj zapnuté a sleduj čo sa bude diať :wink:
:D :D :D

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od drabek06 »

Dneska na to uz pecu. Zatim to hodim na zem a zitra to dodelam, musim si jeste pripravit do skoly. Ten origo traznistor nejakym zpusobem bezel, ale asi ne jak mel, pac jako spatnej se netvaril. Zitra dam vedet jak ten kram funguje. Zatim diky . . .

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#39 Příspěvek od Dikobraz »

U Minitesly odcházely hojně výkonové diody na větším chladiči myslím AY xxx, které nejsou k sehnání. Upravy na dostupné součástky byly v nějakém AR. Pár součástek z rozebraných Minitesel tu ještě mám , když bude nejhůř , tak se ozvi.

Návštěvník

#40 Příspěvek od Návštěvník »

Ještì vymìò C727, to je jen opatrnost . Ivan

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od drabek06 »

Jdu jen podat info o ty TV. Tak jsem tam dal BU508DF a nejakou tu rychlou vykonovou diodu, pridal tam chaldic a zatim to bezi :wink: Tak uvidime co to udela po par dnech. Jinak děkuji všem za pomoc při opravě :pray:

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#42 Příspěvek od meno »

drabek06 píše:Jdu jen podat info o ty TV. Tak jsem tam dal BU508DF a nejakou tu rychlou vykonovou diodu, pridal tam chaldic a zatim to bezi :wink: Tak uvidime co to udela po par dnech. Jinak děkuji všem za pomoc při opravě :pray:
BU508DF ti už neodíde skôr sa zhorí spoj na plošáku :wink:
:D :D :D

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od drabek06 »

meno píše:
drabek06 píše:Jdu jen podat info o ty TV. Tak jsem tam dal BU508DF a nejakou tu rychlou vykonovou diodu, pridal tam chaldic a zatim to bezi :wink: Tak uvidime co to udela po par dnech. Jinak děkuji všem za pomoc při opravě :pray:
BU508DF ti už neodíde skôr sa zhorí spoj na plošáku :wink:
No on ten origo tranzistor odesel kvuli teplu. Ja jsem tu novou diodu pripal na ten chladic kde byl i ten tranzistor a nejak se to neuchladilo tak odesel :cry: Ted je ta dioda sama na tom chladici a ten tranzistor je na chladici z regulace teploty ze starejch sporaku :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“