Fréza na drážky pro kabely do zdi

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

To s tím otáčením moc nechápu- co jsem s tím dělal u bráchy na stavbě, tak byly kotouče protiběžné. Už si ani nepamatuju co to bylo za značku. Půjčeno to bylo v Brně- Slatině (vezl jsem to tam vrátit).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#17 Příspěvek od Sandal »

Já řežu diamanťákem dva souosé řezy a zbytek vymlátim kladivem anebo elektrickym kladivem.Zdá se mi to nejrychlejší a nejmíň se nadřu.Při řezání mám k flexe připojenej vysavač.Bez něj by se člověk udusil.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#18 Příspěvek od Sandal »

Já si teda osobně půčuju vysavač Hilti s oklepem a flexu Hilti s nástavcem pro nastavení hloubky řezu a nástavcem na vysavač.Koupit to, stojí pěknej ranec.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Habesan »

Taky si může vyrobit cyklón s patřičně velkou nádobou a na dno trochu vody.
MoNaKo: 2012...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#20 Příspěvek od Sandal »

Říkáš vyrobit cyklon?A velkou pixlu?Ani nevíš co mě jako první napadlo :lol:

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jirka »

Sandal píše:.Při řezání mám k flexe připojenej vysavač.Bez něj by se člověk udusil.
Jak k flexe připojíš vysavač?
*****

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#22 Příspěvek od Sandal »

Myslel jsem hadici vysavače.Ten kryt kotouče na flexe má náhubek a na něj se nasadí hadice a ta odsává prach.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od PavelFF »

Aha. Netušil jsem, že něco takového je.
Ale i s odsáváním to práší docela dost. Rozhodně v zabydleném obýváku ani vysavač nepomůže.
http://www.naradi-dewalt.cz/ochranny-kr ... bb34a5198a

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#24 Příspěvek od vasilceral »

Za totáče u firmy jsme měli frézky na zdivo, nevím už název i když jsem je opravoval a revidoval, byly výborný-podmínka držení obouruč,zůstali my tři frézky na památku.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#25 Příspěvek od Otkundes »

Jirka ->
Pokud jde omítka dolů po koláčích, ono patrně záleží na tom, v jakém stavu ta omítka je, jakým sekáčem a jakým způsobem tu drážku sekáte.
Mě se právě osvěčilo staré el.kladivo z Narexu. Na omítku si udělám dvě paralelní čáry, třeba 3 cm od sebe. Pak dám do Narexky plochý sekáč (SDS) a opatrně, pomalu, kolmo a nízkým výkonem, projíždím sekáčem naznačenou čáru. Aniž bych tlačil, sekáč nechám zajíždět do omítky tak 2 až 3 mm. A pak druhou čáru. A znovu na tu protější. Postupně mohu zvyšovat výkon el.kladiva i přítlak a postupně tak zajíždět tím sekáčem až na cihlu. Prostor mezi čárami se odsekne. Vznikne tak celkem pravidelná drážka, kterou podle potřeby prohloubím odseknutím části obnažených cihel, případně cihlám jen srazím hrany.
Pokud děláte rekonstrukci ve vyklizeném bytě, zkuste si to. Po chvíli, Vám ty drážky jistě půjdou a dokonce i dosti rychle.
A jestli někde upadne kousek omítky navíc, nic se neděje, malta to při zahazování šlicu spraví a štuk jistí...

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“