SAMSUNG - LE37M87BD, obraz s farbami z negativu

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
atavius
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2016, 01:00

SAMSUNG - LE37M87BD, obraz s farbami z negativu

#1 Příspěvek od atavius »

Dobrý deň,
na TV SAMSUNG - LE37M87BD mi začalo odrazu obraz po par minutach od zaputia TV meniť farby do negatívu. Z toho čo som na fóre videl je toto najčastejšie problém T-con T370HW02 V402, respektíve AS15-F čipu.

Pred výmenou by som sa však chcel uistiť či je toto naozaj zdroj problému aj v mojom prípade, kedže keď TV vypnem a chvílu ju nechám vychladnúť tak po zapnutí cca 5 minút beží v poriadku a až následne keď sa zahraje sa objaví spomínané zafarbenie do negatívu.

Viete mi prosím poradiť?

Ďakujem

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Jestli máš podezření na konkrétní IO, tak jej zkus schladit. Pokud zareaguje, tak máš 99,9% jistoru.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Je to velice pravděpodobně AS15 na výměnu, z Ebay je levný a jestli umíš dobře pájet a máš vybavení, máš za chvilku vyměněno a uvidíš, pokud se na pájení necítíš, nech to rozhodně někomu udělat, ať nedopadneš jako já, myslel jsem, že autora utržených plošek přetrhnu, kdyby mi to přinesl rovnou, byla by oprava výrazně snazší. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... light=tcon

Uživatelský avatar
rtg5273
Příspěvky: 164
Registrován: 24 led 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od rtg5273 »

ano, vypadá to na AS15. Pokud nechceš čekat, má sahy.cz a posílá hned do druhého dne.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“