Stavebnice G198, výběr chladiče a řešení problémů

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#91 Příspěvek od bayern628 »

TubeGuru:
Poslal jsem Ti více info do zprávy (SZ).

To bychom vyřešili potenciometr, ale jak vyřešíme, že jeden kanál hraje více než druhý? Mohlo by na to mít vliv to stejnosměrné napětí ? o.O

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#92 Příspěvek od lesana87 »

Zkontroluj hodnoty odporů ve zpětné vazbě, jestli jsou v obou kanálech stejné, ty nastavují zesílení.

Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#93 Příspěvek od bayern628 »

Jen doplním, že se to snažíme řešit s uživatelem: lesana v SZ zprávě, ale pro ostatní to napíšu i tady, aby mohli i ostatní třeba poradit, kdyby je něco napadlo.

Zdravím, tak jsem dneska zkontroloval odpory, na obou kanálech jsou dané správně a úplně stejné typy (mají stejné barevné označení) a když jsem je změřil, tak ukazují obě strany stejné hodnoty.

Tak jsem začal kontrolovat kondenzátory, správné hodnoty na správných místech podle schéma, ale nalezl jsem problém.

PROBLÉM:
Kondenzátor u odporů v NF modulu jsem zapojil obráceně, takže byl zapojený + na mínus a - na plus, tak jsem si říkal, že je to špatně, tak jsem kondenzátor vyletoval a otočil jsem ho a zase přiletoval (není nijak nafouklý). Ale žádná změna, první kanál hraje stále o trochu více než druhý.

DOTAZ:
Jak ten druhý člověk mluvil o stejnosměrném napětí na potenciometrech přes vazební kondenzátor, tak který to může být ? Případně co to znamená ? Děkuji.

Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#94 Příspěvek od bayern628 »

Další poznatek:

Změřil jsem na potenciometrech stejnosměrné napětí "balancér" na středu a volume na MAX. Změřil jsem za volume i před volume stejnosměrné napětí proti zemi, ale je tam všude 0.0V

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“