Tvp OTF 4488 ST - závada ve zvuku

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiko
Příspěvky: 9
Registrován: 11 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Jižní Morava

Tvp OTF 4488 ST - závada ve zvuku

#1 Příspěvek od Jiko »

Zdravím všechny.
Dostal jsem na opravu tvp OTF 4488 ST. Závada je tušim někde ve zvukové části, asi ve stereodekodéru. Po zapnutí sterea se utlumí úroveň mluveného slova a je zvírazněn doprovodný zvuk. Občas se objeví i slabé praskání v některém z reproduktorů. Signál beru z CBTV a je dostatečně silný. Vyzkoušel jsem to u všech programů na CBTV vysílající stereo. Satelit nemám. V modu mono je zvuk normální.
A ještě jedna závada v přepínání programů tlačítky +,- v předním panelu tvp. Nelze přepínat programy směrem dolů, tlačítkem -. Typl bychto na vadné tlačítko, nebo nějakou závadu v obvodu programové volby. Jinak nevím.
Jelikož nemám schéma, nemůžu to lepší identifikovat. Proto Vás prosím o radu, nebo schéma.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvp OTF 4488 ST - závada ve zvuku

#2 Příspěvek od jef111 »

To přepínání bude nejspíš opravdu způsobeno jen tlačítkem, ještě taky zkontroluj spoje od tlačítek k procesoru. Pokud předvolby jde přepínat pomocí DO tak je určitě závada jak píšu.
S tím zvukem mám podobné problémy u C467 jak jsi se už asi podíval tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=13178
Konkrétně od tohoto typu schéma nemám ale mám doma nějaké šasi stereo TV OTF a mám pocit že je to zrovna C488. Pokud modul zvuku má horní stranu v rohu zkosenou a spodní konektor na šasi je rozdělen na dvě části (nejsem teď doma takže označení nevím) tak je to ten co mám doma. Je podobný modulu Z v Color 467. Inspiruj se tady: http://www.elektronika.opatnet.cz/schem ... ice/O/otf/
např. 466_467 nebo 472_474
Možná bude stačit když doladíš rezonanční obvody jadérky cívek. Poznač si ale nejprve původní polohy a podívej se do schématu ať víš kterou cívku rozlaďuješ.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Jiko
Příspěvky: 9
Registrován: 11 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Jižní Morava

Výsledek opravy

#3 Příspěvek od Jiko »

Tvp jsem již opravil. Pootočil jsem s L 904, na modulu zvuku, o 1/4 otáčky doleva a zvuk chodí jak má. Na tlačítku -, pro přepínání programů, byl studeňák. Velice děkuji za radu i schéma.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výsledek opravy

#4 Příspěvek od jef111 »

Jo předevčírem jsem měl tuhle TV na stole, mj. podobná závada ve zvuku, také se podařilo doladit. Bohužel ale ten problém u C467 jsem dosud nezdolal.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“