Monoblock LNB ASTRA 1 a 3

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

Monoblock LNB ASTRA 1 a 3

#1 Příspěvek od Lepo »

Dnes jsem koupil dvojitý konvertor na astru 1 a 3. Na jakou astru mám nasměrovat parabolu a jak ho mám namontovat? Děkuji

Uživatelský avatar
lobcob
Příspěvky: 100
Registrován: 23 zář 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od lobcob »

Ahoj

Monoblok si dej do držákul levim, tak že se na ty dva doutníky budeš dívat .. budou proti tobě. Seřídíš si parabolu na 19,2°E Astra aby si měl plný signál. Pak budeš odrazem rovnou chytat 23,5°E Astra 3A. V nastavení přijímače si musíš pak nastavit Diseq 1 - 19,2°E Astra a Diseq 2 - 23,5°E Astra. Naladíš stanice a je to. No doufán že je to srozumitelné.

Nějaké návody jsou na :arrow: http://www.parabola.cz/diskuze.php?view ... 76106&pg=0
příjemný den
PEPA

Uživatelský avatar
hobza
Příspěvky: 48
Registrován: 09 pro 2006, 01:00
Bydliště: Jeníkov 67

monoblok

#3 Příspěvek od hobza »

Udělej jak radí LobCob a nesmí Tě mýlit,že konventor,který má přijímat ASTRU 23,5 stupně je úplně na druhé straně,ale tak se chová zařízení,které šilhá-čili obráceně než se předpokládá. Hobza

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Lepo »

lobcob píše:Ahoj

Monoblok si dej do držákul levim, tak že se na ty dva doutníky budeš dívat .. budou proti tobě. Seřídíš si parabolu na 19,2°E Astra aby si měl plný signál. Pak budeš odrazem rovnou chytat 23,5°E Astra 3A. V nastavení přijímače si musíš pak nastavit Diseq 1 - 19,2°E Astra a Diseq 2 - 23,5°E Astra. Naladíš stanice a je to. No doufán že je to srozumitelné.

Nějaké návody jsou na :arrow: http://www.parabola.cz/diskuze.php?view ... 76106&pg=0
Myslel jsi takto???
Přílohy
Fotky 002.jpg
(19.86 KiB) Staženo 77 x

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Lepo »

Zatím jsem to nezvládl. Prosím ještě napovězte. Moc a moc děkuji

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Lepo »

kondik píše:Mas to dobre lavy mas 19,2 a pravy 23,5. Nastav diseq (len je otazne ktory je v tom konvertore "1" a ktory "2") Ked nebudes moct chytit signal tak prehod 19,2 astru z diseq1 na diseq2.
Aku tam mas parabolu? dufam ze nie 60cm - to mozes nato zabudnut.
Parabola 120. I kdyz jsem prehodil diseqA za B a opacne, tak nic. Prehodil jsem konvertor v uchyceni a maka vse. Diky

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#8 Příspěvek od vamservis »

Když si nejsem jistý jak mám přepojený spinací relátko, tak si pro první nastavení přivedu signál z Astry 19,2 přímo do přijmače a naladím všechny dostuné stanice, pak připojím Astru 23,6 a rovněž ladím dostupné stanice poté zapojím relátko a hraju si s jeho ovládáním.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#9 Příspěvek od jave »

To ano, ale Lepo nemel 2 konvertory, ale monoblok.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#10 Příspěvek od vamservis »

Nečetl jsem to pořádně.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#11 Příspěvek od jave »

Jsem ted u rodicu a pripravuji jim tu prijem 19,2 a 23,5. Bohuzel podobny monoblok jako mel Lepo jsem nechal doma a budu ho tatovi posilat v pondeli postou. Jakou astru mam s obyc konvertorem nastavit (19,2 nebo 23,5??) tak aby az mu prijde monoblok ho jen prehodit bez hybani anteny a nastavit Diseq. Jakym zpusobem ma potom monoblok upevnit?? Velmi dekuji za rady.

Jeste mam jeden dotaz: Dve paraboly. Na jedne obyc konvertor (tocena na Thor 0,8W) na druhe monoblok na astry, mohu toto spojit relatkem 1na2?? Bude to umet prijimac ovladat??

Uživatelský avatar
pavl
Příspěvky: 20
Registrován: 31 srp 2007, 02:00

#12 Příspěvek od pavl »

jave píše:Jsem ted u rodicu a pripravuji jim tu prijem 19,2 a 23,5. Bohuzel podobny monoblok jako mel Lepo jsem nechal doma a budu ho tatovi posilat v pondeli postou. Jakou astru mam s obyc konvertorem nastavit (19,2 nebo 23,5??) tak aby az mu prijde monoblok ho jen prehodit bez hybani anteny a nastavit Diseq. Jakym zpusobem ma potom monoblok upevnit?? Velmi dekuji za rady.

Jeste mam jeden dotaz: Dve paraboly. Na jedne obyc konvertor (tocena na Thor 0,8W) na druhe monoblok na astry, mohu toto spojit relatkem 1na2?? Bude to umet prijimac ovladat??
Ahoj v tomhle drobet šlapu tak začnu v tom nastavení tý paraboly s přípravou na monoblok - to bych řešil nastavením na 3A tzn. czechlink. Mno a monoblok by se montoval s 1A na pravo vystrčený LNB (z pohledu na parabolu proti) (tady to řešili opačně ale mám zkušenost že hlavní by měla být 3A z důvodu "horšího" příjmu). Pak by diseqc měl být nastavený tak že 1A bude "1(A)" no a 3A bude "2(B)".

No a spojit 2 para s tím že na jené bude monoblok - to záleží na přijímači co umožňuje a taky jaký máš k dispzici diseqc. Teoreticky by to šlo s použitím dvou typů Diseqc a to Option/Position. Nevim co bude v monobloku a pak sehnat druhej typ (ten sólo připojenej).

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “