Lenovo Thinkpad T61 bios heslo

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DeniS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 led 2013, 01:00

Lenovo Thinkpad T61 bios heslo

#1 Příspěvek od DeniS »

caute,
podarilo sa mi zohnat druhu dosku do mojho obliateho Lenova T61 skoro zadarmo s tym, ze je na nej nastavene bios heslo. Poznate neaky sposob ako ho zmazat, alebo precitat?
Skusal som to podla tohto navodu http://www.allservice.ro/forum/viewtopi ... 699fd88805
Podarilo sa mi vycitat obsah eeprom, ale v IBMpass na riadkoch, kde by malo byt heslo su len nezmysly. V prilohe prikladam program IBMpass spolu s bin suborom. Skusal som vsemozne kombinacie i z inych riadkov ako 0x330, 0x340 v ktorych malo byt heslo zapisane, ale bez uspechu.
Budem vdacny za kazdu radu, napad ako bios odheslovat.

kedze do prilohy .zip nevosiel:
http://uloz.to/xfMPsWrj/t61-zip
Heslo: ebastlirna

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#2 Příspěvek od Bastlfanda »

Vyndání záložní baterky z toho mámoprkna na nějakou dobu nepomůže?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Možná to mají thinkpady lépe zabezpečené, ale na HP lze použít dump z jiného stejného MB a heslo je fuč.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#4 Příspěvek od pepik9 »

Obvykle se to dělalo z příkazovýho řádku spuštěním debug.
debug
o 70 2E
o 71 FF
quit

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#5 Příspěvek od dj_Paul »

Nevím jak tady, ale u T43p jsem taky koupil desku s bios heslem. Z mojí vadné desky jsem vzal EEPROM a dal jsem ji na "novou" desku. Normálně se to rozjelo bez hesla

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#6 Příspěvek od bootwin »

Nebo sundat čip a prehrat to v programatoru, dělám to běžně.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od PotPalo »

Nepýta to náhodou heslo na harddisk? Ten tam nenájdeš, vymeň harddisk.

Niekedy sa tieto ThinkPady zbláznia a pýtajú heslo aj keď nieje nastavené. Mal som taký prípad, už si nepamätám ako to bolo, skús pozrieť na internete, tuším som len resetol CMOS.
edit: už si spomínam, ono sú dve heslá: User Password (stačí zrušiť CMOS), a Admin Password (to je v tej EEPROM). Možno máš len User Password, preto sa nedá nájsť v EEPROM.


Mimochodom ten archív na uložto hlási "Nalezen virus: Win32:Malware-gen"
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od soucek »

Sežeň si dump se známým heslem,nebo bez něj a nahraj ho tam. Mně to taky nebralo heslo z vyčteného dumpu u Lenovo L520. Přepsal jsem eeprom odněkud staženým obsahem a povedlo se. Paměť jsem ani z desky nevyndával, zbastlil jsem narychlo jednoduchý prgramátor přes RS232. Taky si myslím, že tyto modely mají nějakou vyšší úroveň zabezpečení.

Uživatelský avatar
DeniS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 led 2013, 01:00

#9 Příspěvek od DeniS »

Nakoniec sa mi to podarilo odomknut flashnutim dump-u s heslom 1234567.
Do prilohy prikladam potrebny program na zapis i samotny .bin ak by ste nahodou riesili rovnaky problem, bude sa vam to hodit. V zip-e sa taktiez nachadza schema na jednoduchy programator prostrednictvom com portu a navod. Ide o to, ze allservice ponuka zdarma iba verziu programu na citanie, za verziu urcenu na nahravanie si pytaju myslim 30$ , ale podarilo sa mi ju najst k stiahnutiu zdarma. Najprv som skusal ponyprog, ale pri zapise vypisal "Missing Acknowledge from the device" .. ta eeprom je zrejme chranena voci zapisu a pri nahravani bin cez program od allservice sa zadava prikaz na odomknutie.

Dakujem vsetkym zucastnenym za odpovede.

Do prilohy zip nevosiel, tak som ho upol:
http://uloz.to/xQwoTpjH/t61-w24rf08-dump-1234567-zip
Heslo: ebastlirna

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

Štandardné heslá sú 7 znakov. V BIOSe ThinkPadu T60 som našiel možnosť niečo ako "Use Passphrase", potom vraj môžu byť heslá až 64 znakov, aj medzery. To sa zapisuje zrejme niekde inde, preto sa to nedá nájsť v tej EEPROM.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Takže mám nové poznatky, ako to vlastne je, tu je zhrnutie:

Heslo v ThinkPadoch je uložené v 24RF08. V niektorých modeloch je táto eeprom integrovaná do iného čipu, ale dá sa čítať a programovať rovnako, stačí napichnúť tie správne piny.
Heslo je uložené od #338h a zároveň od #340h, je dlhé 7 bytov (kratšie heslo je doplnené s #00h), znaky sú uložené vo formáte keyboard scancodes, 8.byte je kontrolný súčet hesla - súčet (ADD) 7 bytov hesla. Zmenou hesla sa CRC celej EEPROM nemení.

Postup odblokovania je jednoduchý: prečítať eeprom vhodným programom, a dekódovať heslo. Na dekódovanie sa dá použiť ibmpass alebo môj program v exceli. Keď namiesto hesla vyjde nezmysel, bola zapnutá funkcia "Using Passphrase". Vtedy treba resetnúť heslo: netreba na to žiadny extra špeciál program, stačí na to hex editor (alebo Volkov Commader). Heslo prepísať vlastným heslom, a naprogramovať to späť do eeprom. Príklad hesla 1234: 02h 03h 04h 05h 00h 00h 00h 0Eh.

Ešte poznámka k w24rf08: najprv treba eeprom odomknúť, až potom sa dá programovať. Občas nezaškodí prečítať si dokumentáciu. 8-)
Přílohy
ThinkPad dekodovanie hesla.xls.zip
(5.14 KiB) Staženo 58 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“