HTC EVO 3D - WCDMA funguje, GSM nefunguje

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pwn3r
Příspěvky: 199
Registrován: 05 dub 2011, 02:00

HTC EVO 3D - WCDMA funguje, GSM nefunguje

#1 Příspěvek od Pwn3r »

zdravičko

mam po ruke telefon HTC EVO 3D, dana chyba sa prejavuje tak že nechce chytiť vobec žiaden signal pre sieť GSM, WCDMA chyta bezproblemovo, napadlo ma že či by nepomohlo prehriať chip ktory zpracuva signal
http://electronics360.globalspec.com/ar ... t-teardown na druhej strane plošaka su 3 chipy ktore su pravdepodbne na spracovanie signalu (sequans communications sqn1210 baseband/rf transceiver, qualcomm msm8660 applications/baseband processor, qualcomm qtr8615 rf transceiver) viete mi viac povedať dačo o chipoch popripade skusiť poradiť niečo prekontrolovať?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Základem je zkusit ruční vyhledávání. Pokud to najde sítě tam, kde máš jistotu že je jen GSM signál, tak hledej problém v PA. Pokud nenajde, tak bude problém spíš v Recieveru pro GSM (nevím jestli je u tohoto modelu společný s 3G).

Ale nejčastější příčiny těchto vad bývají třeba ohnuté piny od antény, vadný servisní RF konektor, urýpnuté součástky po neodborném zásahu atd.

Ta vada se ti objevila sama od sebe nebo tam někdo dělal nějaký zásah?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Pwn3r
Příspěvky: 199
Registrován: 05 dub 2011, 02:00

#3 Příspěvek od Pwn3r »

ked spustim ručne hladanie a mam prepnuty len WCDMA tak najde mi siete normalne ale ked mam len prenute len čisto GSM tak vobec žiadne siete mi nenabehnu, piny su v poriadku aj som menil externu antenu (taky plošačik) a stale to iste, nebol robeny na nom ešte žiaden zasah, chyba sa prejavila sama od seba

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“