Ministerstvo dopravy zase perlí

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

Ministerstvo dopravy zase perlí

#1 Příspěvek od MetalGod »

Obrázek
Odteď platí pro všechny auta kategorie N kromě obytnejch aut
Jinak řečeno, velká obytná kráva tam může, ale můj kombíček už ne-é :evil:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

MetalGod píše: ale můj kombíček už ne-é :evil:
. . . vyndej mřížku, změň registraci vozidla, dostaneš SPZ v jiné barvě a tvaru a hotovo . . . a můžeš.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

To je jasný, protože jsi s kombíkem nežádoucí osoba, stejně, jako já. A neopovažuj se na dálnici se zákazem jízdy nákladáků v rychlém pruhu předjíždět nějaký kamion !!! To už je totiž skoro veřejné ohrožení... Když jsi auto koupil s odpočtem daně, měl jsi za trest vzadu mříž bránící naložit cokoli dlouhého, teď, když už přepážky nejsou, vymysleli jiný trest, protože odpočet DPH, to je okrádání státu a jen tak to nikomu neprojde :evil:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Mříž jsem tam nikdy neměl a nepodnikám, mám to jako soukromý přibližovadlo. Ovšem v kategorii N :evil:
Za chvíli mě, co by řidiče náklaďáku, pošlou do Calais převážet přes tunel ty nebohý promrzlý parazity a teroristy, negramotný a nevzdělaný vědce, doktory, architekty a právníky :evil:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

Mám Škodu Roomstera. Já tam mohu. Já tam mohu. Kolega má prakticky stejné auto, ale v provedení Praktik a v techničáku je to zařazeno jako nákladní do 3,5t. Má smůlu...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

A mříž nemříž, jestli s tím jezdíš do Rakouska, koukej, ať tě v Dolních Rakousích a zejména ve Vídni nechytí bez známky IG-L!
Povinná je tu pro všechna vozidla kategorie N, dá se objednat na některých STK u nás asi za dvanáct stovek a čtrnáct dní, časově omezená registrací auta, vázaná na VIN.
Ve Štýrsku je tato známka povinná zatím jen pro auta nad 7,5 tuny, podobně, jako v Horních Rakousích kolem Lince.
Známka IG-L se mimo Rakousko neuznává (pro Německo a pro nás je ta velká kulatošestiúhelníková pro vejzd do městských center, tu zase neuznávají v Rakousku).
To jen tak pro radost.

Pořád jsou ještě dvě možnosti
- vypravit se na obec individuálně pro výjimku (to bude pro obec vítaný kšeft) nebo
- vypravit se na obec hromadně a požadovat k této značce dodatkovou tabulku s vyznačenou minimální hmotností vozidel, pro která platí. To bude obec pro změnu něco stát, ale je to schůdnější řešení.
Naposledy upravil(a) Hill dne 05 úno 2016, 19:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Yarda1 »

Dodávku nemám, tak mi to ani moc nevadí. Ale tuhle značku neměli rušit.
Obrázek
Když jedu přes tenhle přejezd předpisovou třicítkou
https://goo.gl/maps/aaSWkq85DDH2
tak si připadám jako malej blbec. A ti co jedou za mnou si to o mně určitě myslí taky. Ale co kdyby v těch autech seděli cajti a ještě neměli splněný plán výběru pokut?
https://goo.gl/maps/emSSdwPHhpt
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Všeho do času......

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#9 Příspěvek od Maskot »

Hill píše:... Dolních Rakousích kolem Lince....
Jen mensi preklep Linec patri do Hornich Rakous. :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Jo díky, to už jsem zase rychleji psal, než myslel. Vídeň a Linec by se v jediném Dolním Rakousku poněkud tlačily... Opravuji to.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Hill píše:A mříž nemříž, jestli s tím jezdíš do Rakouska, koukej, ať tě v Dolních Rakousích a zejména ve Vídni nechytí bez známky IG-L!
Povinná je tu pro všechna vozidla kategorie N, dá se objednat na některých STK u nás asi za dvanáct stovek a čtrnáct dní, časově omezená, vázaná na VIN.
.....
Zjišťoval jsem si to, bo můj Drobek jest taky N1 - na místní STK firmy DEKRA stojí tahle výlepka 1100,- Kč, opravdu se na ni čeká 14 dní - ALE JEJÍ PLATNOST NENÍ ČASOVĚ OMEZENÁ - auto ji získává prostě jednou profurt.

A k těm změnám z N na M - u některejch aut to jednoduše nelze, pokud už jednou byly přehomologovaný z M1 do N1, vrácení zpátky je nemožný, protože přestavbou došlo k mechanický úpravě konstrukce auta - například zavaření úchytů bezpečnostních pásů vzadu a to prostě obnovit nelze...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Známka IG-Luft je nepřenosná, vázaná na VIN, tedy je časově omezená do vyřazení auta z evidence.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Takhle to nevnímám jako časový omezení - to je třeba dálnička na 10 dní (měsíc, rok). Tu si koupím a platí určitou dobu omezenou datem od-do. Ta rakouská vychcanost se koupí jednou - a podruhý na to samý auto už se kupovat nemusí. Dokud bude auto jezdit, bude plnit (teoreticky) tu normu podle který bylo homologovaný i kdyby to bylo 100 let - to omezení platnosti bych proto nevnímal jako časový, ale spíš trvale spojený s existencí danýho vozidla, protože část jeho VIN musí bejt do nálepky vyražená.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“