Panasonic DMR-EX77-dmr-ex87 a dmr-ex773

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milankon
Příspěvky: 68
Registrován: 16 lis 2011, 01:00

Panasonic DMR-EX77-dmr-ex87 a dmr-ex773

#1 Příspěvek od milankon »

Ahoj mám Panasonic dmr-ex77 na kterém mám na disku nahrávky, které jsem chtěl překopírovat na ex87 a ex773. Zkopíroval jsem nahrávky na DVD RAM a když jsem to zkopírovat na uvedené dva rekordéry tak obraz byl u některých nahrávek ve formátu 4:3 nebo zmenšený jak vertikálně tak horizontálně. Stejný výsledek byl při přehrávaní samotného DVD. Na dmr-ex77 je obraz ve formátu 16:9 tak jak byl zkopírovaný.
Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »

Ty rekordery neznám, ale na mém rekordéru LG mám možnost nastavit "natvrdo" výstupní formát obrazu. Když mu nechám "automatiku", tak z některých půjčených přepalovaných DVD to dělá stejné problémy.

Uživatelský avatar
milankon
Příspěvky: 68
Registrován: 16 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od milankon »

teď jsem zjistil, že to dělá jen při propojení s kabelem HDMI, při použití SKARTU JE TO V POŘÁDKU. Čím to může být? Ten výstup HDMI je ze samostatné destičky, podívám se ještě, jestli na ní není nějaká změna. Kdyby vás někoho napadlo, čím by to mohlo být, tak dejte vědět.

Uživatelský avatar
milankon
Příspěvky: 68
Registrován: 16 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od milankon »

Nepomohlo by jiné firmware, jako je v dmr-ex77, protože ten chodí dobře, takže by snad mohla být chyba na destičce hdmi nebo firmware, nevím, sám tomu nerozumím.
Prosím o radu za kterou předem děkuji

Uživatelský avatar
milankon
Příspěvky: 68
Registrován: 16 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od milankon »

Vyřešeno po telefonu se servisem RTV Servis Brno: špatné nastavení rekordéru. V návodu se to nedá najít v poloze hdmi musí být nastaven formát 4:3.
RTV Servis Brno je skutečně špičkový a je tam velmi ochotný personál. Ve velmi krátké době sehnali dvířka před mechaniku a ventilátor na Panasonic dmr-ex773. V Praze mmě řekli, že na rekordéry Panasonic se nedají sehnat.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “