Příjem programů které se kostičkují poraďte ...

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#16 Příspěvek od monterjirka »

Nasazovat filtry po 3 tisících by mě bavilo, kdyby bylo dost bohatých zájemců :D

http://www.ame.cz/FTE-LTE-filtr-5790-Zn ... 10699.aspx

------------------
Majitel domu do toho nechce investovat? Je rozvod signálů pomocí STA účtován? I kdyby to měla být koruna, tak už ten, kdo si to účtuje, by to měl mít evidované u ČTU jako TKR a pokud je s tím problém, mělo by se to hlásit ČTU. V takovém případě by bylo "levnější" pro provozovatele TKR dát to do řádného stavu. Jinak ho k tomu bude nutit ČTU a ještě si může nechat zaplatit výjezd.

Samozřejmě to platí, pokud je v místě dostupný použitelný signál. Je smutné, kolik míst má problém s MUXem 3, o 4. raději ani nemluvit, ale provozovatelé TV stanic se hrdě prezentují jako celoplošné TV :cry:

A pokud by se majitel rozhodl to "neprovozovat a neučtovat", vzniká jiný problém. Pak má občan právo nainstalovat si svoji anténu, ale pokud si majitel najde právníka, který mu šikovně připraví podmínky, tak jen ochrana před bleskem je velký problém, "nepoškodit" nic na domě při instalaci antény a svodu také není žádná maličkost...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Místo breku investuj těch 5 litrů a máte všichni pokoj. No samotný ten filtr - funkční se prý prodává za 2 litry no a práce a cesta, já si myslím, že to ty tři litry jsou. To, že jsi náhodou u místa, nic neříká. Ke mně to měl maník cca 300km. Určitě nedělá výlety na druhou stranu Čech z plezíru.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#18 Příspěvek od lumca »

Ono to s odrušováním (pokud tam rušení vůbec je) funguje trošku jinak a veškeré náklady spojené s odrušením (pokud toto ČTÚ uzná jako odůvodněné) hradí operátor LTE sítě, která rušení způsobuje. To, že některé zdejší (rozuměj ostravské a okolní) firmy práskají filtry všude a automaticky, je věc jiná! Proto žádám původního přispěvatele, aby jméno této firmy zveřejnil, protože proti takovýmto, kteří takto jednají je potřeba vyvodit patřičné důsledky a udělat v oboru trošku pořádek, protože to co se v posledních několika letech v oboru děje nemá zde na ostravsku obdoby (a počítám, že nejen zde)! A pochybuju, že tam ona "firma" nainstalovala ten nejdražší LTE filtr IKUSI FLTE 601, ve VO ceně cca. 1.300 Kč + DPH, protože o tomto filtru (díky ceně a běžné nedostupnosti u prodejců) mnoho takyfirem ani neví. Tyto pafirmy většinou kupují ty nejlevnější filtry á dvě kilča s DPH, které mají naprosto nevyhovující parametry a "hloupým" činovníkům BD a SVJ pak tyto "instalují" i s prací za nehorázné ceny a to přecházím skutečnost, že ani nemají příslušné proškolení ČTÚ. :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#19 Příspěvek od BIDLO »

Jenže toto nevypadá na problém filtrů ale spíše na problém neschopnosti a pohodlnosti domovníka. A takoví už by v takových "funkcích" dávno být neměli.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#20 Příspěvek od lumca »

Pravil KDO?

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#21 Příspěvek od jirys »

Pánové to neřešte .... já se ptál jesti se ten signál dá zesílit v bytě mezi STA a televizí .... ???

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#22 Příspěvek od mi-ro »

Dá ale s největší pravděpodobností ti to nepomůže páč problém nebude ve slabém nýbrž nekvalitním signálu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

A dal by se vyfiltrovat v bytě mezi STA a televizí ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#24 Příspěvek od mi-ro »

Podle mých zkušeností ne neboť problém je v zahlcení vstupního zesilovače STA který svou saturací při přijmu LTE paketů užitečný signál "poškodí".
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#25 Příspěvek od Hill »

Kdyby jen to, může tím znehodnotit i signál z multiplexů ostatních. Vyzkoušeno. Po vyndání vložky STA pro K60 ostatní multiplexy normálně jely v plné kvalitě, stejně tak po snížení citlivosti zmíněné vložky (jenže pak zase nebyla úroveň K60 na zásuvkách v normě). Jinak kostkovaly všechny, některé více, některé méně, ale koukat se na to nedalo tak jako tak.

Zajímá mě, jestli ostatní účastníci na rozvodu STA mají stejně mizerný příjem. Jestli ano, je chyba skutečně v STA a je třeba s tím něco dělat. Ale odborně, nějaká živelná fušeřina nemusí vést k dlouhodobě stabilnímu řešení a nakonec se prodraží ještě více.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“