Sony CD karusel

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
AAAB

Sony CD karusel

#1 Příspěvek od AAAB »

Mám Sony CD SG280 - je to èást vìže, bez vlastního zdroje, 2 kabely spojená se zbytkem. Je to CD + dvojkaze￾ák, Cd je 3 diskový mìniè. Dostal jsem ho už ve stavu nefunkèním darem, nejbližší Sony servis mne poslal do háje - je to koupeno pøes electroworld a není to prý urèeno pro èeský trh - i když jsem vidìl skoro to samé s jiným oznaèením.
Mám tuto závadu - po aktivaci CD vyjede šuplík ven, na tlaèítko open-skip-close reaguje jen tak, že provádí skip a neprovede close. Mikrospínaèe jsou v poøádku, mode switch - jak ve videu - je taky OK, když se vloží disk a manuálnì se to zatoèí až do polohy v optice, tak to normálnì pøehrává. Jak se dá open, karusel vyjede a už se nedá donutit k návratu. Mùže to být špatný servoobvod ? je tam nìjaké BA65.., ale nápis nepøeètu.

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od brtnik »

servoobvod by to být mohl, jde to v nouzi ošahat i voltmetrem, má dva logické vstupy a na výstupech pro motor je podle nich 00,+- nebo -+ . Podobnou závadu jsem mìl taky a byl to ale nakonec rozhozený modeswitch, prý se v tom pøede mnou nikdo nevrtal ale pøesto byl o jeden zoubek pootoèený, chovalo se to však pøesnì naopak (vyjel a hned sám zajel)...

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Hele možná teď řeknu kravinu, ale už jsem opravoval dva podobné měniče s různými závadami a vždycky to byl plochý kabel spojující karusel s hlavní deskou. zkus to proměřit, třeba to pomůže... :wink:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“