EET

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#46 Příspěvek od BOBOBO »

Ale rnbw , podpásovka . Vždyť jsme v někým nazývané totalitě žili . Já osobně na svém životě jsem žádnou nezažil . Ty jakou ? Tedy nemávej nesmyslně banány a Německem , něco pro život důležitějšího , pro normálního člověka .

Uživatelský avatar
divous
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2010, 02:00
Bydliště: ValMez

#47 Příspěvek od divous »

Také pravda.

Cesta ke svobodě očividně nevede ani přes (demo-)totalitu ani přes demo-demokracii.
Skutečná demokracie není možná ani uskutečnitelná,
dokud na ni není většina lidí ve společnosti mentálně připravena.
Tj. dokud nebudeme ochotni za ni zaplatit, nemyslím penězi, ale vlastní zodpovědností.

A dokud nebudeme toto akceptovat, budeme odsouzeni se opakovaně
vracet do (demo-)totalitních režimů a demo-demokracíí
a budeme neustále otroky vrchnosti, politiků, bankovních institucí, ap.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#48 Příspěvek od Wolfik »

bububu je tak jednoduchej až to bolí

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#49 Příspěvek od Jimmi2 »

BOBOBO píše:Je to sranda až k pláči . Kolik mohl totalitní bolševik sledovat lidí ? 1% by nestihl...
Ta totalita spočívala především v tom, že režim dovedl postavit lidi proti sobě; značná část obyvatel donášela prostě na tu druhou. A stačilo, aby se člověk jen malinko vymykal (nakonec někdy stačily byť jen delší vlasy) a už byl veden jakožto podezřelý. Vtip byl především v tom, že díky podobným opatřením a zglajchšaltování obyvatelstva opravdu stačilo sledovat jenom jistou menší část.
Dneska se mohu vymykat jak chci, nadávat na vládu, na prezidenta, na EET... dokonce, považte, mohu jít k volbám a volit koho chci. To je právě ten rozdíl.
Jestliže Bobo nezažil za totáče nic, co by se podobalo totalitě, tak pak byl buď ten nejzglajchšaltovanější ze zglajchšaltovaných, nebo patřil do té skupiny, co donášela.
Mmchdm. jeho některé příspěvky v jiných vláknech, relativizující komunistickou totalitu, skoro svědčí o té druhé možnosti.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#50 Příspěvek od janousek »

Pokud jsi měl dlouhé vlasy na fotce v občance, tak nebyl problém. Horší bylo se v 15i a po vojně s dlouhými vlasy vyfotit. V každé zemi, v každé době platí nějaké zákony. Kdo je dodržoval, tak neměl problém. Největší problémy měli pražští kavárenští povaleči v čele s velkým dramatikem. :party:

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#51 Příspěvek od Jimmi2 »

Bože můj, Janoušku... a tohle jsi slyšel kde? :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=Y2Aq8zsMoxw

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#52 Příspěvek od janousek »

Narozdíl od tebe jsem to nemusel slyšet, já jsem to zažil, my slušní se nemusíme bát ani EET. Jimmi2, jseš na seznamu havloidů, ať vám nepraskne žilka. :toilet:

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#53 Příspěvek od Jimmi2 »

Nevím sice, co je to havloid, ale Tebe bych asi dal na seznam nebezpečných bolševiků. Naštěstí nemám potřebu podobné seznamy vytvářet.
Přeji hodně štěstí při dalším čtení Haló novin 8-)
P.S. Já to taky zažil; jen u některých "spoluobčanů" mívám někdy pocit, že žili ve zcela jiné zemi :cry:

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#54 Příspěvek od janousek »

Já taky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#55 Příspěvek od rnbw »

janousek píše:my slušní se nemusíme bát ani EET
Presne tento argument sa pouziva na obhajobu lubovolnej totalitnej metody. Ani v Severnej Korei sa slusni ludia nemusia nicoho bat.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#56 Příspěvek od janousek »


Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Lukas-Peca »

rnbw píše:
janousek píše:my slušní se nemusíme bát ani EET
Presne tento argument sa pouziva na obhajobu lubovolnej totalitnej metody. Ani v Severnej Korei sa slusni ludia nemusia nicoho bat.
Však už jsem taky od pár slušných lidí slyšel, že to v té Severní Korei zas tak špatné nebude.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#58 Příspěvek od termit256 »

Vy slusni se toho bat nemusite, vy si to jen zaplatite svyma prachama. Dobre vam tak.

Misto abys penize venoval na rodinu, konicky apod. zaplatis ve zvysenych cenach zbozi cely tenhle nesmyslny cirkus.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#59 Příspěvek od Sendyx »

... a ze slušných lidí vypěstujem lidi poslušný....


Janoušek, tyvole, nejseš ty náhodou vnuk od soušky Pelikánový, nebo nějaká jiná její famílie?

https://www.youtube.com/watch?v=gL0rD5PZHys
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#60 Příspěvek od xsc »

janousek píše:Pokud jsi měl dlouhé vlasy na fotce v občance, tak nebyl problém. Horší bylo se v 15i a po vojně s dlouhými vlasy vyfotit. V každé zemi, v každé době platí nějaké zákony. Kdo je dodržoval, tak neměl problém. Největší problémy měli pražští kavárenští povaleči v čele s velkým dramatikem. :party:
A jaký že zákon nařizoval krátké vlasy? :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“