Trafopáječka 75W (odděleno a přesunuto)

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Kaca »

Mám to přesně tak akorát jsem pouze předělal závity na M4.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

Ta úprava se šteftama byla už snad v knize Od krystalky k modelům s tranzistory? A já se bez mučení přiznávám, že jsem se k tomu ještě nedostal. Mám tam šroubky M4...
Ale trfopájku vytahuji jen občas, stejně většinu věcí zapájím mikropájkou.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Moment, já nemyslím štefty, ale obyč šrouby ze 6-ti hrannou hlavou. menší nevýhody je nutnost rozehnutí konců, aby hlavy nedělaly zkrat. Proto musím používat dva stranový klíče. Zato můžu dotahovat očko s takovou intenzitou, než utrhnu šroub, nebo strhnu hlavu, či matku. A ono, když je to putovní páječka, kdy se k ní chová každej z prominutím jako prase, tak je tohle řešení nejoptimálnější. Při zničení šroubu se lehce vychýlí konce, vyhodí starý a zastrčí nový šrouby. Nemusí se nic řezat a nehrozí ani zalomení šroubků..
Ale co. Tady tohle téma je stejně už pasé, protože zakladatel už dosáhl toho, čeho chtěl ,a o úpravách trafopájek jsou tu jiný témata..
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... afop%E1jka

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#19 Příspěvek od ferro0 »

75W mam taky a vykon mi prijde dostatecny. Smycky pouzivam cu drat a kvuli castejsi vymene jsem to vyresil viz obrazek. Pouzil jsem kabelova ocka, svorkovnice a kuprextit na zpevneni.
Přílohy
Pajecka.jpg
(41.17 KiB) Staženo 124 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#20 Příspěvek od Hydrawerk »

Foceno v nejmenovaném obchodě.
Je normální, že trafopáječky od výrobce NUBA mají různý zdánlivý výkon a přitom vypadají stejně a mají udanou stejnou hmotnost?
Přílohy
etp III pajecka.jpg
(220.69 KiB) Staženo 101 x
etp 5 pajecka.jpg
(257.34 KiB) Staženo 99 x
etp 4 pajecka.jpg
(165.15 KiB) Staženo 100 x

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od varok »

V jednom obchodě mi prodavač říkal, že dnes v podstatě dělají stejný kryt, jen pro každý výkon v jiné barvě, tedy 75VA oranžový, 100VA černý a 125VA modrý a trafa jsou taky stejné rozměrově. Mění se prý jen průměr drátu na prmáru a počet závitů. Možná bych tomu i věřil.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Michal22 »

No však za totality to bylo taky tak- jen se na kryt vlepil štítek s konkrétními parametry.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“