Zásuvka 230V na vysavači

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Zásuvka 230V na vysavači

#1 Příspěvek od Celeron »

Vážení, nezkoumal jste někdo podružnou zásuvku v "průmyslových" vysavačích? Zajímalo by mě jestli se dá nějak nastavit práh, kdy se zapne motor vysavače a nebo to je nastavený natvrdo nějakou elektromagnetickou spoušťí.
Mám představu, že by přes vysavač byla napájená malá CNC frézka a po zapnutí vřetena, což je cca 50% příkonu pověšeného na zásuvce vysavače by se sepnulo odsávání vysavačem. Vřeteno je 24V a má společný napájení s posuvy frézky a jeho řízení je impulzní, takže signál, který by šlo použít na triakové či relátkové zapínání vysavače není k dispozici.
Dál by mě zajímalo, jak ta spoušť vysavače reaguje na zařízení, který má impulzní zdroj.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nastavení tam citlivosti tam není. Jak to detekuje pulzáky, nevím. Ale měl jeden do opravy kde se díky zkratu na podružném spotřebiči přepálil snímací proudový odpor v řídící jednotce. Poruchový proud pak proběhl přes kompletní elektroniku. Oprava nemyslitelná, nová deska u Karcheru za štangli zlata.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Také jsem jeden dělal , také snímací odpor . No flexu to bralo ... Někde to zde leží ...

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MATYCH »

vysavač se zapíná průchodem proudu přes miniaturní proudové trafo,citlivost se dá nastavit nejjednodušeji počtem průvlaků v trafu a to pak přes OZ spíná vlastní regulaci vysavače-většinou U208.Kdysi jsme to měli jako zlepšovák-přes klasické proudové trafo 100A/1A-umístěné u každého vývodu dřevoobráběcího stroje jsme spínali centrální odsávání-jinak spínané u dveří dílny na celý den.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Tak odpor nebo trafo? :) Asi podle výrobce...
Díky
Jirka
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Podle výrobce ....

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“