lenovo a536 výmìna dotyku

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

lenovo a536 výmìna dotyku

#1 Příspěvek od sr71 »

Potøebuji na tomto tel. vymìnit dotykové sklo, náhradní nové mám pøipravené. Jediný zásadní problém pro mì je sundat to pùvodní sklo, vím že je potøeba to nahøát, ale jde mi to nìjak blbì. Je mì taky divný že k tomuto modelu jsem nenašel žádný videonávod na youtube. Doufám že to nebude tak, že by bylo sklo vcelku slepené s displejem, což údajnì na nìkterých tel. taky je.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

Ano, mění se to komplet.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

nojo pøipadá mì že je sklo pøilepené nejen na okrajích ale po celé ploše displeje :( a je teda možné vymìnit i samotné sklo? když se dá samotné sklo koupit jako nd tak by to asi jít taky mìlo ne?

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

asi by to jít mohlo když to tady nabízejí
http://www.odblok.cz/opravy/mobilni-telefon/lenovo/a536
to Philip_Fry: ty servisuješ telefony?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Existují glass extractory, které dokáží sklo (dotykáč) odříznout od LCD. Ale není to zrovna levná sranda.
Jinak jsme to zkoušeli pomocí tenké struny a ohřevu pomocí horkovzduchu, ale to se moc nedařilo.
Dalším problémem je to, že i když dokážeš odpreparovat sklo od displeje bez poškození, tak tam musíš nějak nazpět nalepit to nové sklo. Používá se k tomu UV průhledné lepidlo, které ale musíš přesně nadávkovat- když dáš málo, dělají se bubliny, když dáš moc, může ti někam zatéct (třeba do tlačítka Home u Samsungů). A musíš jej pak pomocí UV vytvrdit.

A proč se ty skla prodávají samostatně? Protože je lidi jako ty kupují :D
Kdyby je nikdo nechtěl, číňan by je nenabízel :D
Navíc je to pro něho docela dobrý kšeft (málokdo to zvládne vyměnit- já ne- tak mu to taky nikdo nereklamuje, většina to hodí do koše a jde si koupit nový foun).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#6 Příspěvek od sr71 »

:D Nakonec jsem to sklo sundal, byl to boj ale displej zùstal bez poškození, sklo k nìmu pøilepené nebylo. Šlo to blbì z toho dùvodu že pøi oddìlování skla se mi odchlíplo sklo od folie která je souèástí skla zespoda (ta držela na rámu tel. nezvykle hodnì), takže jsem ze zaèátku sundával jen sklo z té folie - tam je to pøilepené celoplošnì, folie už pak držela na tel jen po obvodu 8O

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od Philip_Fry »

Gratuluji, skutečně málokdy se podaří ten komplet "rozlousknout" tak, aby se nepoškodilo nic jiného. Jinak je to tak, jak píše Michal22, samotná skla se prodávají prostě proto, že je o ně zájem. A přesně proto telefony, tablety atd. ze zásady neopravuji (maximálně tak pro rodinu a nejbližší přátele) protože bych neměl nervy na věčné dohadování ve smyslu :

"Komplet displej s dotykem na Samsung S5 stojí 4000Kč."
"No jo, ale je prasklé jen sklo, displej a dotyk funguje normálně."
"Ano, ale mění se to komplet, náhradní díl je celý komplet."
"Ale já jsem viděl na internetu prodávat jen samotné sklo za stovku, je to jen přilepené oboustrannou páskou."
"Ne není, je to speciální UV lepidlo a jednak není žádná pr*el ten komplet rozlepit bez poškození a hlavně ho pak zase slepit dohromady tak, aby tam nebyl prach atd."
"Ale na Youtube jsem viděl, že si to borec měnil sám a potřeboval k tomu jen fén."

UÁÁÁÁÁ :D

A takhle je to dnes snad u všech (přinejmenším značkových" telefonů.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#8 Příspěvek od dj_Paul »

na toto odpovídám:

když je to tak jednoduchý, tak si to vyměň sám. Fén ti klidně půjčím

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#9 Příspěvek od sr71 »

Tak výmìna skla se mi kupodivu povedla, tel. zatím funguje. Normálnì se tyto opravy taky snažím nedìlat, jenže já blbec se obèas, vìtšinou nìkým z pøíbuzných, nechám ukecat a pak se u toho zbyteènì nervuju :roll:

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#10 Příspěvek od sr71 »

Michal22 píše: Používá se k tomu UV prùhledné lepidlo
ještì se zeptám na dvì vìci ohlednì tìch UV lepidel:
- když se tím lepí sklo po obvodu který není prùhledný ale vìtšinou bílý nebo èerný, jak se tam pøes tu neprùhlednou èást dostane UV svìtlo pro vytvrzení?
- jak je to s dobou skladování tìchto lepidel? zjistil jsem že po cca roce mi vìtšina obsahu tuby ztuhla (skladováno v zavøené skøíni, tedy ve tmì)

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#11 Příspěvek od dj_Paul »

UV lepidlem se lepí sendvič sklo-lcd

komplet se do rámu lepí oboustranou páskou

Uživatelský avatar
Qwertcz
Příspěvky: 5
Registrován: 25 úno 2016, 01:00

#12 Příspěvek od Qwertcz »

To je super a ví někdo kde zjistit přesné dávkování UV lepidla na určité typy telefonů? případně kdybych věděl jaká vrstva se má dávat.. potom by to šlo spočítat :D Zkoušel jsem to jen jednou na NOTE II a trošku to nateklo až do s penu :roll:

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“