Ložiska pračky Whirpool AWO/D 431139

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jajin111
Příspěvky: 35
Registrován: 24 kvě 2014, 02:00

Ložiska pračky Whirpool AWO/D 431139

#1 Příspěvek od jajin111 »

Zdravím všechny

řeším typickou závadu na této pračce, hučící ložiska při odstřeďovaní. Nejdřív jsem nezbolestně zezadu oddělal řemenice v domnění, že tam bude ložiskový domek - nebyl - viz. foto.


Vyndal jsem proto buben a zjistil jsem, že varianta je asi ta nejhorší, lepenej buben jestli se nepletu, sice po obvodu toho bubnu jsou jakési packy na oddělení ale lehce to od sebe určitě nejde a po obvodu je vidět i jakýsi bílý tmel.

Abych se k ložiskům a guferu dostal, budu muset rozebrat tu vanu, vyměnit a potom slepit. Nedělal to někdo, co k tomu použít a na co dát pozor. Díky.
Přílohy
CAM00362.jpg
zadní strana za řemenicí
(234.54 KiB) Staženo 201 x
CAM00372.jpg
buben
(145.8 KiB) Staženo 184 x

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Nafoť celou vanu. Někde je po obvodě hafo vrutů. Potom to rozloupneš na dvě půlky. Utěsněný je to silikonovou gumicí, co je vložena ve spáře jedné části.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

Nějaké pračky mají vanu svařenou. Je firma která to dělá asi za 1500 kč i s poštovným se zárukou. Už se to tu někde řešilo.
http://www.loziskapracky.cz/vymena-loziska-u-pracky/
http://www.žádnou_reklamu_viz_pravidla.cz/0-zbozi-9444-re ... nacek.html

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
jajin111
Příspěvky: 35
Registrován: 24 kvě 2014, 02:00

#5 Příspěvek od jajin111 »

Nejsou tam šrouby, rozebrat to nejde.

Už jsem objednal tu opravu v Ostravě, za cenu od osmi stovek se s tím nehodlám patlat, lepidlo,gufera, ložiska, nemám ani tolik svěrek abych to stáhnul, takže by mě to plus mínus vyšlo stejně. Nehledě na to že to svaření je podle mě lepší.

Já jen jestli to někdo neabsolvoval a čím to lepil a kolik to vydrželo.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud tam šrouby nemáš, neřeš to a dej to repásnout. Já měl u ty whirpoolky po obvodu vany několik desítek vrutů a po jejich odšroubování šla vana rozebrat. V současné době je ale na odpis, protože byla propíchnuta a slepit to jde jedině tak, jestli by to zrepasovali..

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#7 Příspěvek od vasilceral »

Měl jsem stejný problém, po koupi nové jsem starou rozebral a ejhle, jedno ložizko kaput a druhý jak nový, Dá se lehce vyměnit. Jestli máš zájem bylo by 100,-Kč.
A ostatní díly jsem zatím ponechal v garáži.Železo a plasty směr SD.
Naposledy upravil(a) vasilceral dne 29 úno 2016, 13:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#8 Příspěvek od tatramacek »

Mohu bejt uprimnej ? Na repasi se vykasli. Vymenis lozisko a za chvilku ti odejde modul elektroniky ! :(
Whirlpool je smejd
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Maxipes
Příspěvky: 4
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#9 Příspěvek od Maxipes »

jestli je ten kroužek okolo ložiska jen nalisovaný v plastu tak by šlo vyvrtat tam do něj dvě díry se závitem a pak to stahovákem vytáhnout ven i s ložiskem.Ale jestli je to zalitý v plastu a kroužek není kulatý ale má nějaké osazení aby to v plastu líp drželo tak to ven nepůjde ani stahovákem

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“