BM388 oprava

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matmafek
Příspěvky: 177
Registrován: 22 črc 2015, 02:00
Bydliště: Přerov

#91 Příspěvek od matmafek »

Zkoušel jsem měřit AC bez té propojky. A je to pořád stejné: ručka se vychýlí asi do 1/4 stupnice a pak klesá dolů na nulu a když tam to napětí připojím znovu tak už se ta ručka nevychýlí (zůstane na nule). Připadá mi to jako kdyby se tam vevnitř vybíjel nějaký kondenzátor přes ten budík, ale to je asi blbost, jenom mi to připomíná jako když měřím napětí na vybíjejícím se kondenzátoru.

U všech variant kam ty dráty strkat (jak jste psal) se to chová skoro stejně.
Zkoušel jsem ty varianty postupně takže v těch dalších už ta ručka nikam nemohla vylízt, protože v předchozích měřeních už klesla na nulu viz popisovaná vlastnost na začátku tohoto příspěvku.

Jediné co mě napadá podle schématu-> vadná E1 (6B32).

Tak se tedy ptám: Dá se tam ještě něco dělat? Může to být opravdu tou E1? Nebo tomu už není pomoci a mám to vzdát, zavřít skříňku a odložit do rohu a tím to celé skončit, nebo jsou ještě nějaké možnosti...Děkuji moc

PS: Do série s tím trafem jsem dal ten odpor 10k (jak jste psal) :wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#92 Příspěvek od masar »

A jak funguje potenciometr R58?
:wink:

Uživatelský avatar
matmafek
Příspěvky: 177
Registrován: 22 črc 2015, 02:00
Bydliště: Přerov

#93 Příspěvek od matmafek »

Masar: Funguje normálně. Nastavuje se s ním AC nula, ta se dá normálně nastavit, s tím není problém. :wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#94 Příspěvek od masar »

A kontrola součástek detektoru C1 až C5 (kapacita, izolační stav) a odporů R11, R13, R14, R15? :wink:
Také E1 -žhavení, kontakty v patici, spoje...
A potom vadná E1.

Uživatelský avatar
nobis
Příspěvky: 225
Registrován: 19 bře 2009, 01:00
Bydliště: Seč okr. Chrudim

#95 Příspěvek od nobis »

Ten elyt na měřáku je dobrý? Vlákno jsem celé nečetl.

Uživatelský avatar
matmafek
Příspěvky: 177
Registrován: 22 črc 2015, 02:00
Bydliště: Přerov

#96 Příspěvek od matmafek »

Masar: Kondenzátory C1, C2, C3, C4, C5 jsem vyměnil za nové, protože ty původní jsem neměl jak změřit, takže kondenzátory jsou 100% dobré(nové).

Odpory R11 a R14 jsou také OK. Ale narazil jsem na problém: Jak změřit R13 a R15 (oba mají jmenovitou hodnotu 22M). Multimetr mám sice do 40M, a mám opravdu vyzkoušeno že je schopný změřit i klidně 36M. Ale KDYŽ MĚŘÍM R13 NEBO R15 TAK UKAZUJE NEKONEČNO!

Zkošel jsem paralelně přpojit k měřeným odporům odpor 10M. A to by to mělo pak ukazovat: 22M*10M/22M+10M=6,87M. Ale ono to ukazuje těch 10M.
Je to tedy důkaz že jsou přerušené? Nebo neznáte lepší metodu jak měřit tak velké odpory?
PS: Kontakt při měření těch odporů byl dobrý (měřím tak všechny odpory-měřící háčky a zkoušel jsem i klasické hroty). Děkuji :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#97 Příspěvek od rnbw »

Ano, su prerusene.

Uživatelský avatar
matmafek
Příspěvky: 177
Registrován: 22 črc 2015, 02:00
Bydliště: Přerov

#98 Příspěvek od matmafek »

Nobis: Ten je OK. Kapacita OK, ESR taky OK.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#99 Příspěvek od fredis »

Hodnoty R nad 1 M jsou alespoň u mě mezi prvními podezřelými. Ale na ně jsi byl už upozorňován, zda jsou OK! :wink: A jak je na tom R12 s hodnotou 100M a R8 G1? V tom nejlepším případě budou ujeté někam do pryč. A vsadím boty že nejen ty.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“