Tak jsem se pustil do Gůgla

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

Tak jsem se pustil do Gůgla

#1 Příspěvek od MetalGod »

Mailovku u Gůgla mám od roku 2006, problémy s ní nebyly až někdy do roku 2014, kdy mi začala chodit cizí pošta.
Zjistil jsem, že adresátem je můj jmenovec ze Slovenska, že má skoro stejnou mailovku jako já, akorát mezi jménem a příjmením nemá tečku.
No tak si říkám, že na tu tečku někdo zapomněl, člověk se splete, né? A tak mi sem tam nějakej blbě adresovanej mail přišel, zvyknul jsem si.

Ale vono houno - narazil jsem nedávno čistě náhodou na informaci, že Gmail tu tečku občas IGNORUJE, že mu je u řiti, jestli poštu adresovanou na a.b@gmail.com doručí na a.b@gmail.com, nebo na ab@gmail.com - naštěstí ne vždycky a nevím, za jakejch okolností, ale občas se to stane.
No jo, nebylo by to nic hroznýho, kdyby se v mailech posílaly jen různý vulvoviny ve formátu PPS, nebo GIFy, přiblbý vtipy. Posílaj se i různý citlivý informace, třeba registrační údaje, výpisy z účtů apod., věci, co by šly zneužít.
Nebo můžu někomu vysávat poštu, pakliže má mailovku abc@gmail.com, tak si založím a.bc@gmail.com, ab.c@gmail.com a a.b.c@gmail.com, abych zvejšil pravděpodobnost, že mi jeho pošta přijde, a když mi přijde něco, čím bych ho mohl poškodit...

On ten jmenovec je architekt, co plánků slovenskejch obchoďáků, nemocnic, škol mi přišlo (a nemám problém je číst), taky vím, kolik mu je, kde bydlí, že používá ájfouna a spoustu dalších věcí. Bejt vylízanej musulmán, tak vím místo, kde vykonat bombovej útok, aby měl vysokou účinnost, přijít mi jeho heslo k webový správě účtu, dokážu ho vysát. A co ví o mně on?! 8O

No, trochu jsem se v gůglích skupinách vyřádil, snad ne moc, ale jsem dost nasranej!
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Proč to ale píšeš nám a ne Googlovi?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Nevím, co neví, nebo ví, naštěstí toho moc nebude. A ani nevím, jestli ona blbě nasměrovaná pošta chodí pouze nesprávnýmu adresátovi, nebo oběma zároveň.
Každopádně informace o tomhle bugu není nijak nová, ale Gůgl s tím nic nedělá :evil:
Hlavně, že furt melou něco o ochraně soukromí...
serviceman píše:Proč to ale píšeš nám a ne Googlovi?
Nenapsal jsem náhodou, že jsem mu to napsal?
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 29 úno 2016, 20:04, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

Schválně jsem si to teď googlil a je to trochu jinak. Sice google nerozeznává tečky, ale emailovka a.bc@gmail.com=abc@gmail.com. Takže bych v tom problém neviděl, proč ti chodí ty plány to moc nevím. Ale o té tečce píšou přimo na stránkách podpory googlu:
https://support.google.com/mail/answer/10313?hl=en

PS: Není to bug, prostě to takhle mají úmyslně nastavený v algoritmu.
Tady je o tom článek na idnesu:
http://technet.idnes.cz/tecka-v-gmail-k ... ternet_kuz

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Gmail doesn't recognize dots as characters within usernames
No tak jsou to 🤐, protože jestliže mám de facto 4096 (kombinace teček; velikost písmen neřeším) mailovek, proč jedna z nich náleží někomu jinýmu? Jak je možný, že si ji mohl zaregistrovat?

If you get mail that seems to be intended for someone else, it's likely that the sender entered the wrong address, just like if you've ever dialed a wrong phone number for someone. In these cases, we suggest contacting the original sender or website when possible to alert them to the mistake.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 29 úno 2016, 20:13, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od Prochy »

Podle mě to může být skutečně nějaký omyl. Někde se někdo překlepl nebo zadal špatnou adresu a je to. I když nevím, proč by ti takhle chodili ty schémata apod. Druhá věc, nemůže to být třeba nějaký spam? Ale to by si asi poznal.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Zkusil jsem založit alias a i když dám za každé písmeno tečku, tak mi už nedovolí takovou schránku založit (Toto uživatelské jméno již používá někdo jiný ...). Takže nyní už si to hlídá.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Překlep to není, jako adresát je tam uvedenej on (bez tečky) - pokaždý. A spam se taky vylučuje.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od Prochy »

Já si myslím, že to muselo hlídat už od jakživa, ale těžko říct. Nevěřím tomu, že by měl u gmailu někdo dvě emailovky s rozdílem v tečce.

Edit:Třeba to posílají tobě. Nezkoušel jsi třeba náhodou tu emailovku vyhledat podle googlu? Občas to něco najde.

Edit2: Můžeš zkusit poslat na tu emailovku bez tečky 100 emailů, všech sto by ti tam mělo dorazit.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

Vzhledem k tomu, jak je zprasenej Google Map Maker, tak o dokonalosti gůglího softwaru pochybuju.

No, googlil jsem toho jmenovce. Kupodivu jsem našel snad jen jedinýho, kterej má mailovku u azet.sk. A je to určo on, je taky z Nitry a i obor souhlasí. Ale sakra proč teda uvádí doménu gmail.com na mnoha místech? 8O
Tohle je na mně moc :eyecrazy:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od Yarda1 »

S tečkou v emajlové adrese je to vůbec zajímavé. Já jsem si založil jednu emajlovou schránku, kde mám tečku (chtěl jsem mít pětiznakové jméno co si ho dobře pamatuji, ale nechtělo mi to vzít jako příliš krátké, tak jsem za něj dal tečku a to už šlo) a když tu dresu chci zadat někam, kde se emajlová adresa vyžaduje, tak některé stránky ji odmítnou, tečku tam nechtějí.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

A týká se to i schránek u centrum.cz?
Já mám v původní mailovce taky tečku, už asi osmkrát mě došel email, který patřil nějakému mému jmenovci. Pokaždé asi jinému. Vždy jsem myslel, že odesílatel zadal špatně adresu, ale po tomhle čtení začínám trochu pochybovat. Až přijde něco příště, zkusím se na to zaměřit.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#13 Příspěvek od fero_b »

tiez sa mi stalo, ze som dostal mail od "nebodkovej" adresy na moju "bodkovu"

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Mám ten samý problém. Potrvrzuji: GMAIL NEBERE TEČKU. Jenomže mi došlo tohle:
(příloha)
Jak mám postupovat dál?
Přílohy
omyl.jpg
(278.42 KiB) Staženo 73 x

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

Gmail umí se znakem + vytvářet přezdívky. Pokud mám např. adresu "neco@gmail.com" a poslu zpravu na "neco+cokoliv@gmail.com", tak to bezproblému příjde na "neco@gmail.com".
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“