Plynová pájka (přesunuto)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

Plynová pájka (přesunuto)

#1 Příspěvek od SERAFIN »

Zdravím všetkých prítomných.
Potrebujem občas do terénu na opravy pájkovaćku a nechce sa mi stále rozťahovať elektrickú pájkovačku viete poradiť,alebo akú plynovú pájku pouźívate a ste s nou spokojný ďakujem.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Mám portasol super pro. Po odšroubování pájecího hrotu ji lze použít jako PB hořák na pájení oček. Ta už se v práci něco namakala..

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

Používám v terénu tuto,akorát se musím vždy naučit nastavit teplotu jinak to přepaluje cín.
http://www.gme.cz/plynova-pajecka-bosch ... p-p732-133

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#4 Příspěvek od SERAFIN »

Arbatan myslíš tuto
http://www.conrad.sk/sada-plynove-spajk ... -w.k817554
Doktor a tá dremel aký má vykon

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

Píšou 60W.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#6 Příspěvek od dj_Paul »

taky dávám ruku do ohně za portasol super pro

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Serafim: Ano, je to ona.
https://www.youtube.com/watch?v=bJESYOiZ6Nk
Řeknite sami, že se to občas nehodí?
K tý pájce jde dokoupit hafo příslušenství. Já ji koupil jako "bulk". Mám k tomu plochý hrot alá "šroubovák" a hrot špičatý. Je potřeba jen dávat pozor na "výfuk", což je ta díra na boku. Jde z ní docela horký proud spalin, takže dbát na používání výfukem nahoru a bokem od snadno tavitelných částí. Jinak je super. Dá se z ní letovat i venku pod širým nebem. Pájka se zapaluje tlačítkem a je potřeba po zapálení na chvíli zastavit plyn, aby se spalování přeneslo na ten děrovaný stočený plíšek uvnitř pájecího hrotu, který pak tou malou dírkou pod výfukem žlutě svítí. Jinak jde z toho horký "kyselý smrad" a houby to hřeje. Hoří v tom plamen a to je špatně. Proto je potřeba na chvíli přerušit plyn
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 01 bře 2016, 21:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#8 Příspěvek od Zdenek_Valter »

dj_Paul píše:taky dávám ruku do ohně za portasol super pro
Souhlasím - před 7 lety jsem si pořídil celý set a dopkoupil všechny možné hroty. Nepoužívám možná tak často jako ostatní, ale vůbec této koupě nelituji. variabilita je velká v použití hrotů - a to jak jemné pájení třeba SMD tak i jako plamenomet na mosazný ingot. ;-)
Docela zajímavá aplikace je jako horkovzduška ;-)
Naposledy upravil(a) Zdenek_Valter dne 01 bře 2016, 21:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#9 Příspěvek od helios »

Super Pro používam už asi 20rokov a zatiaľ ma nesklamala. Zároveň to bola jediná plynová spájkovačka, ktorá bola schopná v zime na streche vo vetre zapájkovať stredný vodič koaxiálu RG8U, ktorý má stredný vodič dosť hrubý a aj trafospájkovačka 100W mala čo robiť, aby ho prehriala.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Za mne taky Portasol super Pro. Nevím jak je na tom Portasol s kvalitou dneska, ale i já tu svojí používám přes dvacet let. Za tu dobu už dostala několik nových hrotů a je celá potlučená, nicméně jede pořád. I to piezo.


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#11 Příspěvek od SERAFIN »


Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#12 Příspěvek od Zdenek_Valter »

SERAFIN píše:Neviem je to ten istý typ? podľa popisu by mali byť rovnaké
http://www.gme.cz/plynova-pajecka-porta ... t-p730-178
http://www.conrad.sk/sada-plynove-spajk ... -w.k817554
Jo je to to samé.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Nakadah »

Mám Dremel Versatip. Dva roky fungovala, ale pak začal vypadávat z hořáku ten mosazný rozdělovač plamene a nakonec se podělalo piezo zapalování. Zůstala mi doma nakonec jen jako PB hořák pro nahřívání...

Pak jsem měl Proskit, ta vydržela rok. Nejdřív začalo blbnout zapalování, pak začal propouštět hlavní ventil a plyn pořád trochu fučel z hořáku. Leží na dně šuplete.

Snad je ta Portasol asi jediná dobrá, tu jedinou jsem nevyzkoušel :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Já měl kdysi takovou tu levnou,modrou, jak měla to kolečko s kamínkem na krytu a s tím se to muselo zapálit. Kolem pájecího hrotu to mělo černý plastový vroubkatý kolečko. Měnil jsem pomocí ní kondenzátor v grafické kartě u bejvalý. Pájka se rozpálila na tolik, že se kolečkem nedal stáhnout výkon, protože změklo a po chvíli jsem koukal na opačný konec plnícího ventilku plynový nádržky, zatímco zbytek odpočíval na opačným konci pokoje na zemi. Naštěstí to přistálo hrotem navrch a bylo to opřený o stěnu, takže se nic nepropálilo. U mý první Portasolky se pokazil ten piezogenerátorek. Pak jsem si ji odložil, že až se mi do ruk dostane nějaký zapalovač na cigára, že to z něj lousknu. No a mezi tím jsem přišel k tý druhý, co mám do dneška. A v práci jsem si vyprosil, aby ji koupili taky :-)

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“