AIWA AD-F410, pouze cvaká

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

AIWA AD-F410, pouze cvaká

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Tenhle kazeťák (a můj k tomu) se rozbil. Po roce? či víc nejde posuv. Pouze cvaká. Řemínek OK. Dám foto mechaniky, jestli někdo neví možné závady. Mechanika se zdá v pořádku. Není to zas takový krám, viz foto uvnitř a nostalgické nastavování bias. Díky
Přílohy
K1600_20160225-163057.JPG
(269.34 KiB) Staženo 129 x
20160225-163019.JPG
(51.55 KiB) Staženo 123 x
20160225-162855.JPG
(71.81 KiB) Staženo 140 x
20160225-162836.JPG
(81.21 KiB) Staženo 149 x

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#2 Příspěvek od Jimmi2 »

Kdysi jsem podobnou závadu opravoval u decku Sony. Navíjecí trn měl třecí spojku s magnetem, tedy nikoli s pružinkou. Magnetické bylo celé ozubené kolo pod ním. Plastové ozubené kolo, které bylo s tímto magnetickým v záběru (přitiskávalo se zubama až při zapnutí) se proto velmi brzo opotřebovalo (to magnetické bylo logicky z tvrdšího materiálu). Není to tady řešeno obdobně.....?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Mám takový přirozený respekt nerozebírat takovéto mechanismy. Tak daleko nejsem. Po zapnutí play mechanika cvaká, ale CC nejede. Vysunout hlavy jde lehce, odbrždění trnů taky chodí snad dobře. Ty plast. kolečka, poháněné od setrváku které zapnou najetí hlav a reversy vypadají OK. Ale nejde je nastavit do polohy, kdy nejsou funkční.
Tyhle mechanické piplačky, ačkoliv to obdivuju, mne neberou, nemám to rád. Pokud to nepůjde rozumně opravit, kazeťák půjde za cigarety a k tomu prodám sbírku CC, vše nahrané rock, B nebo C, chromky nebo metalky, HX PRO. Takový nostalgik zas nejsem.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Myslím, že není třeba házet flintu do žita, stáhni si z Tanie servisku a uvidíš. Pokud nejsou očesaná kola, tak něco chybí nebo je vyskočené z těch labyrintů. Na fotce to není moc vidět, ale mně tam chybí 1pružina. Kdysi jsem známému dával dohromady mechaniku tuším na 910, strojař inženýr si s tím neporadil, pak dal komusi flašku wizoura a kazeťák furt nejel. Když jsem ho donesl domů, do hoďky mechanika jela. Volal jsem mu, že je vše ok, myslel si že si dělám pr....Pokud to nedáš do kupy, ozvi se nějak se domluvíme.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

Mám poslat lepší detail? Které části?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Vlevo dole by měla být pružina, tu tam nevidím a pravý labyrint není ve výchozí poloze. Stáhni si servisku a uvidíš sám.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Ten servisní manuál nic moc...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#8 Příspěvek od starecd »

Podívej se na toto video a na postavení labyrintů, pravý musí jít doprava. Všimni si polohy otvorů při výměně řemínku. Rozhodně jsou kola pootočená.
https://www.youtube.com/watch?v=_pvmHO8MqKU
Přílohy
Nový obrázek (15).jpg
(26.49 KiB) Staženo 138 x

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od TAKJAN »

Dík. Zítra kouknu. Proč se to stalo? Normálně chodil, po čase zapnu a nic. Navíc na to, že to má tu funkci hledání začátků skladeb a lítá to sem tam jak zběsilé, mně to přijde fórový. Tu jsem teda vlastně nepoužil, vždy jela celá kazeta bez přestávky. On vlastně tak moc nenaběhal, většinou se půjčilo CD, zkopírovalo a poslouchat nějak nebyl čas, možná to někteří znají...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Jestli ta pruzina byla na plastovem trnu nebo jinak uchycena tak plasty casem krehnou...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od pepik9 »

Nějaké obrázky.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Dík. Ještě nebyl čas..

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Hape »

Pokud se netočí motor může to být stejná závada jako sem řešil já.
Po výměně oporového trimru regulátoru otáček (je uvnitř motoru), motor běží dobře. Následně jsem musel ještě vyměnit plochý řemínek, protože i když na to nevypadal, byl vytahaný a prokluzoval. Nevím jak dnes, ale tenrát už to byl docela problém podobný řemínek sehnat, ale nějaký podobný jsem nakonec sehnal a kazeťák s ním funguje.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od TAKJAN »

Motorek funguje. Řemínek začnu shánět, až to bude aspoň trochu fungovat

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#15 Příspěvek od starecd »

To Hape: může to být motorkem, pokud ho vyzkouší "naprázdno" lehce přibržďovat prstem a motorek se bude zastavovat je to jasné. Sehnat podobný i s řemínkem asi nebude tak velký problém, ale jak sám řekl, těžko bude mechaniku skládat do původního stavu. Takže pokud máš stejný typ, ocenil by určitě foto sestavené a funkční mechaniky.
Sám jsem měl kdysi problémy se sestavováním mechaniky v AIWĚ 220, musel jsem si půjčit stejný přístroj od známého a skládat podle něj.
Systém vaček a páček úžasný.
http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/14 ... lnezet.jpg

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“