Poraďte nějaký přehrávač FLAC s linkovým výstupem

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Poraďte nějaký přehrávač FLAC s linkovým výstupem

#1 Příspěvek od cputakt »

Zdravím,chtěl bych do svého audio systému zařadit nějaký přehrávač FLAC souborů.Chtěl bych nějaké třeba i stolní přehrávač bez mechaniky s USB vstupem pro flashku a aby to mělo linkový výstup který bych mohl připojit k zesilovači.
Co jsem zatím viděl tak to jsou většinou přenosné zařízení s vnitřní pamětí ale s výstupem jen pro sluchátka a za nehoráznou cenu.
Pokud o něčem trošku hi-fi víte tak napište ale za nějakou rozumnou cenu jinak zůstanu u starého způsobu (konverze na VAW-vypálení na CD),díky.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od cputakt »

Našel jsem tohle http://www.ebay.com/itm/MUSE-S7-APE-FLA ... 1c42eadba9.
Moc se mi to líbí jen mě štve že už tam narvali i koncák a ještě v SMD a to je ten problém asi bych nedokázal najít a vytáhnout vstup signálu do toho koncáku abych si tam hodil cinche.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

V datasheetu zesilovače jsou vstupy popsané, takže vytáhnout signál před zesilovačem nebude problém. Otázka je, z čeho jde výstup a jak bude kvalitní. Každopádně by neškodilo dodělávané linkové výstupy oddělit aspoň bufferem s OZ.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od cputakt »

Díval jsem na datashet vytáhnout to ven bych snad zvládl ale určitě tam bude dost velký chladič přes celý koncový stupeň podle masky na DPS takže tam moc místa nebude.A co leze do koncáků to ví jen bůh.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Takových přehrávačů je více např. http://www.ebay.com/itm/261649918490 , ten je bez zesáku a vypadá, že má linkový výstup.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od cputakt »

Ten jsem taky našel asi to zkusím.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od cputakt »

Tak nakonec půjdu do tohoto http://www.tvfreak.cz/recenze-asus-opla ... ikula/4086
Našel jsem ho k prodeji na bazoš.sk za 39€ i s dobírkou.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Tak tuhle službu ti udělá každé multimediální centrum, akorát u audio souborů bych čekal, že nebudeš chtít pouštět TV, aby sis přehrál nějakou desku.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od cputakt »

TV budu pouštět jen abych viděl složky na HDD a bude zapojen jen žlutý cinch,audio bude zapojeno do zesilovače.Ty další přehrávače o kterých byla zmínka mají jen maličký LCD a asi by byl problém procházet 320 Gb HDD.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Displej nemusí být malý, líbí se mi tento projekt s Raspberry Pi, ale ten vychází draho.

Obrázek
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od cputakt »

Hmm to je krásná práce.

Uživatelský avatar
Tayta
Příspěvky: 4
Registrován: 10 led 2015, 01:00

#12 Příspěvek od Tayta »

Ja jsem si postavil sitovy prehravac s raspberry a zvukovou kartou wolfson. Hraje to velmi slusne. Puvodne jsem chtel udelat plnohodnotny prehravac s displejem, ale nakonec jsem to zavrhl. Neni treba. Ovladam malinu pres mobil nebo pocitac v siti. Jednoduche a elegantni reseni. Hudbu mam na USB a na prehravani internetovych radii mam playlist, ktery lze jednoduse aktualizovat, treba vzdalenym pristupem pres Putty. Hudbu lze nejen prehravat ze site, ale i do site streamovat. Pokud ale trvas na displeji, koukni sem: http://www.chalk-elec.com/

Uživatelský avatar
danton3
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2011, 01:00

#13 Příspěvek od danton3 »

Já už dlouho a marně hledám stroj, který by měl "autorun" pro automatické spuštění hudby po zapnutí playeru. A nic. Nepočítám drahé Emgeton Guru4Tvix a Dvico TViX HD M-4100SH. Tam ta bezva funkce je. Nechci huntovat obrazovku na pár vteřin kvůli spuštění muziky.
Měl jsem i RASPBERRY Pi 2 Model B, ale tam jsem nedokázal najít obdobu jako je klasické Po spuštění ve Win. Tak jsem ho prodal za polovic na AUKRU.
Nakonec jsem skončil u minipidi PC ZOTAC ZBOX CI320NANO s přehrávačem AIMP 4. Z hibernace Win7 začne dunět muzika za 8 vteřin. To se nestačím ani podrbat.
Ale stále hledám... :lol:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

To je vlastne kompletný počítač. Aký si dal OS?

BTW, ja to riešim jednoducho cez slúchatkáč. Zrejme nie som až tak náročný.

Uživatelský avatar
danton3
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2011, 01:00

#15 Příspěvek od danton3 »

Duvsan píše:To je vlastne kompletný počítač. Aký si dal OS?
Mám několik nevyužitých licencí na Win7 Pro, takže ten.
SSD jsem tam nedal - nedostatečná kapacita, takže obyčejný 2.5" 1TB HDD.
Na nic jiného ho nepoužívám Jen kvůli malé spotřebě ještě čas od času na download / upload.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“