Hledám reverzního inženýra

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

Hledám reverzního inženýra

#1 Příspěvek od qdj »

Mám ruský software pro zbraně na lasergame a potřebuji nějaké úpravy.

Stávající stav:
Statistiky se ukládají v průběhu hry do zbraně, odkud jdou načíst do SW pouze v tzv. admin módu. Pro vstup do admin módu je nutné po hře vypnout vestu. Celá komunikace probíhá přes BT.

Vesty a čelenky je nutné párovat se zbraní po každém vypnutí jakékoli součástky (zbraň, vesta, čelenka).

Žádoucí stav:
Statistiky jdou sledovat on-line např. na TV v lobby.
Párování lze nastavit dopředu pro konkrétní set (vesta, čelenka a zbraň) - nelze napárovat vestu 3 na vestu 1 apod. (to teď možné je a vznikají tak občas problémy).

Děkuji

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

To snad jde řešit rovnou s tou ruskou firmou.
Co se týče BT, tak existuje nějaký standard a párování k tomu patří. Povolit MAC adresy jen žádoucích modulů, bude stejně dočasné, protože cokoliv se může pokazit.
A pokud si to není schopno zapamatovat, tak např. výměnu článků zálohuj jinou přídavnou baterií, potom nemusíš znova párovat.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#3 Příspěvek od qdj »

Standa99 píše:To snad jde řešit rovnou s tou ruskou firmou.
Tak to bohužel nejde, komunikace s nimi je extrémně náročná, zdlouhavá a výsledky se bohužel nedostavují. Na dotaz, zda mohu změnit texty výsledných statistik z angličtiny do češtiny mi bylo řečeno, že to nejde, protože texty jsou obsaženy v knihovnách dll.
Co se týče BT, tak existuje nějaký standard a párování k tomu patří. Povolit MAC adresy jen žádoucích modulů, bude stejně dočasné, protože cokoliv se může pokazit.
A pokud si to není schopno zapamatovat, tak např. výměnu článků zálohuj jinou přídavnou baterií, potom nemusíš znova párovat.
O.k. tohle tedy řešit nebudu.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

dll - to běží na Windows? Pokud jo, tak změnit texty by měly jít.

Jinak se v rusku moc tržně teda nechovají.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#5 Příspěvek od qdj »

Jo, běží to na win. To víš - v listopadu jsem chtěl návod v angličtině, prý bude, ale zatím nic (asi nic nebude:).

Změnit by to samozřejmě mělo jít, ale já osobně určitě nevím jak.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Jukni na tohle http://www.angusj.com/resourcehacker/ (umí to .dll, .exe atd.) a takových podobných aplikací najdeš víc, kdyby tahle nevyhovovala.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#7 Příspěvek od qdj »

U exe souboru mi to zobrazuje jen ikony a u dll knihoven jen raw data. Takže zkusím jiný program. Ale děkuju za nápad.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od FHonza »

Jestli je to přeložené překladačem od Borlandu (Embarcadero), tak dialogy v resource jsou vždy v raw formátu. A to je prakticky neupravitelné.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

To mě taky trklo, že těch vývojových programů bude víc, a tohle je spíše poplatné Visual Basicu od MS. Možná to fakt nepůjde, jak naznačuje FHonza, takže jedině rusáci před kompilací.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#10 Příspěvek od qdj »

ok. Tak děkuji

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#11 Příspěvek od hakamusai »

Není ta knihovna něčím komprimovaná ? UPX,ASPack,ASprotect ... ap.
Cesta úprav je velmi krkolomná.
Další možnosti:
1) hákovat jednotlivý funkce knihoven a texty řešit při jejich volání.
2) změnit twexty přímo v paměti
Určitě to nepůjde měnit libovolně (obvzlášť pokud je to psaný v VB).Jednodušší je se naučit co zobrazovaný texty znamenají.
Edit: Můžeš zkusit do toho kouknout programem PE explorer případně OllyDbg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Jednoduchsie bude mozno analyzovat protokol a napisat to cele znovu (najlepsie ako open source).

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Pokiaľ to nieje komprimované, mohlo by to ísť obyčajným HEX editorom...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#14 Příspěvek od qdj »

Zatím se mi nepodařilo do toho proniknout. Kdyby měl někdo zájem mrknout na program, ten je ke stažení zde http://laserwar.com/index.php?do=static ... t_laserwar

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

Díval jsem se na ten LTStatistic.resources.dll a je to nečitelné (nemám s tímto nějakou extra zkušenost). Mají tam sice fórum, kde jsem zběžně nic neobjevil, ale dívím se, protože určitě nebudeš jediný, který by měl zájem o překlad. Fungujou několik let (zisky mají určitě slušné) a z jejich strany by měla vzejít taková myšlenka. Vždyť by neměl být problém, aby někdo se zájemců udělal textový překlad a oni by ho tam jen přidali.
Když to srovnám např. s vývojáři alternativních ROM pro telefony, tak to je většinou jeden človíček, který dá k dispozici materiál pro překlad a když to někdo přeloží, tak ho tam přidá. A to jim max. někdo pošle dobrovolně příspěvek přes PayPal.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“