Přepisování CD-RW a DVD-RW ve Windows 2003

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Přepisování CD-RW a DVD-RW ve Windows 2003

#1 Příspěvek od jef111 »

Mám takový velice podivný problém.
Mám nainstalované Win 2003 Server Enterprise SP1 a Nero 7.0.12, vypalovačky LG CDRW GCE 8141 a LG DVDRAM GSA-H10N. Normální CD-R a DVD-R jde vypalovat bez problému. Ale u disku CD-RW nebo DVD-RW mi Nero (a všechny ostatní programy které jsem zkoušel) píše, že je to obyčejný disk CD-R nebo DVD-R a odmítá jej přepsat nebo vymazat v obou mechanikách. Zkoušel jsem už všelijaké finty s NeroBurnRights nebo registry a nic nezabralo. Na inetu jsou různé diskuze o problémech s vypalováním pod standardním userem, já mám ale účet ve skupině Administrators, tím pádem bych se měl všech těchto problémů zbavit. Zkoušel jsem to i přímo z účtu Administrator ale také neúspěšně. Nemáte někdo zkušenost?
Díky
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mourek »

Každé RW má svou povolenlu rychlost zápisu a každá mechanika taky. Překrývají se ty intervaly?? Měl jsem kdysi problém s mechanikou která přepisovala max 4x když jsem do ní dal CD 8x. A jak ta mechanika to CD vidí. Existují různé prográmky na přečtení vlastností CD, zkus to.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jef111 »

Obě mechaniky umí CD-RW rychlostí 32x, médium je 10x, navíc rychlost před vypalováním se zobrazí správně (výběr 4x nebo 10x jak bývá u RW běžné). Všechno funguje tak jak má až na to, že mi veškerý soft co jsem zkoušel tvrdí, že médium není přepisovatelné ( a to jsem jich zkoušel několik i různých značek ). Navíc v minulosti na Windows 2000 Professional SP4 které jsem používal dřív běželo veškeré vypalování naprosto bez problému, tudíž v hardwaru chyba nebude.
Nějaký ten diagnostický soft vyzkouším, třeba to napoví kde je chyba.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

Určitě se to diskutuje na moha místech fóra na www.cdr.cz v diskuzích o vypalovacích mechanikách. Dělají to nějaké softy, které "zamknou" typ média, Bohužel to zrovna nemohu najít. :(
V tom Win 2003 Server by to mohla být i nějaká "vymoženost" přímo operačního systému, protože tento OS má podle všeho možnost vypalování i sám o sobě.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jef111 »

To:Nagant
Já si myslím že to bude přímo tím systémem protože ten má tolik možností a různých nastavení o kterých si u XP uživatelé mohou jen nechat zdát. Údajně umí vypalovat i sám o sobě ale nikdy jsem nezjistil jak se to přesně dělá. Ten systém si umí řídit snad úplně všechno takže myslím že bude někde stačit něco povolit nebo zakázat, no ale když si pustím Administrative Tools tak je mi z té fůry nastavení všelijak :oops: . Nějaká pořádná dokumentace k tomu není, na stránkách mrkvo$oftu jsem samozřejmě taky nic nenašel. Na tom cdr.cz jsem hledal jako první, no bohužel neúspěšně.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od mira2830 »

mel jsem stejnej problem, po dlouhy dobe jsem objevil, ze to delal alcohol120, je tam nekde v nastavenich moznost ignorovat typ media (myslim, ze se to tak jmenovalo), pak system nerozeznava rwcka... muze to umet i jinej podobnej program

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jef111 »

To:mira2830
Děkuji mnohokrát a hluboce se klaním! :pray:
Bylo to skutečně nastavené v tom Alcoholu120. Jen nechápu jak se to tam samo od sebe nastavilo.
Díky!
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“