EAGLE

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Tomáš1

EAGLE

#1 Příspěvek od Tomáš1 »

Zdravím všechny bastlíøe.Mám problém nevím jak nastavit u eaglu aby se mi vešly 2 cesty mezi piny integráèe.Pokud nìkdo ví jak na to poraïte prosím. Díky moc

míra22

#2 Příspěvek od míra22 »

v první øadì si musíš nastavit takový rastr, aby šly ty spoje dát tak blízko.
VIEW-GRID a size tøeba 6,275 mil a multiple 8. Pak musíš nastavit šíøku spoje
DRC-SIZES tøeba na 10 mil. To už by mìlo fungovat tak, abys udìlal dva spoje mezi nohy integráèe. Optimální hodnoty musíš vyzkoušet. Otázka je, jestli se ti to pak podaøí vyleptat, pokud si to nenecháš nìkde vyrobit :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od stepa »

míra22 píše:v první řadě si musíš nastavit takový rastr, aby šly ty spoje dát tak blízko.
VIEW-GRID a size třeba 6,275 mil a multiple 8. Pak musíš nastavit šířku spoje
DRC-SIZES třeba na 10 mil. To už by mělo fungovat tak, abys udělal dva spoje mezi nohy integráče. Optimální hodnoty musíš vyzkoušet. Otázka je, jestli se ti to pak podaří vyleptat, pokud si to nenecháš někde vyrobit :)
kdyz sme v ty Evrope a Cesku,tak bych pouzival mm(milimetry) :wink: ,btw kdyz si vezmes,ze mezi ploskama vyvodu integrace mas 1,27mm a ty tam chces nacpat 2 cesty tak to vychazi 0,25mm na cestu coz je mezi tridou konstrukcniho provedeni IV-V,tak to je docela mazec,pak uz to chce docela presnost,tak jak pise mira22 doma to tezko,troufam si rict vubec neudelas,ale pokud si to das vyrobit tak by to melo bejt v poho,ale potom ta prace s tim neni taky zadna lahoda(mechanicka odolnost,atp.),takze byt tebou bych si rozmyslel zda to ma cenu a pouvazoval bud o dratove propojce,nebo "vzhlednejsim" nulovem odporu,nez tady blaznit s takovymi sirkami.

Sry odbehl jsem od tematu,naprosty souhlas s postupem miry,jinej ani neni

míra22

#4 Příspěvek od míra22 »

s tìmy milimetry si radìj vùbec nezaèínej! :(
Uvìdom si, že všechny souèástky mají rozteèe v palcích a mil je 1/100 palce.
Až si udìláš rastr v milimetrech, tak se z toho zblázníš, protože ti nic nebude souhlasit s rastrem a nepùjde to správnì spojovat. Nemluvì o tom, co ti na to øekne DRC a tøeba Autorouter. Zkus si posadit do milimetrového rastru tøeba 40ti pinového švába, kde budou vývody. Bohužel s Evropou a ani Èeskem to nemá nic spoleèného. :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

míra22 píše:s těmy milimetry si raděj vůbec nezačínej! :(
Uvědom si, že všechny součástky mají rozteče v palcích a mil je 1/100 palce.
Až si uděláš rastr v milimetrech, tak se z toho zblázníš, protože ti nic nebude souhlasit s rastrem a nepůjde to správně spojovat. Nemluvě o tom, co ti na to řekne DRC a třeba Autorouter. Zkus si posadit do milimetrového rastru třeba 40ti pinového švába, kde budou vývody. Bohužel s Evropou a ani Českem to nemá nic společného. :)
hochu,ja myslel prepnout ve volbe VIEW-GRID z MIL na MM,nevim proc se tady rozcilujes,kdyz mas rastr porad stejnej,akorat ti to zobrazuje jiny jednotky a rozhodne milimetry ti reknou vic nez MILy.Nebo ty si velikost desky meris v MILech? Ja teda ne,kdyz je moznost prepnout jednotky.... je jasny ze si neudelam rastr 1mm,nejsem magor,ale necham tam 1,27mm nebo 2,54mm a tam si toho 40ti pinovyho svaba klidne posadim,protoze tam sedne uplne stejne jako pri MILech nebo INCH :wink:

míra22

#6 Příspěvek od míra22 »

tady se nikdo nerozèiluje, jen se snažím poradit. Až se ti jednou stane, že si v milimetrech zmìníš rastr, abys tøeba jen nìco zmìøil a zapomeneš na to, tak pøi nìjaké úpravì budeš pøedìlávat celou desku, protože to už nikdy nedáš dohromady. :D

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Jeden o voze a druhý o koze. :wink:

míra22

#8 Příspěvek od míra22 »

to není pravda.
Mluvíme o tom samém. Samozøejmì pokud zùstane rastr v palcích a zobrazuje milimetry, tak je všechno vpoøádku. Kdo si je ale jistý tím, že zrovna nezmìní z nìjakého dùvodu rastr místo 2,54 na 2,5 aby se jednoduššej nìco nakreslilo a zapomene to vrátit. Pak je malér.

Jinak jen pár rádek z manuálu:
Program EAGLE pracuje internì s rozlišením 0,1 mil (mil = 1/1000 palce), což je asi 0,254 m. V tomto rastru je také schopen umís￾ovat jakékoliv grafické prvky (souèástky, spoje, prùchody mezi vrstvami apod.). To je v praxi zbyteèné. Obecnì se snažíme umís￾ovat souèástky na møížku výraznì øidší. Podle hustoty souèástek volíme základní rastr pro rozmístìní 50 mil, pokud jsme prostorovì omezeni, volíme 25 mil nebo 12,5 mil. Vychází nám tak lépe prùchody mezi vývody souèástek.

I když program EAGLE umožòuje nastavení møížky (GRID) i v metrické soustavì (mm), stejnì vnitønì zadané hodnoty pøevádí na palcové. Proto je výhodnìjší užívat jako základní rastr jednotky mil (1/1000 palce - inch). Mùžete používat i jednotky inch (palce), ale budete se neustále potýkat s nepøehlednými desetinnými èísly Pokud si hned od zaèátku zvyknete na jednotky mil, budou pro vás brzy veškeré èíselné údaje velmi pøehledné. Nastavení mìøítka na mm je vhodné pouze tehdy, definujeme-li pouzdro souèástky, které má obrysy nebo rozteè vývodù zadanou v metrické soustavì (napø. vývody vìtšiny relé, metrické svorkovnice do plošných spojù, potenciometry, trimry apod.) Protože standardní návrhový rastr pro desky s plošnými spoji je palcový, budou potom vìtšinou vývody tìchto souèástek tzv. off grid (to znamená mimo návrhový rastr). S tím jsou spojené urèité specifické potíže pøi vedení spojù na desce. Proto se snažíme umístit vývody souèástek pokud možno do palcového rastru.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

to mira22: jo v poho,ja jsem nijak neutocil :wink: ,jen jsem uvedl jak to delam ja,vyhledem k tomu ze uz v eaglu delam nekolik let,tak jsem vylecenej davat do rastru jiny nez palcovy miry(holt ty krusny zacatky...par layoutu jsem si tim 🤐),ale jednotky pouzivam milimetry,proste me to vyhovuje a treba nekomu bude taky,nic vic v tom neni,ale zasada je dodrzovat palcovy miry,jinak ses v prd*li,uz jenom kvuli tomu ze se tak vyrabej vsechny soucastky.

btw manual je jen manual :wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

Tak pardon, hlavně, že si rozumíte. Já osobně používám stejný "systém" jako stepa, t.j. rastr v palcových mírách zobrazovaných v mm. Je to o zvyku nebo spíše o neochotě měnit zvyky. To proto, že s Eaglem pracuji jen zřídka. :wink:

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od luccas »

NO v poho doma vyrobím cesty 0,3 0,25 dál jsem zatím netestoval neboť nebyl důvod. Ale na mikroprocáky, a další takovéto blbůstky, kterými netečou ampéry je to ideální

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#12 Příspěvek od caven »

Zdravím tet nedávno jsem leptal desku s obvodem vlsi1003 :) Osvit, vyvolání, vyleptání a osazení vše v domácích podmínkách a vše OK 8-)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#13 Příspěvek od jandu »

Mám Eagle 4.15.Poradí niekto, ako nastaviť nový romer dosky DPS? Pri tvorení dps som začal s rozkladaním súčiastok, ale keďže ni rozmer dosky nevyhovoval, pomocou "move" som chytil okraje vľavo a dole a roztiahol na mnou požadovanú veľkosť. Systém mi ale nedovolí ukladať súčiastky na nový priestor. Ako to riešiť?

Uživatelský avatar
caven
Příspěvky: 417
Registrován: 15 srp 2006, 02:00

#14 Příspěvek od caven »

to možná bude tím že máš lite verzi a v té mužeš udělat pouze definovaný rozměr desky myslím max 10X8cm nebo tak nějak .

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#15 Příspěvek od jandu »

Bol to Light. Už je to proff. Teraz by to malo ísť?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“