Rele denního svícení

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

Rele denního svícení

#1 Příspěvek od janousek »

Pánové, ví někdo, kde se nachází konektor k59 pro rele denního svícení na Opel Corsa B 1,2 16V, rok výroby 2000, pokud se tam nachází. Vygoogloval jsem, pokud je osazena pojistka F4, tak by tam někde v nějakém svazku měl údajně být. Díky za "nakopnutí":

Uživatelský avatar
Dixis
Příspěvky: 16
Registrován: 23 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Dixis »

Kde je konektor u Opel Corsa nevím, ale u Opel Astra jsem ho našel mezi svazky vodičů, které vycházejí z pojiskové skříňky. Nejlépe přístupný je po vytažení tachometru ( i když vůbec nevím, kde má Corsa pojistkovou skříňku ).

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od janousek »

Jak jsem pátral, tak Corsa má pojistkovou skříňku jako astra, zdá se mi, že i elektrika je si hodně podobná. Pořadí pojistek je jiné. Do Cors se dával jen do některých. Nevím, zda ho tam mám, prohledal jsem všechna možná zákoutí, zatím nic. Třeba tam vůbec není. Proto jsem chtěl jít na jistotu.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#4 Příspěvek od janousek »

Ještě jsem nenašel.

Uživatelský avatar
Dixis
Příspěvky: 16
Registrován: 23 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Dixis »

Zkoušel jsem dát sem foto toho konektoru a umístění, ale nějak mi nejdou nahrát JPG na tento web. Napiš mail a pošlu ti to.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#6 Příspěvek od janousek »

Adresa je v soukromé zprávě.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#7 Příspěvek od janousek »

Dixis, jak vypadá ten konektor vím, ale nevím kde je a jak se k němu dostanu.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#8 Příspěvek od janousek »

Dixis, ještě jednou díky, mám ještě jeden malý dotaz. Stačí sundat plasty mezi volantem a budíky a potom uvolnit šrouby zespodu přístrojové desky a budíky vytáhnout a nebo je třeba sundat volant a to vše bez speciálních nástrojů?

Uživatelský avatar
Dixis
Příspěvky: 16
Registrován: 23 úno 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Dixis »

Můžu popsat jen jak je to u Astry:
Ze střední polohy volantu pootočit o 90 stupňů vlevo a ukáže se šroub, který drží vrchní díl krytu páček blinkrů a stěračů. Tak stejně i napravo. Sundat ten kryt, odšroubovat plastový kryt okolo budíků ( dva šrouby na horní straně ), odšroubovat dva šrouby dole u přístrojové desky a povolit směrem vpravo páčku konektoru nahoře nad přístrojovou deskou. Pak desku povytáhnout, pootočit a protáhnout skrz volant. Tím se otevře celý prostor nad pojistkovou skříňkou.

Uživatelský avatar
Dixis
Příspěvky: 16
Registrován: 23 úno 2005, 01:00

#10 Příspěvek od Dixis »

Ještě jsem našel popis na netu:

http://www.astra4ever.cz/demontaz-budiku-t98.html

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“