Nexus 5 mokrý, podsviceni displeje (přesunuto)

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenda96
Příspěvky: 28
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

Nexus 5 mokrý, podsviceni displeje (přesunuto)

#1 Příspěvek od jenda96 »

Ahoj dostal jsem do ruky Nexus 5. Poprvé jsme ho zapnul šel asi hodinu, pak jsem dělal aktualizaci na 5.1 a přitom se mi vypnul. Ale předtím mi asi hodinu normálně šel. Nevím jestli je to přičinou SW, ale spíš to vidím na HW. Rozebral jsem ho a na mb je oxidace lehce. Jak to řešit?

Displej funguje, ale nefunguje u něj podsvícení. Občas na něm něco bíleho zahlídnu udělal jsem hard reset podle toho, ale nic. Takže myslím, že displej nepoškozen.

Co na základní desce spojuje displej s deskou, nebo co to může být? Napadlo mě zkusit tu mb pročitstit propyalkohol nebo co myslíte? Děkuji
0

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#2 Příspěvek od Victronix »

Pokud byl mokrý, tak může být KO. Nevím co udělá s displejem Isopropyl, ale jako poslední možnost bych vzal kartáček a pořádně to tím Isopropylem vydrhnul.

Uživatelský avatar
jenda96
Příspěvky: 28
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#3 Příspěvek od jenda96 »

Proplach jsem desku i to co spojuje displej s mb lihem a ocistil kartackem...

Jinak nechapu dneska mi jeste šel a najednou vypadlo podsviceni?? jen tak tam se vevntir nemohlo nic hnout.. nemuze to byt sw?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Co na to říct?
Za těch X-let, co se potýkám s mobilama (tabletama, smartfounama), tak potkávám spoustu lidí, co si myslí, že je potřeba napřed přehrát SW.
Já mám zkušenost jinde- napřed je celé zařízení zkouknout. Pokud jde zapnout, ale jsou fleky v displeji, tak nemá cenu to trápit. Stejně tak když jsou zarudlé marks na patřičných místech. Dobré je změřit odběry, nabíjecí proud, potom vzít mikroskop a hledat.
Univerzální rada?
Když do toho nelze hovado úmyslem třeba to rootovat, tak se to občas dá opravit. Ale jakmile třeba oxidace sežere cín u SMD a BGA, nebo třeba i plošky na DPS, tak potom už ani svěcená voda nepomůže...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“