Speciální hlavy šroubů (přesunuto)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#16 Příspěvek od arambula »

na ty pomáhá vteřiňák a normální šroub...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Habesan »

Nebo frézka.
TAKJAN píše:vše bylo jak na zemi, ale matky měli jen pět boků
To bych si také přečetl.
Když jsem o tom před mnoha lety přemýšlel, došel jsem k závěru, že nic lepšího než šestihran nevymyslíme.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#18 Příspěvek od Jodr »

serviceman píše:Existují nevyšroubovatelné šrouby - s normální drážkou, ale doleva je náběh.
Tu chujovinu už jsem také měl na stole 8O
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#19 Příspěvek od ZVUK2000 »

V 99% procentech nemusím kupovat specl šrpubovák. V minulosti jsem si koupil sadu cca 100 bitů kde jsou všechny známé varianty.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Habesan píše:....
TAKJAN píše:vše bylo jak na zemi, ale matky měli jen pět boků
To bych si také přečetl.
Když jsem o tom před mnoha lety přemýšlel, došel jsem k závěru, že nic lepšího než šestihran nevymyslíme.
Jo, taky bych se asi začet.

Ale pro naprosto tvarově odlišný šrouby nemusíme chodit jen do nový doby - výhradně čtyřhranný hlavy šroubů a matice vyznával i třeba takovej PAN konstruktér, jako byl francouz s italským jménem a autor/konstruktér/majitel firmy, která vyráběla jedny z nejlepších sportovních a závodních aut 20. a 30. roků minulýho století - pan Ettore Bugatti. Třeba na jeho typu 35 má jenom zadní náprava přes 60 šroubů - připočítejte motor, převodovku, přední nápravu a zbytek auta ... Jednu "bugárnu" jsem měl příležitost si prohlídnout v nejmenovaným technickým muzeu HODNĚ zblízka (doslova jsem pod ní ležel) a jsou tam, všecky hlavy čtyřhrany ... Pan Ettore byl dost zvláštní génius, ale UMĚL ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Nemate niekto tip na nejaku overenu sadu? Mam takuto - su tam najbeznejsie "bezpecnostne" typy, ale obcas mi nieco chyba (naposledy trojuholnik):
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Set_ ... r_bits.jpg

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Habesan »

VTBT 11 v GESu, 100 dílů jak píše ZVUK2000.
(Možná by se to jinde koupilo laciněji.)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Skoda, ze prave trojuholnik tam chyba...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#24 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#25 Příspěvek od TAKJAN »

Ty sady jsou pěkný. Ale když je hlava šroubu 10 cm hluboko a Ø díry stejný jako Ø hlavy šroubu a je to taky myslím nějaký trojbit, je konec. Leží mi tam taková věc.

Uživatelský avatar
nvenca
Příspěvky: 117
Registrován: 28 úno 2012, 01:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od nvenca »

Svého času za mnou přišel soused s potřebou opravy ponorného čerpadla. Byly tam právě ty šrouby s trojúhelníkovou hlavou. Odpovídající bity se daly koupit v Brně u Nářadí Veselý - říkali tomu bezpečnopstní šrouby, používané tam kde se nemá dostat kdekdo z důvodu bezpečnosti.
Ovšem hlavní nevýhodou těch bitů byla cena - tuším že kolem 50 Kč za kus. Ovšem nebyl to žádný "kastrolový plech".

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#27 Příspěvek od KUBO »

Ja tieto spešl šroubováky nakupujem v obchodoch typu "Vercajch". Proste u Poláka seženeš všechno. Nieje to 1.trieda, ale na občasné použitie to stačí. Ak to nemá, tak zoženie.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Je to sice bídnej matroš a jen bity , ale je tam skoro vše za pár kaček , koupil jsem v Hadexu . Zrovna nyní jsem opravoval přímotop s elektronikou a tam tyhle třídrážky byly .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#29 Příspěvek od EKKAR »

EKKAR píše:
Habesan píše:....
TAKJAN píše:vše bylo jak na zemi, ale matky měli jen pět boků
To bych si také přečetl.
Když jsem o tom před mnoha lety přemýšlel, došel jsem k závěru, že nic lepšího než šestihran nevymyslíme.
Jo, taky bych se asi začet.

...
Tak panstvo, zde to je off-topic, ale já našel tu sci-fi, kde se vyskytujou pětihranný matky a hlavy šroubů. Autor je Zbyněk Čáp a celý to je série povídek o mimozemský civilizaci schopný se přenášet jako osobnosti do jinejch fyzickejch bytostí včetně znalostí a schopností svýho druhu - ještěrů se 4 rukama. Pětiúhelník nebo pentagram pro ně byl posvátnej proto, že jejich původní hvězdná soustava měla na nebi výrazný souhvězdí ve tvaru pětiúhelníku a shodou okolností byla zničená výbuchem supernovy v optickým centru toho pětiúhelníkovýho souhvězdí. Série začíná povídkou "Starobylí" ... A v několika dalších povídkách je popisovanej právě jejich únik v podobě nehmotnejch "duší" - zrovna na planetu Zemi, kde postupně ovládají některý osoby. Další děj nebudu prozrazovat, zájemci si ho přečtou sami.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“