Lenovo Z500 zaheslovany BIOS

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

Lenovo Z500 zaheslovany BIOS

#1 Příspěvek od duneha »

Caute.

Dostal sa mi do ruk ntb Lenovo Z500 so zaheslovanym biosom, pricom je v nom zakazane vsetky bootovania okrem network boot. Takze tam nie je mozne dat Windows ani z USB, ani z DVD ani boot z HDD.
Myslim, ze to bolo spravene naschval, ale neriesim to.

Otazka 1:

Potrebujem na 100% vediet sa heslo preprogramovanim biosu odstrani?

Otazka 2:

V tomto ntb, este som sa s tym nestretol, su 2 bios epromky - 25Q16CV and 25Q32BV. Ktoru z nich je potrebne preprogramovat, ci obidve? Lebo bude to praca navyse, vzdy som mal na doske len 1 bios cip.

Diki za dotazy

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Místo dotazu raději odpovím.
ad1 - kde jinde by to heslo mělo být, než v BIOSu?
ad2 - je možné, že je to kvůli rodělení na (U)EFI a BIOS.

Ale nevím, proč nepoužiješ běžné "flešovací" procedury?
resp. vymazat heslo odpojením zálohovací baterie nelze?
:wink:

edit: nebo tam CMOS není?
Naposledy upravil(a) masar dne 30 bře 2016, 23:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od duneha »

Pre istotu sa pytam, lebo niekde som cital, ze u niektorych notebookoch je heslo ulozene este niekde inde, napr. v KBC.

Mozes konkrezizovat ako by som to mohol inak flashnut bez toho aby som tie cipy musel odpajkovat, dat do programatora, napalit binarky a dat nazad?

Dik

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Tak to se omlouvám, ale nevím, proč by to mělo být řešeno takovým krkolomným způsobem.
Ale počkej si na odpověď expertů, to já nejsem. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Odnes to do servisu.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#6 Příspěvek od bootwin »

Každopádně stáhnout dump bios - pokud ho teda splasis a oba winbondy sundat a naflesovat programatorem. U některých Lenovo nejdou ani flesovaci utility. Pokud budeš chtít dej vědět, dělám tyto opravy běžně. Teď nedávno jsem flesoval Lenovo U310 úplně mrtvé, po nahrání biosu - obou ec bin a bin notas jede.

Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

#7 Příspěvek od duneha »

rnbw píše:Odnes to do servisu.
Ja som servis.

Uživatelský avatar
duneha
Příspěvky: 136
Registrován: 23 lis 2007, 01:00

#8 Příspěvek od duneha »

bootwin píše:Každopádně stáhnout dump bios - pokud ho teda splasis a oba winbondy sundat a naflesovat programatorem. U některých Lenovo nejdou ani flesovaci utility. Pokud budeš chtít dej vědět, dělám tyto opravy běžně. Teď nedávno jsem flesoval Lenovo U310 úplně mrtvé, po nahrání biosu - obou ec bin a bin notas jede.
Jo vsak takto to chcem spravit. Oba dumpy mam. Len som sa s tym nestretol ze doska ma 2 biosy. Ze ci je nutne prehrat obe, ale abo staci len tut 25Q32 pripadne 25Q16.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#9 Příspěvek od bootwin »

Oba dva

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Pokud máš dumpy, odpájej, zazálohuj, přehraj, připájej a vyzkoušej, vždyť je to za 10 minut hotové. Pokud bych měl dělat ochranu heslem, tak při flešování softwarem přímo na tom PC bych tuto část paměti nepřepisoval, aby ochrana zůstala aktivní, jinak trochu ztrácí smysl.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

Řešil jsem podobný případ jako chytrá horákyně. Na HDD jsem odstranil oddíly a notebook je to teda HP elitebook najednou začal ochotně bootovat z jiných zdrojů, tak že jsem provedl instalaci win a hotovo. pochopitelně se do biosu nedostanu a instalace z jiného média z biosu nejde.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PotPalo »

Neviem ako je to pri tomto type, ale pri IBM ThinkPad T60 je heslo v osobitnej EEPROM (ktorá je súčasťou čipu), nie v tej kde je BIOS. Zmazať CMOS nepomôže, odpájkovať BIOS čip, kde ale nieje heslo je zbytočné. Robilo sa to tak, že sa napichli správne signály na doske, zapol sa notebook, a vyčítalo a dekódovalo sa heslo s pomocou druhého PC.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od pepik9 »

Zkoušel jsi tlačítko [2] ?
Přílohy
Leninovo.png
(24.74 KiB) Staženo 43 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“