Přesouvání složek při vypnutí monitoru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejsler
Příspěvky: 71
Registrován: 06 bře 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Přesouvání složek při vypnutí monitoru

#1 Příspěvek od kejsler »

Zdravím,

vím že je tento dotaz tak trosku mimo mísu, ale na netu jsm nic nenašel a nevěděl jsem kam jinam mám poslat dotaz. Mám dva monitory. Když na sekundárním vytvořím nějaké složky a pak ho přepnu přes win+P na zobrazení jen hlavního monitoru (protože sekundární monitor moc nepoužívám, jen někdy), tak se mi všechny složky ze sekundáru přesunou na primární monitor. Potřeboval bych poradit jak to nastavit, aby se mi ty složky při vypnutí sekundárního monitoru nepřesouvaly. Dělá to i při vypnutí tlačítkem.

Monitory jsou připojené na DVI kromě sekundáru, ten je připojený kabelem VGA, ale přes redukci jde do grafiky do DVI.

Děkuji za každou radu.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

S tím se nic dělat nedá. Vypnutím sekundárního monitoru zanikne i rozšířená plocha na něm, a tak to wokna přesunou na plochu, která existuje. Jediná možnost je mít sekundární monitor připojený trvale. Já tak mám připojenou TV a rozhodně se mi nestává, že by při jejím vypnutí plocha zanikla. To jedině při odpojení kabelu.

Uživatelský avatar
kejsler
Příspěvky: 71
Registrován: 06 bře 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od kejsler »

Já ten monitor mám připojeny trvale. Nevypojuji ho kabelem z grafické karty, ale když se ptám ostatních, tak jim to funguje. Když vypnou sekundární monitor, tak se jim složky nikam nepřesouvají. Napadlo mě, nemůže to být tím, že má každý monitor jiné rozlišení? Jeden má 1920x1200 a druhý 1680x1050, ale kamarád má taký každý jiný a říkal, že mu to nedělá tak nevím.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Nesmíte používat win-p. Tím totiž konfigurujete počet připojených displejů, je to stejné jako vlézt do ovládacího panelu zobrazení a tam monitor zakázat. Prostě nic nepřepínat a vypnutý monitor nepoužívat.
Na rozlišení nezáleží, sám to provozuji s jiným rozlišením obou monitorů. Proč se ale monitor zakáže po jeho vypnutí tlačítkem (pokud tím myslíte on/off na monitoru), to nevím. Používáte přitom připojení přes VGA, které bývá nejvíc blbovzdorné a obvykle přežije i odpojení kabelu za chodu, samozřejmě jen do restartu.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#5 Příspěvek od yakl »

Na staručkom XPSP3 používam dva monitory na dvoch rôznych počítačoch a nemám problém. Vždy po umiestnení nejakej zložky, alebo odkazu na ploche nechám plochu aktualizovať, čím sa rozmiestnenie zapamätá. Môj syn neznáša dva monitory a vypína mi prídavný, nič sa však nestratí.(Monitor vypne tlačidlom On/Off na monitore.) Ku strate, či premiestneniu ikon príde iba pri zmene rozlíšenia monitora a tiež pri použití lupy(Magnify), vtedy sa mi plocha preorganizuje. Pri slačení PrintScreen sa do cache pamäte uloží obraz oboch monitorov vedľa seba tak, ako vypadajú naozaj, ako jedna plocha.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#6 Příspěvek od dj_Paul »

kejsler píše:... Když vypnou sekundární monitor, tak se jim složky nikam nepřesouvají...
co znamená to "vypnout"? on asi bude rozdíl "vypnout" monitor za pomoci win+P a "vypnout" monitor za pomocí power tlačítka na monitoru.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“