Tesla Color 416 - rozlaďování a schéma

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom-Jablonec
Příspěvky: 7
Registrován: 23 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Tesla Color 416 - rozlaďování a schéma

#1 Příspěvek od Tom-Jablonec »

Zdravím, moje 416 se mi po chvíli vždy rozladí. Čím by to mohlo být? poradí někdo?? To že zprvu fungovaly jen liché programy jsem už vyřešil výměnou MAS 1008.. ale teď ještě to rozlaďování...Kdyby někdo z Vás měl schéma pro tenhle TVP byl bych moc vděčný . :wink: Dík

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#2 Příspěvek od jano2 »

Vymen,MAA550,stabilizator 33V.

Uživatelský avatar
Tom-Jablonec
Příspěvky: 7
Registrován: 23 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Tom-Jablonec »

diky za radu, vyzkoušim to nejspíš hned dneska až dorazim domů

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

Schémata jsou určitě na www.kacha.cz .

Uživatelský avatar
Tom-Jablonec
Příspěvky: 7
Registrován: 23 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Tom-Jablonec »

Nagant píše:Schémata jsou určitě na www.kacha.cz .
ale kde? tuto stránku jsem procházel již včera a žádná chémata jsem tam nenašel :(

Uživatelský avatar
zenit
Příspěvky: 185
Registrován: 03 dub 2005, 02:00
Bydliště: Michalovce

#6 Příspěvek od zenit »

Schému máš na uploadu v zložke schemata/TV.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Re: Tesla Color 416 - rozlaďování a schéma

#7 Příspěvek od jave »

Tom-Jablonec píše:Zdravím, moje 416 se mi po chvíli vždy rozladí. Čím by to mohlo být? poradí někdo?? To že zprvu fungovaly jen liché programy jsem už vyřešil výměnou MAS 1008.. ale teď ještě to rozlaďování...Kdyby někdo z Vás měl schéma pro tenhle TVP byl bych moc vděčný . :wink: Dík
Rozlaďují se všechny pásma? Tu MAA550 zkus a pak reaguj

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#8 Příspěvek od yakl »

Môj postup sa dá použiť až po skúšobnej výmene stabilizačného IC MAA550! Pri rozlaďovaní je v prvom rade treba rozlíšiť, či toto spôsobuje kanálový volič, alebo ladiace napätie. Doporučujem prerušiť obvod U ladiaceho prichádzajúceho na pin č.7 kanálového voliča (6pn385-15 a jeho mutácie) tesne pri volici. Ak to spravíme počas behu prijímača a naladenej stanice, najlepšie v III.TV pásme, tak obraz po prerušení ladiaceho napätia musí(!) ešte chvíľu zostať, hoci na ňom poznať, ako sa zhoršuje rozladením, až úplne zmizne! Ak obraz zmizne okamžite, tak je vadný kanálový volič - má zvod (nenamerateľný) v okruhu varikapov ladenia, najčastejšie je vadný niektorý z blokovacích kondenzátorov asi 1k. Ak obraz zmizol pomaly, tak bez ďalšieho dolaďovania by naskočil, aj keby sme premostili naše prerušenie odporom velkosti niekoľko MegaOhm-ov. V podnikovom servise na Orave používali ako odpor dráhu ostriaceho potenciometra VN s odporom 33 MOhm! Už som raz podobný príspevok písal, ale podľa reakcií som nebol pochopený, preto som sa teraz snažil písať trochu obšírnejšie.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#9 Příspěvek od Nagant »

Tom-Jablonec píše: ale kde? tuto stránku (www.kacha.cz - pozn. Nagant) jsem procházel již včera a žádná chémata jsem tam nenašel :(
Máš pravdu, už to tam fakt není, omlouvám se. Kdybys nesehnal, někde to najdu.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#10 Příspěvek od yakl »

Ak sa ukáže, že rozlaďovanie spôsobuje kanálový volič, tak osvedčená metóda Oravského servisu bola táto: pripojiť tento volič k prijímaču s takým odporom v ladiacom napätí, ktorý ešte dovolí naladiť nejakú stanicu a udržať ju relatívne stabilne naladenú, a po otvorení voliča ofukovať spomínané blokovacie kondenzátory pájkovačkou DENON prepnutou na vyfukovanie, pravdaže s čistým hrotom, aby sme do voliča nenafúkali cínovú pájku! Voliče sú z časti zaliate voskom, ale uvedený spôsob sa osvedčil, a podarilo sa (vraj) s ním opraviť veľké percento voličov. Keramický kondenzátor, ak je totiž vadný, reaguje na lokálne ohriatie zväčšeným zvodom, čo vďaka odporu dodatočne vloženému do ladiaceho napätia spôsobí skoro okamžité rozladenie, a tým indentifikáciu závady.

Uživatelský avatar
Tom-Jablonec
Příspěvky: 7
Registrován: 23 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Tom-Jablonec »

jano2 píše:Vymen,MAA550,stabilizator 33V.
tak stabilizátor vyměněnej, už se rozlaďuje jen 3. pásmo, tedy kanály 21-69...problém je v tom, že moje video běží jen v těchto pásmech...napadá tě, čím by toto mohlo být? že by nějakej elyt někde?? dík za odpověď ... jinak dřív jsem se k tomu bohužel kvůli pracovním povinnostem nedostal...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jef111 »

Pokud vím, tak kanál 21-69 je IV. a V. pásmo.
K tomu rozlaďování - elyt těžko, spíš keramika uvnitř kanálového voliče. Jediný efektivní způsob je jak popisuje yakl, jinak výměna KV. Myslím, že tento KV nebude vůbec těžké sehnat, stačí když prolezeš kterékoli šrotiště nebo sběrný dvůr. Ve všech Tesla Color od C416 po C447, tuším že dokonce i v Color 110ST (vyjma C428, 441, 445) byly použity zaměnitelné kanálové voliče s tímto. Kdybys chtěl, mohl bych Ti nějaký poskytnout, mám jich tu hromadu a už je asi nikdy moc nepoužiju.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Návštěvník

#13 Příspěvek od Návštěvník »

"Odpertluj" to ze strany souèástek a tam co je UHF , bezpeènì to poznáš podle cívek (cca 2,5cm pásku) , mìø napìtí . Uvidíš tam ovinuté drátky . Jsou to trimry a vedle nich "na stojáka" jsou varikapy pøipojené k rezonátorùm . Pokud budeš mít rozdíl na jednom z nich , tak lehce "pomuchlej" tu cíveèku na drátku , která je nejblíže varikapu co má nejnižší napìtí . Zdravím Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“