subáè

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#16 Příspěvek od right13 »

ak chces skutocne basy na posratie tak doporucujem http://diyfans.org/vase-karelxth1.htm toto ti aj pri 10W vyrve z tela vnutornosti,rozflaka po stene susedom popadaju salky a vybije okna

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

Problem

#17 Příspěvek od saskin »

počujte chlapi mam postavený Subík rockwood 300W a spravil som naň zsoik 70W s tda1562.. ked som ho zapojil nemal som problem ho dat aj naplne .. ale ked som subik napojil na domáce kino ktorému udavaju výkon50W .viac ako polovicu hlasitosti som nemohol prekročit pretože to sa to už nedalo vydržať v čom môže byt problém že ten td1562 je slabší ? môže to byt tím že ho napájam 13 V a nemusí byt vybudený ? do triedy H.(napájacie napätie naň píšu 14,4V) alebo fakt je to domáce kino silnejšie?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

TDA1562 by měl chodit i při 13V, pokud tam ovšem jsou při plném výkonu. Ostatní je přece záležitost toho, jak silným signálrm trn zesík budíš.
Příklad: reprobednu živíš zesilovačem s Gv=30dB.
Pro 50W do 4 ohmů potřebuješ na vstupu zesilovače asi 450mV efektivního napětí.
Stejnou reprobednu živíš zesilovačem s Gv=26dB.
Pro týž výkon potřebuješ na vstupu zesilovače téměř 720mV !
To znamená, že, budeš-li zesilovač budit stejnou úrovní, tak ten méně citlivý ti dá jen sotva 20W.
Stačí?

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

r

#19 Příspěvek od saskin »

jaaj no dobre teda diky stači

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

nevim

#20 Příspěvek od saskin »

Mám repro.. na pc za 200 korun rozobral som ih a odpojil som trafo ktoré tam bolo ale na plosnom spoji su usmernovacie diody a nane som napojil druhé trafo ktore už usmernené bolo Aj mi to hra.. ale nemôže sa tomu nič stat ked som to napojil to usmernené trafo na tie diody ?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Re: nevim

#21 Příspěvek od forbidden »

saskin píše:Mám repro.. na pc za 200 korun rozobral som ih a odpojil som trafo ktoré tam bolo ale na plosnom spoji su usmernovacie diody a nane som napojil druhé trafo ktore už usmernené bolo Aj mi to hra.. ale nemôže sa tomu nič stat ked som to napojil to usmernené trafo na tie diody ?
Nic se stat nemuze, pokud ty diody na desce nepretizis. Akorat ti na nich zbytecne vznika ubytek napeti.

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

hm

#22 Příspěvek od saskin »

hmm tak je to v poho no ja by som to dal aj za tie diody ale je komplikovane sa tam dostat aj to je tam prilepen o vnútro repraka tak kaslem nato.. ja som len stikol kable s ktore isli s trafa do plosaka tam som to slahol..

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

Sluchátka

#23 Příspěvek od saskin »

Mám mp3 prehrávač Iriver T30 a nejako sa mi pokazili sluchátka a us nehrajú ako predtým chcel by som si kúpiť také aby mali zvuk ako tie originál od iriveru ake by ste mi mohli poradiť resp. aku značku ale nie moc drahe ..diky

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka

#24 Příspěvek od stepa »

saskin píše:Mám mp3 prehrávač Iriver T30 a nejako sa mi pokazili sluchátka a us nehrajú ako predtým chcel by som si kúpiť také aby mali zvuk ako tie originál od iriveru ake by ste mi mohli poradiť resp. aku značku ale nie moc drahe ..diky
Zase resis blbosti :lol: ,tak si kup original od iriveru a ty ti budou hrat stejne... u nas je dodavatel iriveru FAST ČR a.s. , nevim jestli je neco takovyho na Slovensku

saskin01

j

#25 Příspěvek od saskin01 »

jak blbosti ale sak tu v okoli neni zohna￾ original od iriveru zato stem nejaku dobru znaèku vím že koss je good ale aj cenovo je husty..

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: j

#26 Příspěvek od stepa »

saskin01 píše:jak blbosti ale sak tu v okoli neni zohnať original od iriveru zato stem nejaku dobru značku vím že koss je good ale aj cenovo je husty..
Si ze me delas srandu? A hledals vubec? Nepovidej ze si tady nejakyho prodejce nevyberes:

http://www.iriver.sk/prodejci.aspx

a tady mas cenik produktu:

http://iriver.sk/files/iriver_sk-SK.xls

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#27 Příspěvek od NEONI »

Stepa cakal som ze ti to uz zapali a konecne to nechas tak. Niektore pripady pripadmi ostanu a treba sa od nich drzat co najdalej...To je priatelska rada odomna :wink:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od stepa »

NEONI píše:Stepa cakal som ze ti to uz zapali a konecne to nechas tak. Niektore pripady pridadmi ostanu a treba sa od nich drzat co najdalej...To je priatelska rada odomna :wink:
no ja myslel ze z toho uz treba vyrostl...dal jsem mu sanci

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#29 Příspěvek od NEONI »

Ludia z toho tak rychlo nevyrastu :)

Uživatelský avatar
saskin
Příspěvky: 76
Registrován: 24 kvě 2007, 02:00

1

#30 Příspěvek od saskin »

Aký je to SMD rezistor to je obyčajný ?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“