kontrola z inspektorátu práce - zaměření na elktro

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Ano, uz je to uvedene do dokonalosti - k mnohym zariadeniam clovek dostane knizku (niekedy aj viac kusov) plnu totalnych pravnickych zbytocnosti (leti to rovno do odpadu) a skutocny navod nie je nikde.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

No s tim papirovym manualem nevim. Zadny menic ktery jsem mel v posledni dobe v ruce nemel manual pod 500 stran. Kdyz jsem jich kupoval nedavno 15ks, temi bichlemi by se to docela prodrazilo a stejne by jich 14 skoncilo v popelnici.
Datasheety k soucastkam bys chtel taky tisknout a prekladat?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#18 Příspěvek od starecd »

No tak to by se musela jistá firma zavřít, pokud vím, žádné protokoly a kontroly varných konvic, mikrovlnek, vrtaček, flexek, natož vibračních, ručních přímých brusek zapojených přes pochybné prodlužky a na zlodějky připojené el.ruční nářadí napíchnuté ze zářivky......

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od FHonza »

Vyvíjíme SW, takže máme celkem dost PC. Největší pojeb sme dostali za počítače v kuchyňce "příliš blízko ledničky". Ale co konkrétně vadilo sem se nedozvěděl a nechtěl sem se hádat. Třešničkou byly dohady, jestli cedulky "únikový východ" má na starosti majitel objektu nebo nájemce.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#20 Příspěvek od vasedl »

Ahoj... díky všem za odpovědi.. dnes probíhal generální úklid (tohle je na té kontrole pozitivní - dokopalo nás to k úklidu), lepení cedulek apod...

Uvidíme jak to dopadne....

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#21 Příspěvek od Atlan »

No ako vsetci sa usmievaju a su niekde zasity, nic sa nerobi aby nahodou niekto nevidel nieco co sa nema alebo nesmie a nebol dovod k buzeracii.
Komedia ako vsety iso a podobne.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#22 Příspěvek od vasedl »

Tak tu právě byla ta kontrola - ještě nemám info co vše bylo ok/špatně, ale v mém kanclu vadilo, že mám prodlužku položenou na topení... Topení je to ale takové malé - 35 cm vysoké, v tom trubka a na tom plechový kryt - mezi topným tělesem a plechovým krytem na kterém ležela prodlužka, je tak 15-20 cm mezera...

Zatím se mi ale nepovedlo najít předpis, který toto zakazuje...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#23 Příspěvek od Hill »

Nejde o přímý zákaz, ale o přepočet zatížitelnosti vedení podle teploty okolí (buď předpis výrobce, který definuje maximální teplotu okolí, nebo ČSN 33 2000-3). I 10 °C navíc může ovlivnit životnost a spolehlivost šňůry dost drasticky, zvlášť, je-li prodlužovačka 10 A zapojená v zásuvce jištěné jističem 16 A. Má být umístěná přednostně tak, aby se dobře chladila, a ne ohřívala.
Asi bych se s inspektorem nehádal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Tomu se říká nalezení drobné vady. :lol:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#25 Příspěvek od Atlan »

Ked uvazim ze predlzovacka je z ciny po roku na ohrievaci, ked padne na zem rozdroli sa na biely prasok.....

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#26 Příspěvek od vasedl »

jj, s inspektorem jsem se nehádal... Klidně si mohl vymyslet něco horšího.. jinak se jedná o zásuvkovou lištu APC s přepěťovou ochranou...

A ještě nám bylo doporučeno, abychom měli každý prodlužovák označený cedulkou s popiskem kam to vede... :-)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#27 Příspěvek od Yarda1 »

vasedl píše:...A ještě nám bylo doporučeno, abychom měli každý prodlužovák označený cedulkou s popiskem kam to vede... :-)
Nevím, jestli tohle je v nějakém předpisu, ale jako nápad to není špatně. Takhle jsem měl fixem popsané šňůry doma od televizoru, videa, hifivěže a asi ještě další co byly připojené do jedné rozdvojky (resp. rozčtyřky). A snad jsem to měl i v zaměstnání, abych věděl, která šňůra vede k počítači, tiskárně, displeji, skeneru...
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

vasedl píše:A ještě nám bylo doporučeno, abychom měli každý prodlužovák označený cedulkou s popiskem kam to vede... :-)
Jo, doporučení to je dobré. V předpisu to sice není, ale je dobré vědět, co jde do pr..le dříve než tam vlezeš. :lol:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Habesan »

A mít ten popisek na obou koncích.
A různými barvami, aby se to dalo poznat i z dálky.
(Někdy člověk ani neví, jestli to na co kouká, je chumel deseti prodlužovaček, nebo dvaceti...)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

To značení má doopravdy vliv jen na to, abys nevypnul kolegovi něco důležitého místo té své ptákoviny. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“