Pomoc s návrhem detektoru s optoèlenem

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
unknow

#31 Příspěvek od unknow »

mimoto dìkuji uživateli Jankpop za upøesnìní výstupù na COM portu, ale zajímalo by mì spíše když dám na výstup com portu log. 1 tak kolik napìtí a proudu namìøím na výstupu abych si dopoèítal odpory k diodám ... vypadá to tak, že si to budu muset navrhnout sám :o(

Mimoto Optek vysílá infra paprsek který pøi pøerušení pøenese na výstup Opteku log. 1. To pak zachytím na vstupu COM portu. Oko neni totiž kulièka ale oèní duhovka je vystouplá. Tudíž pøi pohybu oka zaznamená paprsek nìjaké nevùle ...

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od jankop »

Mimochodem, proč ti vadí, když tvrdím, že to nebude fungovat. Je to pravda a negativní názor je také názor a rada. Mluvím teď výhradně o technickém řešení. Mužeš mi věřit. S jednoduchými systémy pro stimulaci mozku jsem skončil v době, když jsi nejspíš ještě nebyl na světě. A i ten nejjednoduší alfa monitor, který jsem tehdy vyrobil, byl asi tisíckrát složitější než si dovedeš se svými znalostmi elektroniky představit.

Sendyx:
Tudle jsem v hlubokém spánku ladil komparátor ..... :D

unknow

#33 Příspěvek od unknow »

jankpop: mozna ti tehda nechodili protoze to bylo moc slozite :) ... to ze mi tvrdis ze to chodit nebude je pravda. Chyby mi tam par soucastek a vybrat vhodné èidlo. Jenže proti tobì stojí fakt, že pøístroj s tímto principem funguje ... jak jsem psal, už byl postavený. Jedinné co je jinaèí je COM port a to, že jsem nedal za diody odpor a za snímaèem byl spínaè - nechápu proè. .. + pár odporù. Chtìl jsem od nìkoho poradit jak to navrhnou pro COM port. Jediné co jsem se dozvìdìl je to, že jsem blb a že návrh vypadá jak elektrárna ..

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#34 Příspěvek od stephunk »

Sám pišeš že to fungovalo-'PRÝ',keby tam napísali že to vyrába vysoké napätie tak tomu asi uveríš-nevieš o tom nič a kydáš tu bludy na ľudí ktorým nesiahaš ani po kotníky-evidentne máš asi 15rokov...nič proti 15ročným.
Keď si taký múdry už si to mal mať hotové. Keď ti niekto radí aby si sa na to 🤐 ber to naozaj ako dobrú radu. Nema to hlavu ani patu, Nemáš popísané vývody, typy súčiastok, nič...nemáš nič a chceš všetko :evil:

unknow

#35 Příspěvek od unknow »

Pøijde mi že je to zde zbyteèné odpovídat. Pokud nad tím nìkdo pøemýšlel tak by se dal použít tento infrasenzor:
http://www.hobbyrobot.cz/sensors.htm pod oznaèením QRB1114

... snímá do 10mm, což by staèilo. Když si totiž dáte prst na zavøené oko a budete s ním pohybovat, tak urèitì ucítíte, jak se pohybuje. Myslím, že takovýto pohyb by mohl tento senzor rozpoznat ...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#36 Příspěvek od Sendyx »

A nebo by se to dalo udělat třeba úplně jinak. :D

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#37 Příspěvek od Kucik »

Hele neděláš si z nás legraci?

unknow

#38 Příspěvek od unknow »

navrh verze 2.0 :)
Přílohy
navrh.JPG
(22.87 KiB) Staženo 63 x

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#39 Příspěvek od stephunk »

unknow píše:Přijde mi že je to zde zbytečné odpovídat...
plne s tebou súhlasím 8-)

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od jankop »

Asi jsem se špatně vyjádřil, mě ten alfamonitor tehdy fungoval. Ale o to nejde. Ty prostě nechceš pochopit, že někdo dokáže posoudit reálnost návrhu, aniž by tvůj "obvod" konstruoval. Já a spousta dalších si dovedu bez velkých výpočtů představit, jak se takový obvod může chovat. Tomu se běžně říká zkušenost. Nejsi schopen akceptovat ani faktická, již daná doporučení, protože zjevně netušíš žádné souvislosti. Můžeme se bavit o maximální zatížitelnosti portu, počtu vstupů a výstupů, o fototranzistoru, logických úrovních, ale k čemu by to vedlo, když je pro tebe problém strčit odpor k LED.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#41 Příspěvek od Sendyx »

Teď půjde do sebe... a zkusí to s USB portem :D

unknow

#42 Příspěvek od unknow »

Panejo ... proè jsem asi lezl do poradny když s tím chci poradit? ... nevíte nìkdo? ... To že mi tam chybý odpory a jejich hodnoty píšu asi proè? ... Je jasné že to chodit nebude takhle ... ale jediné co jsem dostal za odpovìdi viz. ostatní pøíspìvky ...

Ale zapomeò na to ... zkusím jinaèí diskuzi.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#43 Příspěvek od Sendyx »

Skvělých výsledků v podobných případech dosahují poradci z diskuze na www.christnet.cz

Uživatelský avatar
tominekk
Příspěvky: 295
Registrován: 16 črc 2004, 02:00
Bydliště: 49°11'30.229"N, 16°35'29.415"E
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od tominekk »

Sorry, ale chybí mi v tom schématu zakreslení jaké barvy budou mít ty LED!

Nic proti, ale opravdu mi připadá že si ten člověk z nás dělá legraci. Viz. dotaz jestli čáry můžou být kolmý, aby se signál nerušil nebo co!?
Na to už se nedá napsat fakt nic jinýho. Promiň chlape, ale pokud chceš dělat s elektronikou, tak ti nebude stačit pouze fakt, že jsi někdy držel pájku.

A další věc: Pokládáš tady naprosto elementární věci, který se řešili už milionkrát a v dnešní době (zejména díky googlu) není těžké je ve smetí internetu najít, ne?
Kdyby sis nejdřív nastudoval něco málo elektroniky a pak se ptal, možná bys tu nebyl za blbce.
Chytrej člověk se učí chybama, ale jenom blbec těma svejma!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já bych měl strach, že si vypíchnu oko.

Napadla mě detekce ultrazvukem, odráží se líp než světlo, ale tohle mít v noci na hlavě, nevim, nevim....

Každopádně bude potřebovat oddělovací trafo na počítač, protože by taky mohl přijít o život, např. při použití "kvalitní" stánkové prodlužovačky nebo nekvalitní elektroistalace.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Poradna“