Whirlpool AWT 2288/3-800 - nepravidelne zohrieva

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cikan
Příspěvky: 320
Registrován: 20 zář 2004, 02:00
Bydliště: Böhmische Trübau

#31 Příspěvek od cikan »


Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#32 Příspěvek od jogo »

:) ďakujem, cikan! (tú prvú som mal odkiaľsi z netu, ale som ju vzhľadom na postupnosť udalostí nejako ešte nevyužil)
Obyčajne sa snažím všetko dotiahnuť do konca a čo možno najelegantnejšie (deformácia :D ) ale táto práčka ma stála neúmerne veľa času na to, že biela technika nie je zrovna moje hobby, a vzhľadom na domácu požiadavku pokračovať v tom zrejme asi nebudem.
Tatramáček, ty si mi viac krát písal, že ten programátor zložiť šancu nemám. Ja som ho zložil, a ak to vyzerá, že si zostal s dlhým nosom, necítim to tak, ja si Tvoju (a nie len Tvoju) ochotu veľmi cením. Chcel som to dať za každú cenu aspoň do tohto stavu. Obrázky a popis zloženia som uviedol aj pre to, aby ten, kto by v budúcnosti riešil podobné, mal to ľahšie. Ja som mal vo finále pre kontrolu zloženia tiež umožnený náhľad do iného programátora, takže sa mi práčka kompletovala s pokojnejším svedomím. Môj programátor som si dokonca nechal pretestovať - whirlpool testerom - s pozitívnym výsledkom. Tester údajne preverí SW - bezchybnosť programátora vraj nezaručuje (zrejme vzhľadom na "vykonávacie obvody" programátora?).
Práčka mi ihneď po skompletovaní pekne hriala (dtto na začiatku story po výmene špirály servisákom)
Po Dnešnom praní vraj:
prvý raz nezohriala, druhý raz áno... (t.j. pôv. závada)
avšak pri konci prania začala blbnúť - nedožmýkala a pod. ..........

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#33 Příspěvek od tatramacek »

Ahoj - takže pračka nejede nebo jak to mám chápat ?

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#34 Příspěvek od jogo »

Práčka mi večer ihneď po skompletovaní pekne hriala - urobil som totiž prvé skúšobné, zrýchlené, pranie - bez prádla (1.x v živote som púšťal práčku, takže dúfam že som to obslúžil správne - dal som to na značku toho "svetra" vľavo, čiže gombík smeroval západne a spustil hlavným vypínačom. Po cca 20 min. keď bolo po pozastavení a otvorení jasné, že práčka má cca teplotu svojich nastavených 60 stupňov, som prepínal za jazdy gombíkom programátora smerom doprava, až som sa dostal na poslednú značku, ktorá mi pripomína vypúšťanie, práčka vypustila tú horúcu vodu, a som to odstavil.)

Po ďaľšom už riadnom - dennom - praní som sa dozvedel:
- prvé opranie prebehlo bez ohrevu, druhé pranie už riadne hriala... (t.j. pôv. závada)

edit:
avšak to druhé pranie bolo pri záverečnom žmýkaní total zblbnuté - zle žmýkalo - ale bolo to zrejme pre časté otváranie dvierok počas prania (za účelom kontroly) a časté točenia gombíkom programátora počas prevádzky (takto som sa to dodatočne dozvedel).

- tretie pranie na ďaľší (dnešný) deň: práčka bola spustená, po cca minúte vypínačom vypnutá, nečakalo a nezisťovalo sa či zohrieva, ihneď bolo otočené gombíkom programátora o celú otáčku na znovu-pranie a krásne opralo. Je to finta, zistená už kdesi v úvode tohto vlákna, a doma sa rozhodli s ňou žiť.
Ja to rád akceptujem, ale keby niekto vedel, čím to môže byť, rád radu prijmem.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#35 Příspěvek od tatramacek »

Chlapi. Sháním na tento typ pračky programátor - na jakýkoliv program se posune o jeden krok,zapne čepradlo - jeho chod asi tak na vteřinku přeruší a pak se vypne.. Anebo se začne programátor točit a skončí na pozici Stop. Děkuji

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#36 Příspěvek od Jirka_Ka »

Oživuji, nemáte někdo volný programátor ( W 823/38 MPA ) za symbolickou cenu ?

EDIT: stačil by mechanický programátor, elektronika je OK.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“