Strong 6500

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

Strong 6500

#1 Příspěvek od edoedo20 »

Prajem príjemný deň.
Potreboval by som poradiť ako na satelitnom prijímači STRONG 6500 vymazať stanicu. Keď postupujem podla návodu - MENU/EDITACE/Vymazať kanál X OK/Program k vymazaniu OK - nič sa nedeje. Po použití EXIT sa vrati do menu. Program tam zostane a je funkčný.
Nemám originálny ovládač, používam univerzálny z Lidla, ktorý a automatickom režime našiel kód. Všetko s ním je funkčné, až na to vymazanie stanice.
Dopredu ďakujem za poradenie.

Uživatelský avatar
telman
Příspěvky: 86
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od telman »

Mám iný typ Stronga a po označení kanála na vymazanie stačí zvoliť SAVE. Po tejto akcii sa celý súbor kanálov uloží okrem kanála, označeného na vymazanie. Skús.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#3 Příspěvek od BIDLO »

Otázkou je k čemu má smysl ještě řešit tenhle křáp?

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#4 Příspěvek od edoedo20 »

Skúšal som vseličo možné, ale stanicu zmazať sa mi doteraz nepodarilo. Ponuka save sa mi ponukne len pri ladeni stanic, nie pri pokuse o zmazanie.
Satelitný prijímač sa zatial dá používať na volné stanice vysielajúce v dvb-s, ktorých je spústa.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

edoedo20 píše:...
Satelitný prijímač sa zatial dá používať na volné stanice vysielajúce v dvb-s, ktorých je spústa.
Těch 7 progr., které jdou i bez karty (ze Skylinku) - tomu říkáš "spústa"?
Jinak po 30.6.tr bude skutečně tento křáp vhodný pouze k "zapírání vrat od garáže". :cry:

http://www.parabola.cz/clanky/5807/skyl ... prijimacu/
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#6 Příspěvek od edoedo20 »

Názor a vyjadrenie pána Kokuna je určite pravdivé. Lenže ešte je moznosť sledovať aj Astru na 19 a zaujímavý je aj hodbird a iné.
Situacia je podobná ako pri vypnutí a ukončení rozhlasového am vysielania na stredných vlnách na slovensku.
Očakávam hlavne na vyjadrenie a poradenie ako postupovať a teda ako vymazať naladenú a nepotrebnú stanicu na strongu 6500.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#7 Příspěvek od milous2 »

edoedo20: pro Tebe jsem se obětoval a zašmátral v překladu návodu k sat.přijímači Srtrong 6365 PDR,který jsem kdysi z nerozvážnosti zakoupil.Naletěl jsem na reklamu "jeden kanál sledujete a jiný dva!!! nahráváte ? " Nebo tak nějak to psali. Byl to komplet vše v jedné krabici za 3990 Kč. Včetně Skylink karty,dvou konvertorů,ofsetky,kabelu 10m,diseq přepínače, zkrátka vše jen zapojit a čumět. Jo, jen český návod chyběl a ta deklarovaná možnost popsaná výše :lol: Vybral jsem tedy stať,která by Tě asi zajímala,je však pro origo ovládač,který však nevlastníš.No tak zde je:

"V tomto menu můžete upravit název kanálu, zámek a vymazat kanály.
Upravit
Stiskněte ČERVENÉ tlačítko pro upravit název kanálu. Na obrazovce se objeví klávesnice. Chcete-li odstranit současný název zvolte Backspace (t), symbol a stiskněte OK. Chcete-li zadat nové tupq název používat a OK tlačítka. Stiskněte ČERVENÉ tlačítko pro uložení nového názvu nebo stiskněte zelené tlačítko Zrušit změny.
Název kanálu bude změněn ve všech seznamech kanálů.
Zámek
Zámek funkce může být použita s cílem blokovat přístup na některé kanály. Stiskněte zelené tlačítko pro zamknutí / odemknutí kanálu dle vašeho výběru. Uzamčené kanály budou označeny slovem "Lock" symbol. Aby bylo možné sledovat uzamčené kanály, budete muset zadat PIN kód. (Výchozí PIN: 0000)
Kanál bude uzamčen ve všech seznamech kanálů.
Vymazat
Stisknutí tlačítka Žlutá značka zvolený kanál vymazat. Chcete-li zrušit označení kanálů vyberte ji a stiskněte Žluté tlačítko znovu. Kanál (y) budou odstraněny po stisknutí modré tlačítko. Mějte na paměti: Po stisknutí tlačítka Blue kanál (y) budou odstraněny ze všech seznamu kanálů. Chcete-li zrušit odstranit operaci můžete stisknout tlačítko Exit. Zpráva "Přejete si uložit data?" Se objeví na obrazovce. Stisknutím tlačítka Konec zrušit data uložit nebo OK k potvrzení data zachránit. Stisknutím tlačítka EXIT se jich zbavit změny nebo OK pro potvrzení."

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

edoedo20 píše:Názor a vyjadrenie pána Kokuna je určite pravdivé. Lenže ešte je moznosť sledovať aj Astru na 19 a zaujímavý je aj hodbird a iné.
...
Očakávam hlavne na vyjadrenie a poradenie ako postupovať a teda ako vymazať naladenú a nepotrebnú stanicu na strongu 6500.
Tak potom zkus hledat:
Google: strong 6500 manual
např.: http://www.digitalnitelevize.cz/forum/d ... 500-37013/
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#9 Příspěvek od edoedo20 »

Ďakujem pán Milouš za ochotu poradiť, ale Strong 6365, ktorý popisujete, je čosi iné ako môj Strong 6500.
Hladal som ešte cez googl v anglickom mamuali. Tam som nasiel, na rozdiel od českého prekladu, postup na vymazanie programu doplnený ešte jedným stačením OK. Takže ešte musím overiť. Satelit mám na chalupe, takze až v priebehu týždňa sa k nemu dostanem, potom dam vedieť výsledok.

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#10 Příspěvek od edoedo20 »

Tak som skúsil vymazať stanicu s použitím manuálu v anglickom jazyku, ale žial bezúspešne. Naladená stanica tam tvrdohlavo zostala. Tak neviem čo s tým. Ak by ešte niekto vedel poradiť, bol by som rád.
Zrejme mi to nepôjde bez pôvodného ovládača. Závadu v prijímači nepredpokladám, lebo všetko ostatné ide ovládať.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “