Koupím plastovou rozpěrku na troubu Electrolux EOB43430OW

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

Koupím plastovou rozpěrku na troubu Electrolux EOB43430OW

#1 Příspěvek od css »

:!: Dobrý večer, prosím pomoc :!:

Při instalaci čerstvě zakoupené vestavné trouby Electrolux EOB43430OW mi praskla plastová rozpěrka na šroubky, které fixují troubu ve skříňce :cry:

Rozpěrky jsou z tak nekvalitního plastu, že i při mírném dotažení praskají!

Prosím, prosím, prosím, nemáte jich někdo doma pár, nebo nevíte, kde je koupit za rozumnou cenu?

Jsem ještě v šoku z arogantního přístupu fy Electrolux, když jsem jim problém popsal, i to, z jakého shit materiálu je vyrábí, čekal jsem, že mi bez problémů pošlou nové. Poslali mě, ale slušně k šípku, a že si musím tuto plastovou blbinku koupit za 600!!!!Kč, což považuji za nehorázně sprostou a přemrštěnou cenu.

Prosím nějakou dobrou duši zde, zda nemůže pomoci? Děkuji a dobrou noc všem! :P
Přílohy
a817ade1-c11d-4530-af53-ed62bed043c4.jpg
(26.18 KiB) Staženo 89 x

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

Tyhle rozpìrky bývají znièené èasto nejen u Elektroluxu, staèí trochu víc dotáhnout a hlava šroubu projede skrz, jestli za to chtìjí 600kè tak to je masakr 8O Mùžeš zkusit poptat od jiného výrobce, myslím že to bývá podobné/stejné (i když urèitì je nekolik rozmìrových variant), použitelná náhrada lze i vytoèit na soustruhu. Ale moc bych to nedramatizoval, ona ti ta trouba bez toho nikam nevypadne :D

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#3 Příspěvek od jirkati »

Jenom nápad - podívej se v nejbližším železářství na několik typů hmoždinek do sádrokartonu. Používám je na různé rozpěrky, protože se vlastně moc neroztahují. Dokonce jsem je "šrouboval" do pěnosilikátových bloků místo normálních hmoždinek, když jiné nechtěly držet.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Těch 600Kč se mi zdá nějak moc - vždyť tyto úchytky (3872957018) mají doporučenou prodejní cenu (bez DPH) 42Kč. S DPH je to 50Kč, ale pořád to není 600Kč. Jsi si jistý, že jsi jim dobře popsal, co chceš?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#6 Příspěvek od css »

jirkati: Jj o tomhle nouzovým řešení vím, než ale začnu páchat něco samodomo, chci se pokusit sehnat originál. Ale díky.

ohryzek36+rnbw: Ano, jsem si jistý, cena 580Kč za 4 ks, viz. e-shop Electrolux a i potvrzeno Electroluxem, když jsem se ptal. Nehorázná, zlodějská cena!

http://nahradnidily.electrolux.cz/produ ... %A9+trouby


:!: Znovu úpěnlivě prosím o pomoc, nemá někdo? :cry: Nemusí být nové, klidně i použité. Děkuji. :!:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

A kto ta nuti kupovat tu sadu?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

No asi ho nenutí nikdo. Ale tobě ta cena za tu sadu připadá normální? :roll:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

ohryzek36 napisal cislo dielu, ktory stoji 50. Ja som k tomu nasiel link. Ked si kupi 4 kusy, tak to vyjde na 200 a nie 580. A vruty si kupi v zeleziarstve, ak ich vobec potrebuje.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#10 Příspěvek od fredis »

Souhlas :lol: . Jen ten díl má podle mého cenu 5 a ne 50 korun.. |Je to normální zlodějna. Lepší výraz mně nenapadá.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#11 Příspěvek od css »

rnbw: Nutí mě bohužel realita, že mám ve skříňce v nový kuchyni zastrčenou novou troubu, kterou potřebuju nainstalovat, a která bez fixování šrouby ve skříňce jezdí tam a zpět. Opravdu nesháním ty průchodky z důvodu, že by se mi líbily.

ohryzek36: Zkusil jsem objednat ty AEG, cos mi dal odkaz, snad budou pasovat. Děkuji ti.

Všichni: Ať se na mě nikdo nezlobí, ale 580Kč za čtyři plastové kroužky v hodnotě 5 Korun je opravdu zlodějina nejhrubšího zrna. V podstatě chtějí za ty malé nesmysly skoro 10% ceny celé trouby!!!

Nejhorší ale je, že si takhle uměle navyšují zisk, protože podle mě schválně vyrobí tuhle klíčovou blbinu z nekvalitního materiálu, aby to člověku prasklo, a nutí ho investovat další nemalé peníze.

Každopádně pro mě Electrolux skončil, právě kvůli tomuto přístupu k zákazníkovi. Už teď lituji, že jsem koupil jejich troubu, a to jsme ji ještě nezapnuli.

Díky všem za pomoc.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#12 Příspěvek od kbulda »

I ceny jiných náhradních dílů na tuto troubu jsou pěkně napálený.
http://nahradnidily.electrolux.cz/search?ssv=EOB43430OW

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#13 Příspěvek od ohryzek36 »

Jen ještě doposílám stránku manuálu, ze které jsem čerpal. Je v ní uvedené i číslo té sady za 580Kč i (asi neplatné) objednací číslo vrutu - vrutu chybí jedno číslo a nedá se vyhledat v interním ceníku (ty podložky sa najít dají). Tohle jeprovedení "B" - nahrazuje provedení "A", ve kterém byly podložky rovné a vruty se zápustnýma hlavama. V provedení "A" stály podložky 75Kč a vruty snad 90Kč (nemyslím sadu, ale jeden kus) - a takové ceny jsou u Electroluxu / AEG / Zanussi (je to jedna společnost) standard - už jsem potkal např obyčejný knoflík za 700Kč...
Přílohy
verze B.JPG
(59.84 KiB) Staženo 90 x

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

Asi jsem prase ale na tyhle plastove picicandy bych se vysr... bud hmozdinky nebo vrut a podlozku a uchytit naprimo do skrinky...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“