PU500 nefunguje - 2 spálené rezistory

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JiRkAA997
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2016, 02:00

PU500 nefunguje - 2 spálené rezistory

#1 Příspěvek od JiRkAA997 »

Dobrý den, vlastním PU500 (s jedním OZ) a nechce měřit na žádném rozsahu (kromě napětí baterie). Když přepnu na rozsah a zapnu ho, tak ručka klesne ke spodní hranici (nalevo od nuly) a nabourá na doraz, a pak pomalinku stoupá na nulu.
Jsou tam spálený dva rezistory TR161, jejichž hodnoty nemohu určit (jsou na uhel), jsou nejspíš zapojený paralelně. Ve schématu by to mohly být hodnoty 18R2 a 17R8 (R12 a R12a), ale nejsem si vůbec jistý. Jestli někdo doma máte PU500, mrkněte se mi prosím na ty dvě hodnoty, děkuji.
Odkaz na fotografii (kdyby se vám nechtěly zobrazit):
https://drive.google.com/open?id=0B7Wpk ... GowVWFnWFE
Kdyby se to někomu nechtělo zobrazit, tak to jsou rezistory u cívky dole, po její levé straně a zespoda DPS jsou paralelně spojené.
Díky za reakce.
Přílohy
IMG_20160430_123715.jpg
Foto1
(186.69 KiB) Staženo 122 x
IMG_20160430_123705.jpg
Foto2
(93.71 KiB) Staženo 121 x

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#2 Příspěvek od stanimir »

Tak jsem koukl do svého PU500 ale mám tam úplně jiný plošňák.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Promiň mi tu drzost, ale nebylo by lepší se na webu porozhlédnout a stáhnout schéma?
Možná ho i někde mám, ale teď nemám moc čas hledat ( a rozebírat PUčko už vůbec nestíhám, možná během několika dnů)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

JiRkAA997 - nehledáš (a ani tu na EB) - omlouvá tě snad jen to, že jsi tu nováček.

Takže si zadej do Hledat to tvé PU500 a najdeš hafo odkazů na tunajší vlákna - např.:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=
A máš tam i schéma. :roll:
Naposledy upravil(a) kokun dne 30 dub 2016, 18:40, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
JiRkAA997
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2016, 02:00

#5 Příspěvek od JiRkAA997 »

Tak Odpory jsem vypájel a jsou kupodivu v pohodě a hodnotám ze schématu odpovídají (no pane jo), časem tam dam náhrady.
Ale chyba je tu stále, mám podezření na špatný OZko, do jeho výměny se nechci hned pouštět, mám trochu jiný, je tam MAA725K a já mam jen 725 bez K, ten má odlišný parametry. Setkal se s tím někdo?
EDIT: schéma mam, ještě jsem to i psal, ale kdo se má v těch drahách vyznat, navíc ten kotouč se mi demontovat nechce abych se podíval, poněvadž jsem takhle kdysi čistil jeden DMM a vyskákaly z toho plíšky a dlouho jsem je hledal.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#6 Příspěvek od Ivan_Ryger »

práveže, vo väčšine prípadov som takýto problém mal kvôli zlému kontaktu otočného prepínača. Stačilo pregumovať plošky a medzery medzi nimi. Rozobrať je to pomerne jednoduché. Ak sa správne pamätám, tak sú tam tri plastové západky. Dávajte si pozor, aby nepraskli.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#8 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar a sílu, JiRkAA997 OZ MAA725 tam můžeš klidně dát, všechny ostatní s nějakým dalším písmenem za názvem (H, B, J, C, K) byly v nějakém parametru horší než základní 725. Většinou větší napěťová nesymetrie vstupů nebo teplotní drift apod.

Uživatelský avatar
JiRkAA997
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2016, 02:00

#9 Příspěvek od JiRkAA997 »

Díky za rady, označil jsem si polohy jednotlivých kotoučů, bohužel jsou 3 západky z každé strany, takže to trvalo déle, a pustil se do gumování a měl jsi pravdu Ivan_Ryger, některé dráhy byly opravdu šeredné, že tam musel být přechoďák, teď se jen lesknou. Ale závada je stále, takže tedy ještě předtím proměřím všechny odpory jestli se nepřerušily a pak přijde na řadu výměna OZ. Akorát nevim jestli je funkční, poněvadž jsem ho kdysi z něčeho vyhozeného vypájel. Ve čtvrtek bych se k tomu snad moh dostat.
Díky zatím za rady.

EDIT: Tak jsem operák vyměnil a stále to nefunguje, začal aspoň s 40% chybou měřit odpory na rozsahu x1, jinak žádná změna. Odpory jsem všechny proměřil a jsou ok, neví někdo co s ním?
Schéma přikládám
Přílohy
Bez názvu.jpg
(114.71 KiB) Staženo 131 x

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“