DSC - nefungují bezdrátové magnetické kontakty

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

DSC - nefungují bezdrátové magnetické kontakty

#1 Příspěvek od vasedl »

Ahoj, začínám být zoufalý - mám ústřednu DSC 5020 a klávesnici s bezdrátovým přijímačem LCD 5501Z32-433.

Mimo klasický drátových senzorů zde mám i jedno bezdrátové PIR čidlo DSC a jeden bezdrátový kouřový detektor DSC WS4916.

Tyto bezdrátové prvky funguji bezvadně, ale potřeboval jsem přidat bezdrátové magnetické kontakty a protože dle manuálu je oficiálně napsáno, že podporuje kontakty DSC 925L (které se již neprodávají), tak jsem je objednal z ebaye - jenže nefungovali - prostě nekomunikovaly s ústřednou, někdy se na půl sekundy na displeji zobrazila chyba "nejde řídit"

Myslel jsem si že jsou vadné, tak jsem je vrátil a teď jsem sehnal kontakty DSC WS 4945 ale je to ten samý problém - nereagují a po uběhnutí kontrolního okna se na ústředně zobrazí chyba zkrat zony...

Nevíte čím to je? Vím že se dělala ještě verze 900mhz, ale v manuálu je 433mhz a já mám přijímač 433 mhz, takže tím to není. Programju to správně (to by mi nefungovali ani ty dva funkční senzory) - zadám číslo zony, ESN číslo, typ zony a že je zona bezdrátová...

Nevíte čím to může být? Děkuji za pomoc...
Naposledy upravil(a) vasedl dne 12 kvě 2016, 18:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »

Jen pro jistotu se podívej jestli souhlasí přesný kmitočet v tom pásmu 433 MHz a způsob kódování informace.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#3 Příspěvek od vasedl »

No podívat se nemám jak - v manuálu u čidel je napsáno 433mhz a v manuálu u klávesnice taky 433... Ono se to u DSC liší ještě jinak než 900/433mhz?

Kódování zjistím kde?

Edit - teď jsem se tady: http://security.livewatch.com/forum/top ... -ws4945-eu dočetl, že jsou verze eu a na - a v tom možná je ten problém - na těch magnetech je napsáno NA...

Takže pokud chápu správně, mám dvě možnosti - vrátit magnety a nebo koupit z usa přijímač - je to tak?

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#4 Příspěvek od Cowley »

A na tom PIRku a kouraku je jake oznaceni? EU nebo NA?

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#5 Příspěvek od vasedl »

Cowley píše:A na tom PIRku a kouraku je jake oznaceni? EU nebo NA?
podívám se, ale žádného jsem si nikdy před tím nevšiml...

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#6 Příspěvek od vasedl »

vasedl píše:
Cowley píše:A na tom PIRku a kouraku je jake oznaceni? EU nebo NA?
podívám se, ale žádného jsem si nikdy před tím nevšiml...
Tak jsem se podíval - fakt je tam EU.. mě jebne - jsem nečekal že dsc to ještě rozlišuje takto - myslel jsem, že usa má 900mhz a zbytek je 433. Takže asi vyřešeno...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

900MHz je pásmo dost používané pro mobily, tam bych takové ovládání asi nečekal ani v jiné oblasti IARU
U nás se používá pro některé aplikace 867MHz, ale v jiných místech na světě se můžeme setkat s ovládáním někde kolem 350MHz
Bohužel se to někdy vozí (nebo kupuje přes e-bay), ale v regionu 1 IARU (Evropa a část Asie a kousek Afriky) by mohlo dojít ke konfliktu s jiným využitím této části pásma.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

vasedl píše:Tak jsem se podíval - fakt je tam EU.. mì jebne - jsem neèekal že dsc to ještì rozlišuje takto - myslel jsem, že usa má 900mhz a zbytek je 433. Takže asi vyøešeno...
Vsak to aj tak bude.

NA = North America, cize nielen USA, ale aj Kanada. Tam GSM nemaju na 900 MHz, takze toto pasmo moze byt volne.

EU = Europe, cize 433 MHz.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#9 Příspěvek od vasedl »

ee, toto je opravdu 433Mhz, ale liší se to tím baud rate - našel jsem na netu, že dsc používá asi 3 verze baud rate podle regionu, NA, EU a pak ještě Eněco

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“