CD Tesla 900

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

CD Tesla 900

#1 Příspěvek od starecd »

Podařilo se mi vydražit tento přístroj, dle popisu prodávajícího CD skáčou některé míň jiné víc. Čekal jsem tedy mechanickou závadu, ale ta se nekonala, CD načte i pálená, avšak po necelé minutě laser odpadne. Odstranil jsem některé studeňáky, ale vše pořád stejné. Spíš to odhaduju na kondíky, ale k měření jsem se ještě nedostal, setkal se s tím někdo?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Nebude spis vysviceny laser? Se zahreje a min sviti.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Většinou odcházející laser - jak se zahřeje, spadne mu výkon a regulační smyčka už to nedokáže dotáhnout. Beru zkušenosti s KSS 210/213 - u tohoto nevím, co je v tom namontováno.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Bohužel takto se někdy chová laser, pokud už hůře četl a někdo mu "posunul" pracovní bod :(
Takže teče přes něj trochu víc, vypadá jak běží, ale za chvíli se mu to přestane líbit :cry:

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od radioelectrum »

Za pár stovek se dá koupit mnohem lepší model CD přehrávače. Tento je určen pro nějakého sběratele do regálu. pouze ho vystavit s tím že ho nebude týrat opravami, tím se pouze zničí jeho historická hodnota.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Jo, chtěl jsem aspoň trochu funkční kousek, dívat se na něj případně zapnout, jak pěkně svítí displej, to nemusím. Holt jsem narazil na neseriózního prodejce, který moc dobře věděl v jakém skutečném stavu přístroj je. Dnes jsem mu poslal video k vyjádření.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

No nevím, neseriozního prodejce? Vždyť uváděl že CD přeskakují. Z toho se dalo na 90% usoudit, že jde o vadný laser. Těch 10% bych dal na mechanické a jiné závady.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#8 Příspěvek od Pikofarad »

není to tento?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#9 Příspěvek od starecd »

mi-ro: já jsem spíš usuzoval na mechanickou závadu, protože mi nějaká 10prošla rukama a jen jeden byl slabší. Myslíš si, že bylo seriózní napsat, že jen přeskakují CD a jen některá? Já bych tam uvedl, že laser po pár vteřinách odpadne, tudíž maximálně na náhradní díly.

Pikofarad: jo to je ono

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#10 Příspěvek od starecd »

tady nejde o diagnostiku, ale buď přístroj vůbec nezkoušel, ačkoli píše, že za to ručí, nebo to pro někoho prodával a teď je blbé chtít peníze zpět. To, že laser odpadne po 45vteřinách ti přijde normální? V popisu to není, pokud by to tam bylo, vůbec bych nepřihazoval.To přece pozná i úplný laik, že něco není v pořádku, když přístroj, který má přehrávat CD, byť s přeskakováním, přestane hrát úplně.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#11 Příspěvek od Miri »

A už jsi za ty dva dny alespoň něco zkoušel odměřit, než si furt stěžovat? Nevím jak ty, ale když kupuji nějakou věc a prodejce jasně popisuje, že cd přeskakuje, tak asi nebude úplně v pořádku. A zvláště u takovéto starožitnosti se musí počítat s nejhorším... Nejsem oním prodejcem a ani se ho nehodlám zastávat, ale asi nebude odborníkem na elektroniku, když popisuje - sem tam přeskakuje...
Miri

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#12 Příspěvek od fredis »

Podle toho co tam píše by ten přístroj měl normálně fungovat s tím, že disk občas přeskočí :wink: . Je to myslím dost srozumitelné. Prodává i měřáky a podle mně moc dobře věděl o co jde. :wink: V tomhle dávám starcovi zapravdu.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Kdyz napise bez jakekoliv zaruky, nemam moznost vyzkouset apod. musis pocitat s tim ze kupujes nefunkcni stroj. Takhle to proste na aukru chodi, chybymi se clovek uci.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#14 Příspěvek od ZVUK2000 »

Vždyť vyvolávací cena byla blbá stovka. To že se to prodalo za dva táci je už věc kupujícího že přhazoval na přístroj s uváděným popisem.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#15 Příspěvek od Pikofarad »

ZVUK2000 píše:vyvolávací cena byla blbá stovka.
To by byla tak odpovidající cena.Proč se cena vyžene na tisíce nějak nechápu.Předražené,nefunkční haraburdí pod honosným označením vintage .To není víno,že by platilo čim starší tím lepší.Možná někdo z nostalgie po tom touží.Ten maník má asi kontakt v SD a docela slušně si tím přivydělá.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“