C++ minimálka?

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#31 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Naposledy upravil(a) Jeejda_teda_puvodne dne 25 říj 2016, 22:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od mtajovsky »

Tak to já mám na šéfy docela štěstí, a dnes jsem suverénně nejstarší v pobočce firmy, takže i jakýs takýs respekt u kolegů.

Nejvíc mi vadí tvrdohlavost mladých architektů ze zahraničí - já se snažím vše řešit genericky, dopředu už vidím, že bude v budoucnu potřeba ještě něco trochu jiného. Ne, oni pořád, je to příliš složité, na co stavový stroj, bude to jen řada volání, na co šablony, je to složité. Nikomu se nechce přemýšlet. Udělal jsem generickou šablonu pro Mooreův automat, pro data history trackery, pro generické konfigurace a to je problém je k něčemu dotlačit. Já bych všude cpal interface, oni konkrétní třídy. Separátně třídy s metodami a separátně POD struktury. Takže oni prosazují ve výsledku C s objekty a mě se občas podaří na tajno něco v C++.

A jiné "disciplinární" prohřešky. Co jen mi dalo práce prosadit, že do verzovacího systému se nesmí nacomitovat nepřeložitelný kód. Že se mají psát unit testy namísto bloků testovacího kódu přímo do produkčních file. Že developer nesmí odejít od "případu", dokud mu neprojdou všechny unit testy. Že nejsou moje (naše) UT a tvoje UT, do kterých nám nic není, že jsou jedny a ty musí pořád všechny procházet. A tak dále, každé ráno si musíte updatovat vaši workspace, jinak mi přepíšete kód starým, občas si připadám jak nějaký katecheta, který káže ostatním pravdu boží, i když jde o samozřejmé věci.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#33 Příspěvek od Wolfik »

a proto někteří po pár letech této práce končí jako analytici nebo něco vyššího či menšího, ale s "menším stresem" :D

třeba u mě je největší slabost, že pokud ta práce není rutinní, tak potřebuju klid. Když se seznamuju s novou platformou/jazykem apod, tak nejsem schopne se hnout z místa, když mě permanetně něco sere (kolegové si pustí rádio (děkujte bohu ti, co mají vlastní kancl nebo tiché kolegy), zvoní telefon...)
mtajovsky píše:...Já bych všude cpal interface, oni konkrétní třídy. Separátně třídy s metodami a separátně POD struktury. Takže oni prosazují ve výsledku C s objekty a mě se občas podaří na tajno něco v C++.
...
takhle to dopadá, když někteří lidi si myslí, že umí ten a ten jazyk, ale používají ho špatně...

Uživatelský avatar
ross4435897
Příspěvky: 426
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#34 Příspěvek od ross4435897 »

... nemelo by se uz toto tema prejmenovat na "diskuze o hovnu"?

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#35 Příspěvek od Wolfik »

copak tě na tom sere? Že tyto příspěvky s tím úzce souvisí?

Uživatelský avatar
ross4435897
Příspěvky: 426
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#36 Příspěvek od ross4435897 »

myslis ty prvni 2? :D ... ja jen ze tech hodnotnych reakci na puvodni dotaz moc zde nepadlo, ale mozna je to jenom muj pocit ... stejne jako zde moje posledni 2 prispevky :?

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#37 Příspěvek od arduino2015 »

No co, dozvím se aspoň, že fráze "Ti, co nemohou, řídí ty, kteří mohou." z Mashe stále platí. :)

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#38 Příspěvek od arduino2015 »

Ok, díky.
Jaká skripta pro C++ jsou vhodná pro začátečníka? Děkuji...

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#39 Příspěvek od Wolfik »

arduino2015 píše:Ok, díky.
Jaká skripta pro C++ jsou vhodná pro začátečníka? Děkuji...
http://cboard.cprogramming.com/cplusplu ... tions.html

Za mě Accelerated C++ (Rozumíme C++ vyšlo u nás česky). Učí C++ tak, jak by se mělo používat, od začátku vrhne čtenáře do STL.

Naopak často doporučovan knihy jako Mistrovství C++ (Prata), Myslíme v C++ (Eckel) bych vyhodil hned oknem - zlozvyky, důraz na C styl apod

Jinak platí, že většina těchto knih je extrémně zastaralá (od roku 2000 vyšly 3-4 standarty)...bez dobré angličtiny se prostě neobjedeš a ve firmě si tě kvůli tomu fakt udržovat nebudou

Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

#40 Příspěvek od arduino2015 »

Dobře, vidím, že je to dlouhá trať.
Teď jsem nemocnej, pak se na to vrhnu.

Tak ono, co je učení že: nahrát si do hlavy "objekty" (slova jazyka, chování součástek, parametry orgánů organismu), potom chování těchto objektů "samo o sobě" a nakonec interakce mezi nini.


Prostě se naučíš abecedu, gramatiku a pak jednotlivá slova.

U mě je problém s tou pozorností. Musím se naučit soustředit a pamatovat.

Uživatelský avatar
pirat077
Příspěvky: 324
Registrován: 02 kvě 2014, 02:00

#41 Příspěvek od pirat077 »

Ahoj,

nemáte prosím někdo vzorový program v C++ pro AVR??

rád bych se zdokonalil. Navíc by se mi to teď hodilo do jednoho projektu (stačil by mi objekt hodiny + blikání 60xLED na posuvných registrech)

Teorii moc nemám rád, radši bych viděl dva kvalitní praktické příklady...
Stačil by mi definovaný nějaký objekt + příklady práce s ním...


díky!
Nemůžu nikde nic najít, mám atmegu32

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#42 Příspěvek od mtajovsky »

pirat077 píše:...rád bych se zdokonalil ... Teorii moc nemám rád, radši bych viděl dva kvalitní praktické příklady...
Bez teorie se těžko zdokonalíte a kvalitním příkladům v C++ stěží porozumíte.

V čem konkrétně se chcete zdokonalit? Možná by byla tohle dobrá inspirace.

Uživatelský avatar
saitt
Příspěvky: 107
Registrován: 11 lis 2015, 01:00
Bydliště: Ostrava

#43 Příspěvek od saitt »

Jako dobrá příručka pro Arduino je třeba C++ bez předchozích znalostí do Matouška.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#44 Příspěvek od PixelOrgy »

Taky bych se mozna zeptal, jestli tazatel uz ma nejakou zkusenost s programovanim/skriptovanim. Dokoncil nejakej vlastni projekt? Ja jen ze C++ mozna neni nejlepsi zacatek...

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“