Technics RS-TR373 nehraje ani nehrává

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mlzil
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2013, 01:00
Bydliště: Polná (u Jihlavy)

Technics RS-TR373 nehraje ani nehrává

#1 Příspěvek od mlzil »

Problém je následující:
Přístroj byl více jak 5 let bez el. proudu. Když jsem jej po té dlouhé době zapnul, tak nehraje ani nenahrává. Všechna napětí na zdroji dle schématu jsou OK.
Signál na EEPROM byla blbost, to jsem napsal špatně, neboť nejsem elektronik a tak jsem to špatně pochopil.

Detailnější informace, co zatím zjistil ten co to "opravuje" během jedné krátké prohlídky:
Analogový signál z hlav (deck 1 a deck 2) doputuje do IC2 (AN7352S-E2) na patice 27, 26 a 2, 3.
Dál už nejde.
Chybí napětí 2,7V na IC2 patice 21 a IC401 patice 35.
Chybí prý i napětí i na DA převodníku (IC152). Které napětí na DA převodníku není k dispozici mi nebyl schopen říci přesně, neb si to nepamatuje, ale že to ještě přeměří. To je zatím vše, co jsem z něj nyní vytáhl.

Pokud by jste jste se s tímto problémem již setkali, dejte vědět kam se podívat.
Nebo kdyby jste věděli o někom, kdo by se na to chtěl podívat a nebude za opravu chtít "majland", dejte vědět. Ten co mi to měří na to nemá čas a zatím zjistil minimum, nebo spíše prd.

Omlouvám se za mnou odeslané předchozí mylné informace... :oops:

Dle informace níže, přidávám město odkud jsem, kdyby měl někdo chuť a zájem se na ten zastaralý kousek od Technics podívat. Polná (u Jihlavy)
Naposledy upravil(a) mlzil dne 09 čer 2016, 12:21, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Signal z hlav do EEPROM? To je co za blbost? :roll:

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od stefan31 »

Signál a "putuje" do EEPROM? A èo by tam robil? Signál z PB hlavy ide do IC2-AN7352 a z neho do IC401-AN7354 a na výstup, ale nie do EEPROM....

Stefan31

Uživatelský avatar
mlzil
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2013, 01:00
Bydliště: Polná (u Jihlavy)

#4 Příspěvek od mlzil »

Možná jsem to spletl já. Ale kolega, který to měřitl tak na integráčích signál neměl. Také říkal cosi o procesoru a právě o tom EEPROM. Tak je možné, že procesor nemá signál. Ještě jednou se zetpám a napíši přesně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Daj to radsej niekomu, kto tomu rozumie.

Uživatelský avatar
mlzil
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2013, 01:00
Bydliště: Polná (u Jihlavy)

#6 Příspěvek od mlzil »

stefan31 píše:Signál a "putuje" do EEPROM? A čo by tam robil? Signál z PB hlavy ide do IC2-AN7352 a z neho do IC401-AN7354 a na výstup, ale nie do EEPROM....

Stefan31
Signál z PB hlavy jde skutečně do IC2-AN7352 jak jsem se byl zeptat a tam také ten signál končí. Dál už se nedostane. Problém je prý někde v napájení. Ale kde, to ten "opravář" neví.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#7 Příspěvek od ZVUK2000 »

mlzil píše: Problém je prý někde v napájení. Ale kde, to ten "opravář" neví.
V napájení? To jsou snad ty jednoduché opravy :D

Uživatelský avatar
mlzil
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2013, 01:00
Bydliště: Polná (u Jihlavy)

#8 Příspěvek od mlzil »

rnbw píše:Daj to radsej niekomu, kto tomu rozumie.
Já to neopravuji, neboť tomu vůbec nerozumím. Prvotní informace byla nesmysl, to mi řekl ten co mi to opravuje. Byla asi hloupost zakládat toto téma, když jsem úplný laik.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Minimální zisk ze založení vlákna pro tebe je informace, žes to dal opravit někomu, kdo to vůbec neměl dostat do ruky - SEBER MU TO A ALOU S TÍM PRYČ!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mlzil
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2013, 01:00
Bydliště: Polná (u Jihlavy)

#10 Příspěvek od mlzil »

ZVUK2000 píše:V napájení? To jsou snad ty jednoduché opravy :D
Kdybych tomu rozuměl tak si to napájení opravím, ale já tomu nerozumím a ten co mi to opravuje na to nemá čas. Zatím na to koukl jednou a zjistil, že je to rozbitý :D

Uživatelský avatar
mlzil
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2013, 01:00
Bydliště: Polná (u Jihlavy)

#11 Příspěvek od mlzil »

EKKAR píše:Minimální zisk ze založení vlákna pro tebe je informace, žes to dal opravit někomu, kdo to vůbec neměl dostat do ruky - SEBER MU TO A ALOU S TÍM PRYČ!!!!
Díky za radu. To znamená dát to do šrotu. On mi to snaží opravit ze známosti zadara, protože autorizovaný servis chce 800,- za diagnostiku bez opravy a uznej, že je to poměrně hodně vysoká cena, za něco co již nemá skoro žádnou hodnotu.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od stefan31 »

Zober to od neho a to ve¾mi rýchlo, dohodni si tú opravu s niekym napr. z tohto fóra, kto je blízko Tvojho bydliska....

Stefan31

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#13 Příspěvek od Sandal »

Nebo autorizák.Ale zase ta 373 nejni žádnej složitej high end aby se v tom bastlíř neporejpal.Vždyť ta bedna je úplně prázdná.Jen v zadnim rohu se krčí malinkej transformátorek a zbytek je přišroubovanej na mechanikách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Napis bydlisko, mozno sa niekto z okolia ozve.

Uživatelský avatar
mlzil
Příspěvky: 17
Registrován: 18 úno 2013, 01:00
Bydliště: Polná (u Jihlavy)

#15 Příspěvek od mlzil »

rnbw píše:Napis bydlisko, mozno sa niekto z okolia ozve.
Bydliště jsem přidal do hlavního tématu.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“