Nefunkční Android

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Podle všeho je to klasický tablet s chipsetem AllWinner A13, takže bych se zaměřil na tuto platformu. Na přiloženém videu je vidět také zadní strana, kde je patrné podobné rozložení tlačítek a konektorů.
http://www.youtube.com/watch?v=VSgzq4gwu2I
Také vypadá, že má podobný problém.

Uživatelský avatar
oyasobr
Příspěvky: 15
Registrován: 26 čer 2013, 02:00

#17 Příspěvek od oyasobr »

Ano,přesně Allwinner TCCH A 13,dokonce i ta napodobenina resetu sedí,jen deska je trošku jiná,chipset je jinde a mám tu navíc několik IO.Bohužel,jemu se to sepne do servisu hned,mě vůbec.Jedinou možnost vidím v tom,napíchnout USB a zkusit to zvenčí ale v životě jsem to u tabletu nedělal a ani v okolí neznám nikoho,včetně profíků,co by do toho šli.A ani nevím zatím,jaké programy použít.Ten videonávod je pěkný,ale ta potvora se chová prostě jinak

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#18 Příspěvek od Standa99 »

Jemu se to tlačítkem power vypíná. On naznačuje, že kdyby ne, tak by se muselo počkat, až dojde šťáva v baterii, nebo by se musela odpojit (ten obrázek mohl vzít odkudkoliv jako ilustrační).
A napíchnout USB? To by se ti muselo podařit ten tablet přepnout do nějakého modu, kde bys ho ve Správci zařízení viděl a potom by šlo něco spáchat přes USB. Měl jsem tu např. mrtvý Nexus7, kde byla Tegra3 a ten tablet (díky chipsetu) šel přepnout do tzv. APX modu. V tu chvíli se objevil ve Správci zařízení jako "Asus Transformer Prime APX Interface". Poté šly dělat různé kejkle. AllWinner jsem nikdy nekřísil, takže netuším, jestli něco takového podporuje.
Pokud bude nakopnutá recovery konzole, tak bych to viděl na vzkříšení přes nějakou obdobu JTAG kabelu. Po nahrání recovery.image a přepnutí do recovery modu by šlo nahrát nový systém z uSD karty nebo přes USB.

P.S. A nebo další varianta http://www.youtube.com/watch?v=z_YMPvxsIJg .

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#19 Příspěvek od vladodyno »

Na mojom Android telefóne sa dostanem do recovery módu až po vybratí batérie.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od cputakt »

Vytažení baterie je vlastně malý reset.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#21 Příspěvek od warp »

Pøidávám svùj poznatek se zmínìným tabletem, nejdøív jen logo, nahrál jsem jiný (údajnì sencor) FW, vše se zdá funkèní až na WiFi - nejde zapnout. S jinými FW zase nejde dotyk apod. Na google jsem hledal rùzné FW ale vždy tam nìco nejde, jen ne sehnat ten pùvodní. Prosím poraïte.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#22 Příspěvek od bootwin »

Ahoj a co takhle zkusit zmáčknout Vol + a Vol- a pak Power tlačítko, některý tablety to tak mají. Většinou tedy funguje Vol + a power a pak naskočí panáček a hned recovery menu. Ale pokud je poškozený recovery, což tak vypadá, budeš muset sehnat odpovídající ROM a program k preflesovani systému komplet. Záleží na čipové sadě co je na desce a podle toho zvolit program k flashi. Dělám to běžně. Musíš si najít podrobné info o tabletu, co má uvnitř za desku.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#23 Příspěvek od bootwin »

I Allwiner má svoje flash utility, taky jsem už jednou flesoval a jelo to normálně. Jen by mě zajímalo, jak tady kolega flesoval toho Nexuse, když byl v APX režimu. Mel jsem už 3 zařízení s tímto 🤐 cipsetem Nvidia Tegra 3 - Asus. TF201,Nexus7,Acer Icomnia A510 v režimu APX a nikdy jsem ho nerzchodil.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#24 Příspěvek od warp »

Tak jsem asi zvítìzil, našel jsem toto: Q88_Flash2camera_TZX-713B_V2.1.rar - 4.2.2 JB místo 4.0.4, deska má stejné chipy i vzhled, jde dotyk i WiFi, jen kamera se nìjak divnì pøepíná (asi je poèítáno se dvìmi) což mi zatím nevadí, èeštita tam je taky, nabìhlo to nejdøíve arabsky...

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#25 Příspěvek od soucek »

Mně kdysi stačilo na oživení Sencora program Android Data Recovery. Tablet byl propojený s PC běžným USB kabelem.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“